خانه / مقالات / انواع اتاق در هتل

انواع اتاق در هتل

انواع اتاق
انتخاب اتاق هتل، اگر با اصطلاحات مربوط به آن‌ها آشنا نباشید، کمی گیج‌کننده است. نوع یک اتاق به منظره‌ی پشت پنجره، تعداد و اندازه‌ی اتاق‌ها، کیفیت مبلمان، محتویات یخچال و این‌جور چیزها بستگی دارد. در این بخش به توضیح کوتاهی در مورد اتاق‌های مختلف و امکانات آن‌ها می‌پردازیم.
Room06 انواع اتاق در هتل
هتل سی نور مشهد
اتاق استاندارد (Standard)
معمول‌ترین اتاقی است که در یک هتل پیدا می‌شود امکانات اسباب اثاثیه‌اش نیز از میزان معمول فراتر نمی‌رود. اما باید یادآوری کنیم که اتاق استاندارد یک هتل چهار فصل، اکثرا ً از یک اتاق استاندارد در یک مهمان‌خانه امکانات بیشتری دارد تر تمیز‌تر است. پنجره‌های اتاق‌ استاندارد، اکثرا ً نمای بهتر ی ندارند.

اتاق مادریت (Moderate)
این نوع اتاق‌ها، ً از اتاق استاندارد کیفیت بهتری دارند. این خوبتر بودن کیفیت هم مربوط می‌شود به منظره‌ی پشت پنجره، مساحت اتاق و نوع مبلمان.

اتاق سوپریور (Superior)
این اتاق باید اندازه هم کیفیت مبلمان بهتری داشته باشد؛ اما بیشتر وقت‌ها به اتاقی که نمای بهتری داشته باشد می‌گویند اتاق سوپریور این‌جور چیزها را در نظر نمی‌گیرند.

اتاق دلوکس (Deluxe)
اتاق دلوکس، باید از هر نظر دلوکس به زبان خودمان مجلل باشد؛ چه از نظر منظره‌ی پشت پنجره، چه از نظر موقعیت مکانی‌اش در هتل، چه از نظر مبلمان چه اندازه. جذاب است بدانید که در بعضی هتل‌های منطقه‌ی کارائیب، کیفیت اتاق سوپریور از دلوکس خوبتر است؛ بنابرای ن بد نیست که قبل از رزرو نهایی، قطعا ً در این مورد پرسش کنید.

جونیور سوئیت (Junior suite)
جونیور سوئیت، اکثرا ٌ ً یک اتاق بزرگ است که یک بخش‌اش را با وسایل اتاق نشیمن پر کرده ‌اند. گاهی اما بین این دو بخش یک دیوار نصفه نیمه می‌گذارند تا از جدا باشند، اما به هر حال جونیور سوئیت همیشه یک اتاق دارد، نه دو اتاق.

سوئیت (Suite)
سوئیت ً دو اتاق بیشتر دارد: اتاق خواب و اتاق نشیمن که با در کاملاً از جدا می‌شوند. بعضی هتل‌ها اسم هر اتاقی که یک کاناپه داشته باشد را می‌گذارند سوئیت، که نوعی کلاه گذاشتن سر مشتری است.

نمای اتاق
منظره‌ی پشت پنجره‌ی اتاق هتل، یکی از عوامل تعیین کننده‌ی قیمت آن است و ربط مستقیمی نیز دارد به این که تعطیلات‌تان را چه‌طور بگذرانید. گاهی مسئولان هتل در انتخاب نام منظره‌ی پشت پنجره، قدری شیطنت به خرج می‌دهند مسافران را گمراه می‌کنند. برای جلوگیری از این اتفاق، خوب است که با عبارات مورد مصرف آشنا باشید و هم، اگر این مسئله جهت تان خیلی ارزش دارید، تلفنی با هتل چک کنید تا غلط ی در گرفتن اتاق دلخواه‌تان پیش نیاید.

نمای نصفه- نیمه‌ی اقیانوس (Partial Ocean View)
گرفتن اتاقی با این نما، متاسفانه به معنای این نیست که چندتا درخت، یک گوشه از راه منظره‌ی اقیانوس را سد کرده ‌اند؛ بلکه یعنی اگر روی بالکن بروید و خودتان را تا جایی که جا دارد، به یک طرف خم کنید، یک لکه‌ی آبی بین باقی ساختمان‌ها به چشـم ‌تان می‌خورد. چنانچه خوش شانس باشید، بعضی از این اتاق‌ها، در آن سمت ساختمان می باشند که رو به دریا یا اقیانوس نیست، ولی نمای بهتر ی از گوشه‌اش دیده می‌شود.

نمای اقیانوس (Ocean View)
گرفتن این اتاق به دو معناست: در طرف عمود به اقیانوس ساختمان قرار گرفته‌اید و نمای آن را دارید، اما رو به اقیانوس نیستید؛ در هتلی دورتر از اقیانوس در طبقه‌ی بالا هستید که اقیانوس را می‌بینید، ولی با فاصله. اگر مطمئن هستید که هتل کنار ساحل است، این اتاق‌ها قطعا ً در ضلع کناری ساختمان واقع شده‌اند. به هر حال داشتن اتاقی با نمای اقیانوس، به معنای اتاقی رو به اقیانوس نیست.

رو به اقیانوس (Ocean Front)
بهترین نمایی است که در یک هتل کنار دریا پیدا می‌شود و معنایش از اسم‌اش پیداست: اتاقی که پنجره‌اش رو به اقیانوس است.

رو به ساحل (Beach Front)
این جور مناظر، تنها در هتل‌هایی که به ساحل نزدیک‌اند پیدا می‌شود. داشتن اتاقی رو به ساحل به معنای این است که می‌توانید از در اتاق بیرون بروید و به ساحل قدم بگذارید.

نمای شهر (City View)
معنای نمای شهر برای یک اتاق می‌تواند اشاره به این باشد که اتاق در طبقات بالای ساختمان است نمای خوب ی دارد، می‌تواند این منظور را برساند که نه انتظار منظره‌ی دریا و کوهستان داشته باشید نه چیز دیگر.

نمای کوهستان (Mountain View)
منظره‌ی کوهستان پشت پنجره‌ها. به ویژه اگر طرفدار اسکی باشید، گرفتن اتاقی با منظره‌ی کوهستان، لذت‌بخش است.

نمای آب (Water View)
داشتن نمای آب، به این معناست که پنجره‌ی اتاق رو به یک منبع آب است نمای آن را دارد. این نوع منظره را گاهی دقیق‌تر هم معین می‌کنند: نمای رودخانه، نمای دریاچه و…

نمای باغ (Garden View)
معنای ساده‌ی این نما این است که اتاق در طبقات پایین واقع شده و چندتا بوته جلوی پنجره‌اش کاشته‌اند.

مطلب پیشنهادی

چگونه تکنولوژی در دوره رکود به کمک بازار املاک ایران آمد

چگونه تکنولوژی در دوره رکود به کمک بازار املاک ایران آمد همان‌طور که بار‌ها در …