خانه / مقالات / بررسی تلویزیون ال جی مـدل LG 47LA62100

بررسی تلویزیون ال جی مـدل LG 47LA62100

بررسی تلویزیون ال جی مـدل LG 47LA62100
LA62 D large 02 بررسی تلویزیون ال جی مـدل LG 47LA62100
قیمت تلویزیون

با گذشت بیش از ۵۰ سال از تولید اولین تلویزیون کره ای توسط ال‌جی، این روزها شاهد کالاها ی شگفت انگیز از خط تولید این کارخانه‌ایم که یکی بعد از دیگری تلاش دارند تا توجه کاربران را به خود جلب کنند. محصولات ی که بوسیله مهندسان کره ای ساخته و پرداخته می‌شوند این روزها سهم مهمی از بازار الکترونیک جهان را به خود اختصاص داده‌اند. یکی از فعال‌ترین بخش‌های ال‌جی را می‌توان LG Display دانست که تبدیل به یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان صفحات نمایش در جهان شده است. این روزها ال‌جی به هیچ وجه در هیچ از رده های تلویزیون‌های موجود در بازار دست خالی نیست. از تلویزیون‌های OLED خمیده گرفته تا تولید تلویزیون‌های ۴K. اما این نوع تلویزیون‌های به شدت پیشرفته سهم بسیاری از فروش بازار را در دست ندارند و در این میان با وجود این پرچم‌داران مختلف در عرصه های متنوع ال‌جی سهم بزرگی از فروش تلویزیون‌های LED را به اختصاص داده است و برای نیل به این هدف هیچ از زیبا یی غافل نبوده است همواره در تلاش است تا محصولی تولید نماید که به جز کیفیت تهیه بالا و امکانات جامع، دارای طراحی خوشایند چشـم گیری باشد. تلویزیونی که امروز قصد نقد آن را داریم یکی از همین تولیدات قشنگ ی ال‌جی است.
تلویزیون LA62100 یکی از اعضای خانواده‌ی سینما سه بعدی ال‌جی است که شباهت بسیار بسیاری با همتای قدرتمند تر LA66100 و LA66000 دارد و فقط فرق ظاهری این سه به جز رنگ بدنه تلویزیون قاب نازکی است که در LA62100 دیده می‌شود ولی دو مد دیگر از این قاب برخوردار نیستند و یک تکه به نظر می‌رسند.
این تلویزیون در مدل ‌های ۳۲، ۳۹، ۴۲، ۴۷، ۵۰، ۵۵ و ۶۰ اینچی تولید شده است. این تنوع تولید در اندازه های مفرق این فکر را در ذهن متبادر می‌کند که ال‌جی امید بسیاری به این محصول داشته است. همه تلویزیون‌های LA62100 از سیسـتم نور دهی direckt-lit استفاده می‌کنند، دومین نسل گیرنده های دیجیتال ال جی را در دارد که به راحتی می توان بوسیله آن به تماشای شبکه های HD نشست. در قلب این تلویزیون یک پردازنده دو هسته ای است و از ویژگیها بارز این محصول می توان به ورودی های HDMI گیرنده داخلی Wi-Fi اشاره کرد که به یاری تراشه هوشمند مصرف شده توسط ال جی شما قادر خواهید بود تا از جهان ی هوشمند ال جی به سهولت مصرف بکنید .

طراحی و ساخت

یکی از مسائل ی که طی چند سال اخیر، جزو اهداف اصلی تولید کنندگان در تهیه گوشی‌های تلفن همراه ، مانیتور و تلویزیون بوده، کم کردن قطر قاب دور صفحه نمایش تا حداکثر میزان ممکن است ، که همین مسئله باعث ویِژگزینشه شدن گوشی‌های جدید این شرکت مانند Optimus G Pro G2نیز شده است.
اما به درستی می توان فهمید که در طراحیLA62100 نیز این روند وجود دارد. وقت ی که برای اولین بار این تلویزیون را روشن می‌کنید، قاب کم عرض دور توجه شما را جلب خواهد کرد! به علاوه باریک بودن قاب دور صفحه نمایش در محصولات LG باعث شده‌ تا ابعاد کلی محصول نسبت به مـدل ‌های رقیب با صفحه نمایش سایز، کوچک‌تر باشد. این موضوع در مورد LA62100نیز صادق است. هر چند که به دلیل استفاده ال جی از سیـستم نور دهی direct-lit قطر بیشتری نسبت بهبقیه تولیدات ال جی با مصرف از سیسـتم نوردهی edge-lit دارد.
حلقه فلزی پایه این تلویزیون با طراحی عجیب که چنانچه با فاصله به آن نگاه بکنید دایره را به ذهن متبادر می نماید با حرکت به سمت پشت تلویزیون تغییر شکل جالبی می دهد و چنانچه از بالا به آن نگاه بکنید شبیه کمان کشیده است این در حالی است که این تنها خطای دید است و شباهت جالبی با پایه تلویزیون W900 سونی دارد. قاب نیم شفافی که پوشش اصلی و در معرض دید این تلویزیون است به نظر می رسد کیفیت بالای مواد به کار رفته در سری های پیشرفته ال جی را ندارد و ظاهرا ال جی در این زمینه صرفه جویی کرده است تا قیمت تمام شده این تلویزیون منطقی باقی بماند، هرچند که با بودجه ای که باید برای این تلویزیون اختصاص داده شود نمی توان انتظار قابی فلزی را داشت.
مثل همواره لوگو ال جی در میانه خط پایینی قاب جا گرفته است و انحنایی در زیر نشان ال جی است که گیرنده مادون قرمز در آن قرار دارد. جنس بدنه در پشت تلویزیون با کیفیت به نظر می رسد و پرداخت بهتر ی دارد به عادت دیرینه ال جی همه ورودی ها و درگاه های مختلف در همین بخش تعبیه دشه اند که جمله اند از سه ورودی HDMI و سه درگاه USB می شود که به صورت خطی در کنار هم قرار گرفته اند و در بخشی دیگر درگاه LAN و ورودی Composite/component مثل همواره در کنار هم هستند این مجموعه به وسیله خروجی دیجیتال صدا و خروجی هدفون کامل می شوند. ال جی مثل همواره برای کنترل تلویزیون های مختلف از رویکرد قرارگیری خطی دکمه های چند گانه کنترل گر مصرف کرده است. با این که همیشگی به نظر می رسد و ممکن است عادی شده باشد ولی همچنان کارآمد است تمام نیاز های شما را برآورده می نماید.

عکس – کاربری

پنل IPS استفاده شده بوسیله LG Display برای تلویزیون های LED به توان ایجاد رنگ سیاه بهتر خود شناخته می شود. ولی با این حال تصویر این تلویزیون کنتراست فوق العاده ای ندارد و تمایز برای ای در این زمینه بابقیه کالاها بین رده هوشمند موجود در بازار ندارد. حال چنانچه ال جی شعار های برای ای در مورد Local Dimming داشته باشد باز میسر نیست تا این تلویزیون چیزی بیش از یک بین رده هوشمند عادی باشد. هر چند که رنگ های ایجاد شده بوسیله این تلویزیون قابل قبولند و در مورد شفافیت عکس های ایجاد شده و زاویه دید بسیار بهتر عمل می نماید به لطف مصرف از پنل IPS شما مسائل بسیاری در مورد تماشای تلویزیون از گوشه ها نخواهید داشت. شایان ذکر است با کمی حوصله مصرف از تنظیمات پیشرفته تر تصویر به منظور کالیبره کردن آماتوری عکس شما شاهد عکس ی با کیفیتی بسیار بالا تر خواهید بود و از این منظر پتانسیل خوب ی برای اصلاح در این تلویزیون وجود دارد. با مصرف از اصلاح دهنده عکس ال جی عکسهایی که کیفیت پایین تری دارند نیز پردازش شده و تصویر نهایی با کیفیت بالاتری نمایش داده می شود.

به نظر می رسد ال جی میانه بهتر ی با تغییرات ندارد، صفحه هوشمند مبتنی بر اینترنت ال جی این بار هم شبیه سال قدیم استو هنوز تغییرات گرافیکی مهمی در آن اتفاق نیفتاده است. صفحه اصلی هوشمند ال جی به شما این امکان را خواهد داد که به راحتی با سلیقه خود به شخصی سازی آن بپردازید و کارت های دلخواه را بسازید و آن را با برنامه های محبوب پر بکنید . این صفحه درگاه اصلی تلویزیون برای ورود به بخش های مختلف است. ال جی مدت هاست تلاش دارد با مصرف از ماشین زمان خود که در این تلویزیون شاهد حضـور دومین نسل آن هستیم به شما یاری کند تا برنامه های مورد علاقه خود را از دست ندهید. شما قادر خواهید بود همزمان که به تماشای مسابقه فوتبال نشسته اید، به ضبط فیلم جالب در حال پخش از یکی دیگر از شبکه ها بپردازید. هر چند که به نظر می رسد استفاده از قابلیت پخش فوری برای تماشای مسابقات فوتبال جذاب ترین نکته این ورژن به روز رسانی شده ماشین زمان ال جی باشد.
در کنار گیم های طراحی شده برای رابط کاربری هوشمند ال جی شما قادر خواهید بود که از قابلیت Dual Play که به لطف استفاده از تکنولوژی سه بعدی محیا شده استفاده بکنید یک بازی دو نفره را همزمان به صورت تمام صفحه گیم کنید. مانندبقیه تلویزیون های هوشمند تولید شده بوسیله شرکت های مختلف این تلویزیون به جز قابلیت مصرف از درگاه LAN برای اتصال به اینترنت قادر است از طریق Wi-Fi نیز به اینترنت متصل شود.
این تلویزیون از تکنولوژی سه بعدی Passive استفاده می نماید که به نظر می رسد ال جی اصرار برای بر این نوع رویکرد دارد و حتی در تلویزیون های سه بعدی OLED خود نیز از آن دست بردار نیست. اما به عنوان یک تلویزیون سه بعدی کیفیت بهتر ی دارد عمق عکس های ایجاد شده مناسب است.

صدا

در پشت صفحه تخت تلویزیون تولید شده توسط ال جی دو اسپیکر ۱۰ واتی جا گرفته است که ولوم قدرتمندی ایجاد می نماید و به آسانی توان رقابت با ساندبار های بدون ساب ووفر موجود در بازار را دارا می باشند . اگر توقع بسیاری ندارید بلندی صدا همراه با کیفیتی عادی شما را راضی می نماید ممکن است نیازی به سینمای خانگی نداشته باشید همین دو اسپیکر به آسانی جواب گوی تمام نیاز های صوتی شما باشد. ضروری به ذکر است که ال جی با مصرف از Clear Voice II قادر است تا با تفکیک صوت آدم از پس زمینه در پخش فیلـم تجربه شنیداری بهتری برای شما ایجاد نماید .

جمع بندی

یک تلویزیون با طراحی بهتر مقرون به صرفه توسط ال جی که درگاه های ارتباطی متنوعی دارد و قادر است به آسانی به اینترنت متصل شود از امکانات هوشمند ال جی به زبان فارسی پشتیبانی می نماید و دارای محتوای انحصاری برای ایران است. قادر به پخش عکس های با کیفیت Full HD است آماده برای نمایش فیلـم های سه بعدی به وسیله عینک های Passive بسیار آسان است. اگر بودجه بسیاری برای خرید تلویزیون در نظر ندارید ولی از تلویزیون خود انتظار دارید تمام امکانات موجود را یکجا داشته باشد این تلویزیون می تواند یکی از انتخاب های مقرون به صرفه لیست شما باشد ولی چنانچه انتظارات ویژه تری از تلویزیون خود دارید بعید به نظر می رسد که این تلویزیون بتواند شما را راضی نگه دارد.

ویژگی ها :
به کار گیری ریموت کنترل جادویی ال جی
مصرف از عینک های سبک
پشتیبانی از رابط کاربری هوشمند ال جی
معایب:
در نمایش سه بعدی زاویه دید از گوشه ها عمق مناسبی ندارد

مطلب پیشنهادی

چگونه تکنولوژی در دوره رکود به کمک بازار املاک ایران آمد

چگونه تکنولوژی در دوره رکود به کمک بازار املاک ایران آمد همان‌طور که بار‌ها در …