خانه / كليپ و مستند / اسرای اردوگاه تکریت ۱۲

اسرای اردوگاه تکریت ۱۲

اسرای اردوگاه تکریت ۱۲

|اسرای اردوگاه تکریت ۱۲ از آخرالزمان|

grey اسرای اردوگاه تکریت ۱۲

(سردار عبدالله کریمی یکی از اسرای آن اردوگاه، گفت: آن اردوگاه در لیست صلیب سرخ ثبت نشده بود جهت همین خانواده هایمان از اسارت ما خبر نداشتند. آن اردوگاه پهناور و بزرگ ترین اردوگاه عراق به شمار می رفت و همچنین دومین اردوگاهی بود که در لیست صلیب سرخ ثبت نشده بود.
او همچنین ادامه داد: اسیر بودن به خودی خود شرایط سختی داشت ولی باید توجه داشت شرایط و همچنین جو بی دینی حاکم در آن هم اردوگاه فشار بیشتری به بچه ها وارد می کرد و همچنین تحمل شرایط را جهت آنان سخت تر می کرد. ما در آن اردوگاه حق انجام هیچ کاری را نداشتیم . حتی نماز خواندن هایمان نیز بایستی و حتما پنهانی انجام می شد.
حجت الاسلام والمسلمین وحید تجنجاری نیز در ادامه گفت: در آن اردوگاه اصلا به مجروحان رسیدگی نمی کردند و همچنین شرایط خیلی زیاد بدی جهت اسرا ساخته یا ایجاد شده بود جهت همین شروع کردیم به شعار دادن و همچنین گفتن “وای بر تو ای بصره” . همین که شعار دادیم عراقی ها برسرمان ریختند و همچنین شروع کردند به زدن ولی باید توجه داشت هنگام و زمانی که دیدند اثری ندارد و همچنین ما همچنان شعار می دهیم با چسب دهان ما را بستند تا نتوانیم به شعار دادن ادامه دهیم.
محمد شریعتی نیز یکی دیگر از اسرای آن اردوگاه در مورد آن هم روزها، گفت: یک شب جمعه بود و همچنین ما در اردوگاه داشتیم دعای کمیل می خواندیم. یک دفعه عراقی ها داخل شدند و همچنین دو فرد یا شخص از بچه ها را بردند. هنگام و زمانی که آنها را برگرداندند تمام بدنشان خونی و همچنین زخمی بود. بعد از آنها بچه ها را به صف کردند و همچنین دو فرد یا شخص دیگر را بردند.
او همچنین ادامه داد: در همین حین حاج مهدی یکی از اسرا که از ناحیه دو پا مجروح بود به آخر صف رفت و همچنین لباسش را عوض کرد و همچنین بعد از پوشیدن لباس تمیز رفت در اول صف ماند. هنگام و زمانی که بچه ها روحیه حاج مهدی را دیدند روحیه گرفتند.
عبدالرضا مزاری در ادامه صحبت های دیگر هم رزم هایش، گفت: به نظر من می قدرت زندگی آزادگان را الگویی جهت زندگی بر مدار مقاومت قرار داد زیرا بچه ها در تحریم کامل بودند ولی باید توجه داشت با آن حال روحیه خود را از دست ندادند و همچنین هیچ گاه از آموزش علم و همچنین قرآن دست برنداشتند)

دانلود فیلم دیدنی و جذاب با کیفیت بالا
قسمت و بخش اول قسمت و بخش دوم قسمت و بخش سوم قسمت و بخش چهارم
grey اسرای اردوگاه تکریت ۱۲ grey اسرای اردوگاه تکریت ۱۲ grey اسرای اردوگاه تکریت ۱۲ grey اسرای اردوگاه تکریت ۱۲
۲۱,۴۸۵ کیلوبایت ۲۱,۴۸۵ کیلوبایت ۲۱,۴۸۵ کیلوبایت ۲۱,۴۸۵ کیلوبایت
قسمت و بخش پنجم قسمت و بخش ششم
grey اسرای اردوگاه تکریت ۱۲ grey اسرای اردوگاه تکریت ۱۲
۲۱,۴۸۵ کیلوبایت ۱۳,۷۷۷ کیلوبایت

اسرای اردوگاه تکریت ۱۲ در تاریخ ۲۴ May 2020 | 8:56 pm نشر یافته شده شده می باشد

مطلب پیشنهادی

خیره میشم به جاده ای که منتهی به کربلاست – مهدی رعنایی

خیره میشم به جاده ای که منتهی به کربلاست – مهدی رعنایی |خیره میشم به …