خانه / قران كريم / بیست‌ودومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن مصر

بیست‌ودومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن مصر

بیست‌ودومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن مصر

به به گفته خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «الشروق»، مراسم افتتاحیه آن مسابقات با حضور «ابراهیم محلب»، نخست وزیر مصر و همچنین با حضور «محمد مختار جمعه»، وزیر اوقاف آن کشور در قاهره افتتاح می‌می شود.
آن مسابقات با مشارکت ۱۰۰ متسابق از ۷۰ کشور جهان برگزار می‌می شود و همچنین داوران آن دوره از مسابقات از کشورهای مصر، امارات، مراکش، کویت، عربستان، سودان، عمان و همچنین سنگال خواهند بود.
محمدمختار جمعه، وزیر اوقاف مصر در آن باره گفت: آن مسابقات در چهار رشته برگزار می‌می شود که رشته نخست شامل حفظ کامل قرآن کریم همراه با ترتیل و همچنین تفسیر و همچنین شرح اسباب نزول قرآن می باشد که به نفرات اول تا پنجم آن مسابقات به ترتیب ۱۰۰ هزار پوند(جنیه) مصری، ۷۰ هزار، ۵۰ هزار، ۳۵ هزار و همچنین ۳۰ هزار پوند مصری اهدا می‌می شود.
او همچنین افزود: رشته دوم آن مسابقات شامل حفظ کامل قرآن کریم به همراه تفسیر جزء ۳۰ قرآن و همچنین سؤالاتی در مورد ارزش‌های اخلاقی می باشد که به نفرات اول تا پنجم به ترتیب ۶۰ هزار، ۵۰ هزار، ۴۰ هزار، ۳۰ هزار و همچنین ۲۰ هزار پوند مصر اعطا خواهد شد.
وزیر اوقاف مصر حفظ ۲۰ جزء قرآن را رشته سوم آن مسابقات دانست که نفرات اول تا پنجم آن رشته به ترتیب، ۵۰ هزار، ۴۰ هزار، ۳۰ هزار، ۲۰ هزار و همچنین ۱۵ هزار پوند مصری جایزه گرفتن می‌کنند.
محمدمختار جمعه رشته چهارم آن مسابقات را مختص متسابقین غیرعرب زبان دانست و همچنین گفت: به نفرات اول تا پنجم آن مسابقات به ترتیب ۳۵ هزار، ۳۰ هزار، ۲۰ هزار، ۱۵ هزار و همچنین ۱۰ هزار پوند(جنیه) مصری جایزه اهدا می‌می شود.
وزیر اوقاف مصر در پایان گفت: از بعضی شیخصیت‌های قرآنی و همچنین دینی جهان شامل «شیخ عبدالله بصفر»، ریاست انجمن جهانی حفظ قرآن و همچنین «شیخ دلیل ابوبکر»، ریاست شورای دیانت اسلامی فرانسه و همچنین «ناصر الزهرانی» مدیر طرح «السلام علیک أیها النبی(ص)» جهت حضور در فعالیت‌های آن مسابقات دعوت به عمل آمده می باشد.

منبع
جدید و تو و تازه ترین در مورد قرآن کریم: بیست‌ودومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن مصر

مطلب پیشنهادی

نمودار درختی سوره های قرآن کریم (تفسیر ساختاری) سوره صف تا طلاق

نمودار درختی سوره های قرآن کریم (تفسیر ساختاری) سوره صف تا طلاق سلام شیوه جدیدی …