خانه / مقالات / بزرگ ترین هتل ها در کدام شهرهای دنیاست؟

بزرگ ترین هتل ها در کدام شهرهای دنیاست؟

این هتل ها بدون در نظر گرفتن امکانات و لوکس بودن، جز بزرگترین ها در جهان از لحاظ ابعاد محسوب می شوند که بیشترین تعداد اتاق ممکن را دارند.

1592231603 talab ir بزرگ ترین هتل ها در کدام شهرهای دنیاست؟
هتل سیمرغ مشهد

هرگاه حرف از هتل های مختلف در همه جهان می شود ، مهمترین عواملی که مورد توجه قرار می گیرد لوکس بودن هتل و کیفیت خدمات و رتبه بندی استاندارد آن است. ولی فاکتور ابعاد مساله ای است که ممکن است کمتر به آن توجه شود. در ادامه این مطلب به هتل هایی اشاره خواهیم کرد که بزرگترین ها از لحاظ ابعاد هستند .

گاهی از این سازه های بشری از عجایب ۷ گانه طبیعی زمین نیز بزرگترند. این هتل ها حاوی هزاران اتاق، سالن های بزرگ، رستوران های مفرق ، فروشگاه ها، سالن های سینما و کلی امکانات دیگر هستند که تمام نیاز های مسافران را تامین می کنند.

هتل های قرار گرفته در این لیست بر طبق آخرین آمار تعداد اتاق های موجود و ابعاد آنها تنظیم شده اند.

۱. هتل ونتیان لاس وگاس

لاس وگاس از بزرگترین شهرهای توریستی امریکا بوده تعجبی ندارد که برخی از بزرگترین هتل ها هم در این شهر قرار داشته باشد. هتل ونتیان دارای ۴۰۲۷ اتاق برای مسافران است که سایز اکثر آنها از سایز استاندارد اتاق در هتل های دیگر بیشتر است.

ونتیان هتلی ۵ ستاره است که قیمت اقامت در آن برای هر شب حداقل۱۶۷ دلار است. ونتیان در سال ۱۹۹۹ تاسیس شد. یک هتل کوچک دیگر درست در کنار ونتیان قرار دارد که ترکیب این دو هتل با نیز ۷۰۰۰ اتاق را تشکیل می دهد.


۲. امباسدورسیتی پاتایا تایلند

هتل امباسدورسیتی با مساحت ۱۷۰ هزار متر مربع یکی از قدیمیترین بزرگترین هتل های تایلند در پاتایا است. ساختمان این هتل که در نزدیکی ساحل بنا شده ۴ بال اصلی دارد ترکیب نوع اتاق ها و سوئیت ها در هر بال مفرق است.

در مجموع تعداد اتاق های این هتل به ۴۲۱۰ عدد می رسد. این هتل ۴ ستاره بوده و هزینه پایه هر شب اقامت در آن ۳۵ دلار است.

۳. لاکسور لاس وگاس

یکی دیگر از هتل های صحرای نوادا عضوی از اقامت گاه های شرکـت بزرگ مترو گلدوین مایر (MGM)با نام لاکسور است. لاکسور در نزدیکی هتل مشهور اکسکالیبور قرار دارد.

طراحی هتل به سبک مصری بوده و حتی نمونه های اهرام ثلاثه مصر داخل آن ساخته شده است. این هتل ۲۲ طبقه که در سال ۱۹۹۳ ساخته شده ۴۴۰۰ اتاق دارد. قیمت پایه اقامت در این هتل ۳ ستاره شبی ۵۰ دلار است.

۴. آل استار دیزنی اورلاندو امریکا

تنها اقامت گاه دیزنی که در این لیست قرار می گیرد. این اقامت گاه دیزنی به سه بخش الستار موسیقی ، الستار فیلـم و الستار ورزشی تقسیم می شود که هرکدام تم و دکور مجزا و مربوط به خود را دارند. اگرچه این بخش ها مجزا هستند اما همگی در یک مجموعه فرار دارند مطعلق به کمپانی دیزنی هستند .

مجموع تعداد اتاق های این اقامت گاه به ۵۷۰۰ اتاق می رسد. این هتل ۳ ستاره بیشتر با هدف جذب خانواده ها و بچه ها ساخته شده و قیمت هر شب اقامت در آن از ۱۲۰ دلار به بالا خواهد بود.

۵. گنتینگ هایلند مالزی

طراحی این هتل ۳ ستاره در پنهانگ مالزی بسیار رنگارنگ و شاد است و در نزدیکی پارک تفریحی گنتینگ واقع شده است. با وجد اینکه بخش هایی از این هتل در حال مرمت است دارای ۶۱۲۰ اتاق است.

گنتینگ یکی از از شهر های تفریحی و توریستی مالزی محسوب می شود که پر از هتل اقامت گاه تفریحی است. در مجموع ۱۰ هزار اتاق برای اقامت مهمانان و مسافران در این شهر قرار دارد.

۶. ام جی ام گرند لاس وگاس

MGM Grand بزرگترین هتل لاس وگاس است که اما متعلق یه شرکـت ام جی ام بوده جز اقامت گاهها ی این مجموعه محسوب می شود. تهیه این هتل با بیش از ۵۱۰۰ اتاق ۳۰ طبقه برای اقامت در سال ۱۹۹۳ به انتها رسید.

این هتل ساختمان اسکای لافت ۲ طبقه برای اجاره سویت های ویِژگزینشه در کنار دارد که مجموع اتاق ها را به ۶۸۰۰ عدد می رساند. طراحی و خدمات این هتل چندین بار خوب به دریافت جایزه بهترین هتل فوربز و AAA Diamond شده است.

۷.ایزمایلو موسکو روسیه

این مجموعه هتل غول پیکر که در سال ۱۹۷۹ بنا شده متشکل از ۴ ساختمان ۳۰ طبقه با فاصله بسیار نزدیک به هم است که در محله رومانو وافع گردیده. این ۴ ساختمان آلفا، بتا، وگا و گاما دلتا نام دارند که در مجموع ۷۵۰۰ اتاق برای اقامت را در خود جای داده اند.

این هتل ۳ ستاره بوده و فاصله کمی با بسیاری از دیدنی های توریستی شهر مسکو دارد.

باز منتشر شده توسط fardsaeid در وب وب سایت تبیان مرکز زنجان

مطلب پیشنهادی

چگونه تکنولوژی در دوره رکود به کمک بازار املاک ایران آمد

چگونه تکنولوژی در دوره رکود به کمک بازار املاک ایران آمد همان‌طور که بار‌ها در …