خانه / مقالات / با پول کم چگونه خانه بخریم؟

با پول کم چگونه خانه بخریم؟

با پول کم چگونه خانه بخریم؟
خیلی از کسانی که این روزها جهت خرید یک آپارت مان نه چندان شیک بزرگ و مدرن نوساز و بالای‌شهر و همه‌چیز تمام، به بنگاه‌های املاک سطح شهر تهران مراجعه می‌کنند، در قدم اول بابت قیمت‌هایی که دلالان بازار ملک اعلام می‌کنند، شوکه شده تقریبا بیش‌از نیمی از متقاضیان با انصراف از عزم ی که برای خرید مسکن جزم کرده بودند، از بازار خارج می‌شوند
mortgage1 با پول کم چگونه  خانه بخریم؟
فروش اپارتمان در تهران
املاک تهران
پیش فروش اپارتمان در تهران
به نقل از باشگاه خبرنگاران، خیلی از کسانی که این روزها جهت خرید یک آبخش مان نه چندان شیک بزرگ مدرن و نوساز بالای‌شهر همه‌چیز تمام، به بنگاه‌های املاک سطح شهر تهران مراجعه می‌کنند، در قدم اول بابت قیمت‌هایی که دلالان بازار ملک اعلام می‌کنند، شوکه شده و تقریبا بیش‌از نیمی از متقاضیان با انصراف از عزم ی که جهت خرید مسکن جزم کرده بودند، از بازار خارج می‌شوند.

حداقل در۵ سال قدیم ، سقف وام خرید مسکن هیچ افزایشی به خود ندیده است در این مدت فقط رقمی در میزان ۲۰ میلیون تومان تسهیلات بانکی جهت خرید مسکن به متقاضیان داده می‌شود. این در حالی است که قیمت مسکن در ۵ سال اخیر از مترمربعی یک میلیون ۲۰۰ هزار تومان به بالای متری ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده است.

خیلی از کسانی که این روزها جهت خرید یک آبخش مان نه چندان شیک و بزرگ و مدرن نوساز بالای‌شهر و همه‌چیز تمام، به بنگاه‌های املاک سطح شهر تهران مراجعه می‌کنند، در قدم اول بابت قیمت‌هایی که دلالان بازار ملک اعلام می‌کنند، شوکه شده و تقریبا بیش‌از نیمی از متقاضیان با انصراف از عزم ی که برای خرید مسکن جزم کرده بودند، از بازار خارج می‌شوند.

نیمی دیگر نیز اگرچه جهت مدتی دوام می‌آورند به جست‌وجو در بین فایل‌های فروشی بنگاه‌های مسکن جهت پیدا کردن آبخش مانی مناسب قدرت‌خریدشان ادامه می‌دهند، اما در این گروه نیز فقط تعداد معدودی خوب به خرید شده بقیه جز اتلاف وقت، عایدی دیگری دستشان را نمی‌گیرد. مشکلی که در بازار مسکن به‌خصوص در کلان‌‌شهر تهران و چند کلان‌شهر دیگر وجود دارد

جواب مثبت است!
یک تحقیق میدانی در مورد اندازه جیب کسانی که این روزها به نیت خرید واحدمسکونی وارد بازار می‌شوند، نشان می‌دهد: اکثرا متقاضیان با بودجه‌ای در حدود ۱۰۰ میلیون تومان جهت خرید آ‌سری مان وارد بازار می‌شوند. این ۱۰۰ میلیون تومان جمله است از پول نقد، وام در نظر گرفته شده همچنین یکسری کالای سرمایه‌ای همچون سکه خودرو که شخص متقاضی خرید مسکن قصد دارد به محض پیداشدن ملک مناسب، آنها را به پول‌نقد تبدیل کند.
در مقابل بودجه ۱۰۰ میلیونی، میانگین قیمت واحدمسکونی در تهران امروز به عددی حول و حوش ۲۰۰ میلیون تومان رسیده است. پس تا اینجای کار محال است فردی که ۱۰۰ میلیون تومان برای خرید مسکن کنار گذاشته بتواند ناگهان آن را دو مساوی کرده جهت خرید اقدام کند.

اما راهکار چیست؟
اگر شما جزو دسته ۱۰۰ میلیونی‌ها هستید –که قطعا هم هستید- می‌توانید با یکی از اقوام دوست ها تان که دست بر قضا او نیز به دنبال آسری مان می‌گردد، شریک شوید با سهام ۵۰-۵۰ جهت خرید یک واحدمسکونی در تهران کار کنید. شراکت فامیلی برای خرید مسکن در تهران ممکن است به این زودی به سرپناه برای شما تبدیل نشود، ولی جلوی زیان اقتصادی شما را در آینده به‌طور قطع خواهد گرفت.

نرخ تورم در بازار مسکن سال به سال با شیب مثبت در حال افزایش است و چنانچه در سال جاری با ۱۰۰ میلیون تومان بتوان ۲۸ مترمربع از یک آسری مان ۶۰ مترمربعی را خریداری کرد، ممکن است سال بعد، این عدد کفاف ۲۵ متر یا حتی کمتر از آن را بدهد سال بعدتر با این مبلغ تنها بتوان ۲۰ مترمربع از چنین آسری مانی را مالک شد.
اما اگر فردی امسال این آبخش مان را به‌صورت شراکتی خریداری کند، از تورم در امان خواهد بود، ضمن اینکه ارزش پول نقد او نیز اکنون دیگر به ملک تبدیل شده و متناسب با نرخ تورم، بر اهمیت آن افزوده نیز خواهد شد.خرید مسکن از طریق شراکت با یک نفر در فامیل یا دوست همسایه، علاوه جهت نکه جلوی کاسته‌شدن از ارزش پول‌نقد شما را می‌گیرد، فاصله صاحب‌خانه‌شدن قطعی را نیز برای شما کوتاه خواهد کرد. طوری‌که چنین افرادی می‌توانند چند سال بعد سهم را واگذار کنند اینکه سهم طرف مقابل را خریداری کرده و با پول حاصل از آن، آقسمت مانی کوچکتر ولی این بار با ۱۰۰ درصد سهام در اختیار را مالک شوند.
با خرید مشارکتی آپارت مان حتی می‌توان در آن ساکن شد از پرداخت ۵۰ درصد اجاره‌بها معاف بود!

مطلب پیشنهادی

چگونه تکنولوژی در دوره رکود به کمک بازار املاک ایران آمد

چگونه تکنولوژی در دوره رکود به کمک بازار املاک ایران آمد همان‌طور که بار‌ها در …