خانه / موبايل اسلامي / اطلاعات جامع ماه تبریک و مبارک رمضان

اطلاعات جامع ماه تبریک و مبارک رمضان

اطلاعات جامع ماه تبریک و مبارک رمضان

|اطلاعات جامع ماه تبریک و مبارک رمضان از آخرالزمان|

Ramezan 90 اطلاعات جامع ماه تبریک و مبارک رمضان

ضمن عرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن ماه نزول قرآن ،ماه تبریک و مبارک رمضان ،ماه میهمانی خداوند تبارک و تعالی ، تبریک بنده و همچنین تمامی همکارانم را در وبسایت و مرکز خبرهای جدید پهناور و بزرگ میهن دانلود پذیرا باشید.در ادامه اطلاعات جامع از آن ماه در اختیار تو عزیزان قرار گرفته می باشد :رمضان نام نهمین ماه سال شمسی قمری می باشد. در آن ماه روزه بر مسلمانان واجب شده‌می باشد. ماه رمضان در دین اسلام ماهی تبریک و مبارک می باشد. در قرآن از آن ماه به عنوان ماهی که در آن هم قرآن نازل شده یاد شده‌می باشد. مسلمانان معتقدند که شب قدر در آن ماه واقع می باشد.

رویدادها
• در روز نوزدهم آن ماه، علی(ع) امام و پیشوا اول شیعیان و همچنین خلیفه چهارم اهل سنت به دست ابن ملجم در مسجد کوفه با ضربه شمشیر مصدوم می‌می شود.
•در روز ۲۱ آن ماه، علی(ع) درگذشت.
•پانزدهم آن ماه روز تولد حسن مجتبی(ع)، امام و پیشوا دوم شیعیان می باشد.
• مردن و مرگ خدیجه، همسر اول محمد پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله اسلام.
•غزوه بدر در سال شمسی دوم هجرت.
•فتح مکه در سال شمسی هشتم هجرت.
•نزول قرآن در شب قدر (۱۹ یا ۲۱ یا ۲۳ ماه رمضان)
•در پایان آن ماه (اولین روز شوال) مسلمانان مراسم عید فطر را برگزار می‌نمایند و همچنین آن روز را به شکرانه توفیق روزه داری در آن ماه جشن می‌گیرند همچنین هر کدام سه کیلو گرم گندم یا غذای غالب را صدقه می‌دهند که به ان فطریه اطلاق می‌می شود.

اطلاعات جامع ترذر ادامه مطلب….

رمضان در اسلام یک مناسبت مذهبی می باشد که در طول نهمین ماه قمری، ماه رمضان، رخ می‌دهد. مسلمانان معتقدند قرآن در آن ماه بر پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله اسلام فروآمده‌می باشد. در قرآن، مستقیما به افرادی که ایمان آورده‌اند دستور داده شده که در آن ماه روزه بگیرند.واژهٔ رمضان
رمضان واژه‌ای عربی می باشد که از سه حرف اصلی «رم‌ض» ساخته‌شده‌می باشد. الرمض به معنای گرمای شدید، زمین سوزان، کوتاه‌بودن و همچنین جیره‌می باشد.

در ادامه بخوانید  12 قطعه صوتی به مناسبت ماه رمضان و همچنین شهادت حضرت علی (ع)

بزرگی رمضان
آن ماه به عنوان خجسته‌ترین و همچنین بهترین ماه در اسلام شناخته می‌می شود. از آن ماه به عنوان ماه میهمانی خداوند تبارک و تعالی نیز نامبرده می‌می شود. حدیثی نیز در آن باره از پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله اسلام نقل شده‌می باشد:
ماه رجب ماه خداوند تبارک و تعالی، ماه شعبان ماه من و همچنین اهل بیتم و همچنین ماه رمضان ماه مسلمانان می باشد.

شب قدر (که در باور مسلمانان، قرآن در آن هم شب بر پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله اسلام فروآمده می باشد) نیز بنابر روایات در یکی از ۳ شب نوزدهم، بیست‌ویکم یا بیست‌وسوم آن ماه واقع شده می باشد. رمضان با شروع ماه شوال پایان می‌پذیرد. در روز اول شوال نیز عید فطر جهت جشن یک ماه روزه‌داری مسلمانان برپا می‌می شود.

روزه
مهمترین پرهیز آن ماه روزه می باشد. روزه داران قبل ازطلوع تا غروب آفتاب از خوردن وآشامیدن خودداری می‌کنند و همچنین سعی می کنند با کنترل خواسته‌های خود تزکیه نفس را تمرین و همچنین ملکه کنند. به جز خوردن و همچنین آشامیدن، آمیزش جنسی و زناشویی و جنسی، دروغ گفتن در مورد پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله اسلام، فروبردن سر در آب، و همچنین رسیدن دود و همچنین غبار غلیظ به حلق نیز باعث باطل شدن روزه می‌می شود.

ختم قرآن
بعضی از مسلمانان مقید خواهند بود که در ماه رمضان یک دوره قرآن را از اول تا آخر تلاوت نمایند.

اطلاعات جامع ماه تبریک و مبارک رمضان در تاریخ ۱ August 2011 | 12:10 am نشر یافته شده شده می باشد

مطلب پیشنهادی

دانلود نرم افزار ماه تبریک و مبارک رمضان Ramazan 2015 v2.0.1

دانلود نرم افزار ماه تبریک و مبارک رمضان Ramazan 2015 v2.0.1 |دانلود نرم افزار ماه …