خانه / مقالات / اقدامات امنیتی به هنگام اتصال به شبکه های Wireless

اقدامات امنیتی به هنگام اتصال به شبکه های Wireless

اقدامات امنیتی به اتصال به شبکه های Wireless
190338 اقدامات امنیتی به هنگام اتصال به شبکه های Wireless
خرید کریو
شبکه های Wireless یا بی‌سیم مدت زمانی است که در کشور ما روند رو به رشدی داشته است. در حال حاضر در دانشگاه ها، فرودگاه ها، مراکز تجاری و اماکنی نظیر آنها دسترسی به اینترنت از طریق شبکه Wireless میسر است. ولی نکته ای که وجود دارد این است که اگر ایجاد به یک شبکه بی‌سیم برای تمام میسر است پس استفاده از آن برای مجرمان و خلافکاران نیز مجاز می‌باشد! پس شما به عنوان یک کاربر در این نباید ایمنی سیستم خود را فراموش بکنید .

یکی از ترفندهای هکرها این است که سرور دروغین ایجاد کرده باعث میشوند شما به جای اتصال به سرور اصلی شبکه ناآگاهانه به رایانه هکر که نقش سرور را ایفا می نماید متصل شوید! به همین آسانی خودتان باعث شده اید هکر بتواند به آسانی به رایانه یا لپتاپ شما نفوذ کرده سوء مصرف نماید. برای پیشگیری از این مسائل چه باید کرد؟ در این ترفند به معرفی اقدامات احتیاطی به زمان اتصال به شبکه Wireless میپردازیم.

هیچ وقت ناآگاهانه آن‌لاین نشوید
اگر نیازی به اینترنت ندارید، اتصال Wi-fi دستگاه را قطع نمایید علاوه بر آن همواره قابلیت اتصال اتوماتیک به شبکه ها در سیـستم خود غیر فعال بکنید . این کار عمر باتری را هم بیشتر می‌کند.

از شبکه مناسب درست مصرف بکنید
وقت ی به شبکه بی‌سیم وصل می‌شوید، ویندوز SSIDهای (Service set Identifiers) تمام شبکه‌های این مجموعه محدوده را به شما نشان می‌دهد.
همچنین اطمینان حاصل بکنید که به شبکه درست وصل شده‌اید، برای اینکار کافی است از متصدی مربوطه در محل نام صحیح کانکشن اصلی شبکه را پرس جو نمایید. در صورت مشاهده کانکشن های مشکوک قطعا ً مراتب را به مسئولان گزارش دهید.

به اشتراک گذاری پرینتر فایل خود را قطع نمایید
این کار را قطعا ً صورت دهید ؛
در ویندوز XP، از منوی Start وارد My Network Places شوید. در پنجره Network Connections بر روی شبکه راست کلیک کرده و Properties را گزینش نمایید. در پنجره محاوره پایانی در بخش General، مورد Client for Microsoft Networks and File and Printer Sharing for Microsoft Networks را از حالت گزینش درآورید و پس بر روی OK کلیک بکنید .
در ویندوز ویستا قابلیت جالبی پنهان است که ویندوز در صورت تشخیص نا امنی شبکه، به طور اتوماتیک حالت به اشتراک‌گذاری را لغو و این ویژگی را خاموش و غیرفع ال می‌سازد. جهت کنترل و تغییر این حالت از اینآموزش پیروی نمایید: ابتدا از منوی Start وارد Network شوید، پس بر روی جمله Network and Sharing Center را کلیک بکنید ، اگر کنار نام شبکه جمله Public network به معنای شبکه عمومی ظاهر شد و شما به شبکه عمومی وصل شدید، فقط باید این پنجره را ببندید چون در معرض دید قرار گرفته‌اید. در غیر این صورت روی کلید Customize را از روی نام شبکه کلیک بکنید . Public را انتخاب کرده روی کلمه Next و پس روی Close کلیک بکنید .

کاری که انجام میدهید
دقت بکنید از طریق اتصال به این شبکه های عمومی هرگز خرید اینترنتی نکنید، از عملیات بانکی آن‌لاین مصرف ننمایید، اطلاعات حساس با اهمیت را با اتصال روی اینترنت عمومی ثبت نکنید و حتی المقدور از کلمات عبور مصرف نکنید.

مطلب پیشنهادی

چگونه تکنولوژی در دوره رکود به کمک بازار املاک ایران آمد

چگونه تکنولوژی در دوره رکود به کمک بازار املاک ایران آمد همان‌طور که بار‌ها در …