خانه / مقالات / بعد از کاشت مو چه باید کرد؟

بعد از کاشت مو چه باید کرد؟

غیر از کسب اطلاعات کافی برای کاشت مو پیدا کردن پزشک کارشناس ماهر در این زمینه، مراقبت بعد از این عمل بسیار با اهمیت است . سعی بکنید با رعایت نکات زیر، به تزود روند اصلاح ی یاری کنید.

2541558714922414817641951242088610823117680 بعد از کاشت مو چه باید کرد؟
کاشت مو
۱- عمل کاشت مو حدود ۴ الی ۸ ساعت طول می کشد. اگرچه گفته می شود فردای روز عمل می توانید به کارهای روزمره بپردازید، اما سعی بکنید حدود ۳ الی ۵ روز بعد از عمل، استآسان کنید تا شرایط بهتری را برای کار کردن داشته باشید.

۲- اگرچه ممکن است در طول عمل کاشت مو بیهوش نباشید، ولی به دلیل تزریق داروهای مسکن هیچ گونه احساس دردی نخواهید داشت. پس سعی بکنید کسی را به عنوان همراه بیاورید تا وقت مرخص شدن از بیمارستان، شما را تا خانه همراهی نماید .

۳- سعی بکنید روزهای اول بعد از عمل کاشت مو، سر را به افراد دیگر نشان ندهید، زیرا روزهای اول به دلیل اینکه موهای پیوند خورده با سر با میزان ی خون خشک شده همراهند، ممکن است باعث چندش افراد دیگر شوند. در این حالت ممکن است به علت قضاوت عجولانه اطرافیان، شما روحیه خود را از دست بدهید .

۴- روزهای اول بعد از عمل، زمانی که سر را روی بالش می گذارید، بسیار احتیاط بکنید ، زیرا روزهای اول ارتباط سر با بالش، امکان ریزش فولیکول های مو وجود دارد. اگر ریزش غیر طبیعی را در موهای خود دید ید، قطعا با پزشک خود ارتباط بگیرید .
از تعریق سر پیشگیری بکنید . تعریق در این شرایط سبب ظهور عفو نت در پیوند موهای شما می شود

۵- روزهای اول بعد از عمل نباید موها را شست. برخی وقتها اوقات ریزش فولیکول های مو در تاثیر ارتباط لمس معمولی نیز رخ می دهد.

۶- چنانچه فردی هستید که از کلاه روسری استفاده می بکنید ، باید بدانید که اینها روند اصلاح ی را نماید می کنند سبب آسیب فولیکول های مو می شوند. چنانچه مجبور هستید کلاه بگذارید، باید منفذی برای خروج گرما از سر داشته باشد.

۷- سعی بکنید روزهای اول هرگز در معرض مستقیم نور خورشید قرار نگیرید، زیرا سبب آسیب گرافت های مو می شود و زمان اصلاح ی کاهش می یابد.

۸- از هرگونه تعریق سر پیشگیری بکنید . تعریق در این شرایط سبب ظهور عفو نت در پیوند موهای شما می شود. رعایت این نکته برای افرادی که در آب و هوای گرم زندگی می کنند یا ورزشکار هستند ، بسیار ضروری است .

۹- بعد از اینکه پزشک متخصص مجوز مصرف از آب را داد، قطعا برای پیشگیری از تعریق ظهور عفو نت، موهای خود را با صابون ملایم آب بشویید.

۱۰- اضطراب نداشته باشید استرس را از دور بکنید . روزهای اول، به وجود زخم بر روی سر، بسیار از افراد با خود فکر می کنند، مبادا تا انتها عمر سرشان با این شکل باقی بماند. ولی در بسیار از افراد این طور نیست اصلاح ی حاصل می شود .

۱۱- به سرتان فرصت دهید تا خودش را ترمیم نماید و در مورد نتایج عمل کاشت مو، عجولانه قضاوت نکنید.

مطلب پیشنهادی

چگونه تکنولوژی در دوره رکود به کمک بازار املاک ایران آمد

چگونه تکنولوژی در دوره رکود به کمک بازار املاک ایران آمد همان‌طور که بار‌ها در …