خانه / مقالات / تجزیه و تحلیل تلویزیون سامسونگ مـدل ۵۵HC8880

تجزیه و تحلیل تلویزیون سامسونگ مـدل ۵۵HC8880

نقد و بررسی تلویزیون سامسونگ مـدل ۵۵HC8880
263b6ec94dda4b9e82bddab7aa9b317b تجزیه و تحلیل تلویزیون سامسونگ مـدل ۵۵HC8880
فروشگاه اینترنتی

در روزهای جالبی زندگی می‌کنیم که اتفاقات زیادی برای علاقه‌مندان به تکنولوژی در حال شکل گرفتن است، از یک سو ناسا موتوری ناممکن را رونمایی می‌کند و از طرف دیگر در انتظار گجت های عجیب کیک استارتریم. در این بین نیازی نیست تا پای الون ماسک در بین باشد تا جهان ی تلویزیون‌های هوشمند با پدیده های تازه رو به رو شود. درحالی‌که کمپانی‌های مختلف در حال اضافه نمودن امکاناتی مفرق به کالاها متنوع هستند این روزها تلویزیون‌هایی با صفحه خمیده را می‌توان بیشترین فرق بصری دانست که با همراهی صفحات Full HD و یا UHD می‌توانند به جذاب‌ترین اتفاق‌های ۲۰۱۴ بدل شوند. در این بین سامسونگ مانند همواره در حال وسیع تر نمودن امکانات کالاها خود است با بازآفرینی تلویزیون سری ۸ در قالب قابی با صفحه نمایش خمیده کیفیت Full HD، مانند سال قدیم دست به تولید پرچم‌داری تازه زده است تا نماینده این تولید کننده کره ای در بین صفحات نمایش Full HD باشد. با ما در نقد نقد این تلویزیون همراه باشید.
در سالی که گذشت گفتیم که F8000 یک تاثیر هنری است، اثری که می‌شد به عنوان یکی از اجزاء زیبا ی طراحی دکوراسیون داخلی منزل از آن استفاده کرد، هنوز هم معتگذشته که زیبا ترین محصولات ی که از این تولید کننده کره ای وارد بازار می‌شود گوشی‌های هوشمند، دوربین یا لپ تاپ‌ها نیستند. بلکه تلویزیون‌های پیشرفته ای است که تولید می‌کند این روزها در حال پیش فروش گران قیمت‌ترین تلویزیون خانگی بازار است. این بار هم تلویزیون سری ۸ سامسونگ که در ایران به نام HC8880 شناخته می‌شود در اصل H8000 است که در سه اندازه ۴۸، ۵۵ و ۶۵ اینچی تولید شده است.
طراحی ساخت
با دیدن این تلویزیون حسی از ممتاز بودن به شما دست می‌دهد، ولی باید پذیرفت که این تلویزیون ممکن است بهترین Full HD تولید شده توسط سامسونگ باشد اما به راستی بالاترین کیفیت تهیه را ندارد، پشت این قاب که به وسیله پلاستیک شکل گرفته است خود گویای این است، به جز این عدم امکان چرخش تلویزیون بر روی پایه را هم می‌توانید به این نکته اضافه کرد. هرچند سامسونگ این بار در تهیه پایه برای تلویزیون‌های پیشرفته تلاش ویژه ای کرده است، به نحوی که در اولین برخورد متوجه دو تکه بودن پایه نخواهید شد و فقط خمیدگی کمان شکل جلوی تلویزیون را خواهید دید که به دلیل حس و حال فلزی خود بسیار چشـم گیر است. در حالی که در پشت این کمان نقره ای کمان کوچک‌تری قرار گرفته است که سبب تعادل می‌شود و شما می‌توانید به آن اطمینان نمایید. این دو کمان که ابتکارهایی رفیق داشتنی هستند که تکه پشتی قابل رویت نیست و سبب شده‌اند تا تلویزیون زیبا تر از قدیم باشد. ولی وجود این پایه را می‌توان یکی از نقاط ضعف آن قلمداد کرد جهت چه که این پایه عرض بسیاری دارد شما برای این تلویزیون باید بیش ازبقیه تلویزیون‌ها به عرض میز تلویزیون ارزش دهید.
بدنه این تلویزیون که در دایره ای با شعاع ۴٫۲ متر قرار گرفته است را می‌توان یکی از آرمانی‌ترین صفحات خمیده برای تماشای تلویزیون دانست. فرم کلی این قاب خمیده که در پایین به نشان سامسونگ ختم می‌شود همآهنگ ی فوق‌العاده ای با پایه دارد سبب زیبا یی بیش از پیش آن می‌شود. این تلویزیون به خمیدگی قطر زیادتری نسبت به دیگر رقیب کره ای خود دارد و نواری نقره ای همموسیقی با کمان پایه آن را در بر گرفته است. خمیدگی این تلویزیون سبب می‌شود تا بیننده فاصله ای یکسان با تمام نقاط موجود در صفحه داشته باشد.
اگر سری به پشت این تلویزیون بزنید متذکر می‌شوید که بدنه در این پارت در عین استفاده از پلاستیک بی کیفیت و یا کم کیفیت نیست بسیار خوب ساخته شده است. درگاه های ارتباطی و اهرم کنترل گر و مکان اتصال کابل برق تمام در پشت جا گرفته‌اند. اهرم کنترل نسبت به سال قدیم وبقیه مد ‌های سامسونگ فرق محسوسی نداشته است و هنوز کارآمد. در گوشه سمت چپ شما به جز این اهرم قادر خواهید بود تا درگاه های متنوع ارتباطی را مشاهده نمایید که حاوی ۴ ورودی HDMI، ۳ درگاه USB، درگاه اتصال کابل LAN، بسط دهنده IR، ۲ ورودی کامپوزیت، ۱ ورودی کامپوننت، ۱ درگاه RS232C، ۱ خروجی هدفون، ۱ خروجی ولوم اپتیکال ورودی آنتن است؛ مانند همواره سامسونگ دست به تفکیک درگاه های USB بر حسب آمپر زده است. در کنار این درگاه ها شما فضای دیگری را می‌بینید که مرتبط به کیت ارتقاء هوشمند می‌شود که به نوعی متضمن پیشرفت بعدی تلویزیون شما خواهد بود، هر چند که این تلویزیون به خودی خود هوشمند است دارای پردازنده ای چهار هسته ایست اما قطعا تلویزیون‌هایی که در آینده نه چندان دور تولید خواهند شد فرق ‌های عمده ای با تلویزیون‌های امروزی خواهند داشت که این کیت ارتقاء هوشمند به شما این امکان را خواهد داد تا مدت زمان از تلویزیون لذت ببرید با پیشرفت‌های عرصه عکس همگام شوید.
بیرون از جعبه
مانند همواره سامسونگ در ارائه لوازمی که در بسته بندی تلویزیون قرار می‌گیرند با احترام برخورد کرده است، شما عینک‌های سه بعدی، ریموت کنترل هوشمند، باتری، بسط دهنده IR … را بسته بندی شده در جعبه ای مناسب خواهید دید بر خلافبقیه تولید کنندگان که فقط برای ارائه عینک‌های سه بعدی استفاده از جعبه را برای بسته بندی ضروری می‌بینند، سامسونگ تمام متعلقات را درون یک جعبه به شما خواهد داد.
یکی از مهم‌ترین تغییراتی که امسال در خط تولید گاهی از تلویزیون‌های سامسونگ رخ داده است قابلت نمایش آنی عکس است که به ۲ ثانیه رسیده است، که بلافاصله به آن پی خواهید برد.این تلویزیون که قادر است با یا بدون سیم به اینترنت متصل شود و پیشنهاد می‌کنیم به جز اتصال کابل آنتن در اولین بار که قصد مصرف از آن را دارید به فکر اتصال اینترنت نیز باشید. مانندبقیه تلویزیون‌های هوشمند که دارای گیرنده دیجیتال هستند شما باید نسبت به تنظیم منطقه جغرافیایی، زبان … اقدام نمایید و در کنار آن تنظیمات اولیه هاب هوشمند را با اتصال به اینترنت انجام دهید.
اما باید توجه داشت که این تلویزیون به جز سرعت شروع به کار خود دربقیه کار ‌ها زود است، این تلویزیون مجهز به پردازنده ای چهار هسته ایست که سبب قدرتمندی بیش از پیش سامسونگ نسبت به قدیم شود.
این تلویزیون دارای قابلیت تقویت اتوماتیک عمق عکس است که به یاری این ویژگی عکس های را به گونه ای نمایش می‌دهد که گویی خارج از صفحه تلویزیون در مساوی دیدگان هستند ، این خصیصه که طی چندین وهله پردازش بر روی نواحی مختلف عکس در حال نمایش، درک بهتری از عمق جزئیات تصویر داشته باشید.
تصویر این تلویزیون قابل قبول است، هرچند به بهره گیری از تکنولوژی LED ممکن است به پای دیگر همتای کره ای و OLED خود نرسد ولی باید اذعان کرد که رنگ سیاه از کیفیت قابل قبولی برخوردار است، رنگ‌ها در جای گرفته‌اند و بیشینه روشنایی این تلویزیون قابل قبول است، در اجرای عکس های سریع هیچ گونه مشکلی ندارد با توجه به گفته سامسونگ از Clear Motion Rate 1200 بهره می‌برد که هرچند عددی همگانی برای اطلاع از رفرش ریت نیست اما در ارائه جزئیات عکس های سریع، بسیار خوب عمل می‌نماید.
سامسونگ مانند همواره اصرار به نمایش ۳D با مصرف از عینک‌های Active دارد که می‌توان گفت این عینک‌های تازه که با کد SSG-5150GB شناخته می‌شوند فرق چشم گیری با مد سال قدیم ندارد، هرچند که در این تلویزیون به مصرف از صفحه خمیده عکس های ایجاد شده کمی مفرق اند، عکس های کمی روشن اند عمق در گوشه های تصویر به مراتب بهتر از عکسهایی است که در تلویزیون‌هایی که صفحه تخت دارند ایجاد می‌شود.
هاب هوشمند
هاب هوشمند سامسونگ که حس حالی شبیه سال قدیم خود دارد و با محیط‌های گسترش داده شده قصد دارد تا تجربه تازه ای برای شما از تماشای تلویزیون ایجاد نماید به راحتی شما را قادر به پیدا کردن برنامه مورد علاقه‌تان خواهد نمود. هرچند که با تذکر به منطقه جغرافیایی و کشوری که این محصول برای آن تولید شده است این محتوا دچار فرق ی اکثرا اندک می‌شود ولی بد نیست بدانید که در حال حاضر تلویزیون‌های سری ۸ موجود در کشور می‌توانند به وسیله این هاب هوشمند از بیش از ۱۵۰ برنامه که به زبان فارسی نوشته شده است استفاده نمایید.
یکی دیگر از قابلیت‌های این تلویزیون امکان نمایش دو محتوا در یک قاب است که در نوع خود جالب است به شما این امکان را خواهد داد تا زمانی که مشغول تماشای فیلم زیبا هستید همزمان بتوانید نام بازیگر و یا سال تهیه آن را جستجو نمایید. این تلویزیون هوشمند دارای حسگر Eco است که سبب می‌شود بیشینه روشنایی را با توجه به نور محیط تنظیم نماید.
در کنار این خصایص ویژه به قابلیت پخش نسبتا تمام فرمت های عکس ی از روی هارد دیسک یا فلش مموری می‌توان اشاره نمود که در نوع شما را از اضافه کردن پخش کننده های مختلف بی نیاز می‌نماید، شما به راحتی می‌توانید از فیلم زیبا ، عکس موزیک لذت ببرید.
یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این تلویزیون را می‌توان حالت فوتبال دانست، حالتی که پیش از این نیز در تلویزیون‌های این تولید کننده کره ای وجود داشت ولی این بار پررنگ‌تر شده است، ویژگی حالت فوتبال تلویزیون سامسونگ این است که کیفیت تصویر تنظیمات صوتی بهینه ای را برای تماشای فوتبال ایجاد نماید و سعی دارد تا شما را جایی در استادیوم محل برگزاری مسابقه جا دهد. ولی این تمام ماجرا نیست، قابلیتی به نام Auto Highlights به صورت اتوماتیک صحنه های با اهمیت مسابقه را برای شما ضبط می‌کند تا به سلیقه خود به پخش آن بپردازید یا شما را قادر می‌سازد تا هر یک از صحنه های بازی را به میل بزرگ نمایی بکنید تا با وضوح زیادتری به تماشا بپردازید.
تلویزیون تازه سامسونگ که شبیه مدل قبلی صدا را به سمت پایین هدایت می‌کند دارای صوت بهتر ی است، همان گونه که در سال قدیم بود، این صدا به لطف استفاده از دو اسپیکر ۱۰ واتی ایجاد می‌شود که مجموعا ۲۰ وات توان دارند اما این بار ممکن است به این که فضای بیشتری وجود داشته است شاهد استفاده از دو ووفر هم هستیم که هر دارای توانی مساوی با ۱۰ وات هستند ، این‌ها سبب می‌شود تا در کنار استفاده از قابلیت کد گذاری DTS-HD استاندارد Dolby شما از صدایی بسیار با کیفیت برخوردار شوید.

ریموت کنترل
همان گونه که پیش از این در مورد ریموت کنترل جادویی سری ۸ سامسونگ نوشتیم. واقعیت این است که سری هوشمند تلویزیون‌های LED سامسونگ، هیچ گاه روی ریموت کنترل خوب را به ندیده بودند. از ریموت کنترل زشت QWERTY سری D8000 بگیرید تا ریموت کنترل لمسی نه چندان جواب گوی ES8000 و بعد از آن یکی از ریموت کنترل‌های هوشمند و خوش تهیه سامسونگ برای سری F8000 اما این بار سامسونگ بعد از تهیه ریموت کنترل نسبتا خوب که در سری‌های هوشمند ارائه شد دست به تغییری بزرگ زده است. این شرکت با توجه به اهمیت خاصی که رقبا برای طراحی قائل بودند دست به تغییر زد ریموت کنترلی که در آن به شدت روح تازه ای از طراحی می‌تپد را روانه بازار کرده است.
سامسونگ بر روی این تلویزیون ریموت کنترلی کاملا نوین را همراه کرده است. ریموت کنترلی مجهز به تاچ پد، که علی ر همچنان برخی ایرادهایی که می‌توان از آن گرفت، به نظر بهترین ریموتی است که تا به حال همراه تلویزیون هوشمند دیده‌ایم. نمی‌خواهیم طرفداری کنیم، ولی به نظرمان می‌رسد که اگر شرکت اپل قرار بود تلویزیونی طراحی نماید ، از همان نخست با خودش بر روی یک طرح خوب از ریموت کنترل کنار می‌آمد تا مانند سامسونگ از این شاخه به آن شاخه نپرد.
ریموت کنترل نو زیبا خوش دست است. جالب، با تاچ پدی کوچک که دکمه های به نسبت‌های مختلف اندازه در بالا پایین آن قرار گرفته‌اند. جواب گویی آن عالی ست و حرکت در منوها با آن بسیار نرم صورت می‌گیرد. برای کلیک کردن، باید خود تاچ پد را فشار دهید تا مانند یک دکمه عمل نماید . با این حال اگر کلیک لمسی وجود داشت هم بهتر بود. در کل عملکرد آن نسبت به ریموت کنترل مـدل قبلی بسیار بهتر شده است. سامسونگ به این نتیجه رسیده است که نبود برخی دکمه ها نقطه ضعف بزرگی برای این ریموت کنترل هوشمند محسوب می‌شود در نتیجه شما مورد های تازه ای را می‌بینید که در مـدل قبلی وجود نداشت از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به دکمه ای مستقیم برای دسترسی به صفحه نمایش اصلی اشاره کرد و چهار دکمه کنترل گر که فرامین اصلی را برای پخش فیلـم موسیقی در اختیار کاربر قرار می‌دهد.
اما این ریموت کنترل به نظر نقاط ضعفی دارد. دکمه‌هایی که روی آن قرار گرفته‌اند بسیار عملکرد بهتر ی دارند با نور پس زمینه روشن می‌شوند. با این حال به نظر می‌رسد که از تعداد آن‌ها بسیار کاسته شده جای گاهی دکمه ها را خالی می‌دانیم. این باعث می‌شود که از سهولت کار کردن با آن کاسته گردد. برای مثال برای دسترسی به اعداد، باید نخست دکمه‌ی More را بفشرید و پس وقتی صفحه کلید عددی بر روی تلویزیون ظاهر شد، با استفاده از عمل Swipe مرتب بر روی اعداد مختلف بروید و کلیک بکنید . بیشتر ریموت های قدیمی‌تر صفحه کلید عددی را بر روی داشتند. بسته به اینکه چقدر مصرف از آن‌ها به کارتان می‌آمده، می‌توانید دل‌تنگشان شوید. هرچند که وجود یک ریموت کنترل معمولی در کنار آن معقول به نظر می‌رسید اما به نظر سامسونگ خیلی با ما هم عقیده نبوده و شما با خرید این تلویزیون تنها یک ریموت کنترل هوشمند در یافت می‌کنید.
مهم‌ترین نقطه قوت این ریموت کنترل مصرف از رابط حرکتی بهتر آن نیست، بلکه مصرف از ۴۰۰ دستور صوتی فارسی است که برای اولین بار در بین تلویزیون‌های پیشرفته حاضر در بازار کشورمان با آن مواجه می‌شویم.

جمع بندی
اگر تولیدات سامسونگ را در زمینه های مختلف دنبال کرده باشید، هر از گاهی وقتها با محصولی برخورد می بکنید که انبوهی از امکانات را در جا داده است، زیبا ست گران قیمت است. این رویکرد سامسونگ در گردآوری تمام چیز در یک نقطه عادت تازه ای نیست این تلویزیون را نیز می‌توانیم یکی از این نوع کالاها بدانیم که در نوع بسیار زیبا ست. امکانات بسیاری دارد و گران قیمت است، به هر شکل انتخاب با شماست، این تلویزیون گزینش ی است که تا مدت‌ها بین شما و تلویزیونی در آینده قرار خواهد گرفت.

ویژگی ها :
استفاده از صفحه خمیده برای نمایش هرچه خوبتر تصویر
استفاده از رابط هوشمند سامسونگ
دارای ۴۰۰ دستور صوتی به زبان فارسی
استفاده از فناوری تنظیم اتوماتیک عمق عکس
دارای قابلیت ارتقاء
مصرف از پردازنده ۴ هسته ای

مطلب پیشنهادی

چگونه تکنولوژی در دوره رکود به کمک بازار املاک ایران آمد

چگونه تکنولوژی در دوره رکود به کمک بازار املاک ایران آمد همان‌طور که بار‌ها در …