خانه / نرم افزار / برنامه

برنامه

نرم افزار

واژه خرید کریو را امروزه بسیار می شنویم. این واژه تقریبا به طور شکست ناپذیری به عنوان یک راه حل سازمانی در صنعت شبکه در گوش مدیران فناوری اطلاعات تکرار می شود. تعاریف بسیار متعددی از یک شبکه وی پی ان وجود دارد، اما صرف نظر از تمام این ها، تنها یک چیز می تواند تعریف درستی از وی پی ان به ما بدهد، و آن این است که بدانیم وی پی ان چطور کار می کند.

دنیا در دهه های اخیر با تغییرات زیادی روبه رو شده است. به جای سر کار داشتن با دغدغه های محلی، بسیاری از مشاغل امروزه به بازار جهان ی می اندیشدند، اقتصاد جهان به بدنه ای یک پارچه تبدیل شده است هر اتفاقی در این بدنه رخ بدهد، تاثیر آن را همگان خواهند دید. بسیاری از شرکت ها، تاسیسات خود را در جاهای مختلف دنیا نهادینه کرده اند و این ها تمام به یک چیز نیاز دارند: راهی جهت ایجاد اتصال سریع، امن قابل اطمینان میان این مراکز، صرف نظر از مکان آن مرکز.
%name برنامه
خرید vpn
تا همین چند وقت پیش، اگر یک شرکتی می خواست جهت شبکه ای تولیدکند، مجبور بود با عقد قرارداد با مخابرات سرویس دهنده محل، نسبت به خرید یک خط شخصی کار می کرد و از طریق این خطوط شخصی، یک شبکه wan راه اندازی می کرد. یک راه دیگر تولید شبکه ای است که از طریق تونل زدن رمزگذاری روی خط شبکه ای عمومی، به گونه ای بتواند از آن مصرف شخصی کند. اما که می توانید جهت راه اندازی یک شبکه خصوصی از خطوط اتصالی خودتان استفاده کنید. ولی در این صورت هزینه زیاد بالایی را باید متقبل شوید. فرق این دو مثل اجاره کردن یک لیموزین در خیابان شهر است، یا ایجاد یک سری خیابان های جدید برای حرکت ماشین های مان.

انواع وی پی ان خرید کریو
دو نوع عمومی از خرید کریوها وجود دارند. دسترسی های از راه دور، که به آن ها شبکه شخصی دیال آپ نیز می گویند، اتصالی است که از طرف کاربر به سرور خرید کریو یک شرکت زده می شود و آن سازمان این کاربر را وارد شبکه می کند. عرضه کننده خدمات سازمانی سرور دسترسی شبکه ای راه اندازی کرده است به کاربران از راه دور که با نرم افزار دسکتاپ خود متصل می شوند، سرویس می دهند. همچنین از طریق همین خطوط می توان نسبت به ایجاد خط های تلفن کار کرد و یک تلفن کاملا داخلی برای به وجود آورد. یک مثال بهتر برای آن که خوبتر بفهمیم یک دسترسی از راه دور به چه شکل است، می شود سازمانی که به دنبال اتصال امن میان گذاشته ای نمایندگی خود در شهرهای مختلف است.

سرویس دهی سایت به سایت
هر چند که با استفاده از تجهیزات منحصربه فرد رمزگذاری های سطح بالا، هر شرکت می تواند از چندین سایت ثابت به عنوان مرکز اینترنت عمومی اش (خرید کریو) را به اشتراک بگذارد. فهرست زیر در مورد وی پی ان های سایت به سایت است:

مبتنی بر اینترنت: اگر شرکتی بخواهد در بیشتر از یک شبکه وجود داشته باشد، کم هزینه ترین این ها وی پی ان مبتنی بر اینترنت خواهدبود.

مبتنی بر اکسترانت: وقتی یک شرکت بخواهد شراکت خود را با یک شرکت دیگ رببندد، می توانند وارد یک سرویس خرید کریو شوند که اکانت همدیگر را کنترل کننند با یاری این تکنیک، می شود به سادگی محیطی اشتراکی را به وجود دارد.

یکی از کاربردهای متداولخرید کریو، امن کردن رابطه در شبکه اینترنت است، ولی وی پی ان نیازی به الزاماتی چون مجوزگیری و یا رمزگذاری روی محتوا ندارد. خرید کریو ها اکثرا ٌ می توانند جهت جداسازی ترافیک کاربران مختلف در یک شبکه به کار بروند و امنیت بسیار خوب ی داشته باشد. حتی می توان از وی پی ان ها برای ایجاد رابطه دوطرفه دائم میان دو نقطه دور از مصرف کرد.

مزایای خرید کریو
شبکه خصوصی مجازی که بهتر طراحی شده باشد، ویژگی های زیادی را ارائه می دهد: گسترش اتصال جغرافیایی، بالارفتن امنیت، کاهش هزینه های عملیاتی نسبت به نحوه های کهنه ایجادخرید کریو، کاهش انتقال هزینه اتصال جهت کاربران از راه دور، بالارفتن بهره وری، امکان ایجاد شبکه هایی در سطح جهان ، ایجاد قابلیت های مخابراتی پهنای باند، بازگشت سرمایه سریع تر نسبت به مصرف از نحوه سنتی.

فناوری های خرید کریوو
بسته به نوع خرید کریو که مصرف می شود، اقطعا لا جهت ساختن خرید کریو، باید چند مولفه ویِژگزینشه را در تهیه وی پی ان رعایت شود:

* برنامه میزکار مشتری

* سخت افزار مرتبط

* سرور وی پی ان مستقل

* nas، سرور دسترسی شبکه که دسترسی وی پی ان کاربران را بررسی می کند

* شبکهخرید کریو مرکز مدیریت سیاست ها.

اما به این علت که هیچ استاندارد درست و حسابی جهت پیاده سازی وی پی ان ها وجود ندارد، بسیاری از شرکت ها برای نسبت به ایجاد علت کلیدی یک سرویس کار کرده اند.