خانه / مقالات / تعطیلات در شمال کشور…خرید ویلا در شمال,خرید و فروش ویلا در شمال,فروش ویلا در شمال

تعطیلات در شمال کشور…خرید ویلا در شمال,خرید و فروش ویلا در شمال,فروش ویلا در شمال

تعطیلات در شمال کشورمان روی دیگری از سکه هم دارد. اجاره هایی که معین نیست با چه منطقی تعیین می شوند، کودکان جوانانی که شب ها تا صبح کنار جاده دلالی ویلا می کنند نظارتی که ممکن نیست روی ویلاهای اجاره ای وجود داشته باشد. خرید ویلا در شمال,خرید و فروش ویلا در شمال,فروش ویلا در شمال

%name تعطیلات در شمال کشور...خرید ویلا در شمال,خرید و فروش ویلا در شمال,فروش ویلا در شمال
فروش ویلا در شمال
دو استان مازندران گیلان روی رفته منطقه ای را تشکیل میدهند که اهالی تهران آن را با عنوان کلی تر «شمال» میشناسند. امروزه می توان ادعا کرد که مسافرت به شمال اولین مورد گذران تعطیلات اهالی پایتخت است. خرید ویلا در شمال,خرید و فروش ویلا در شمال,فروش ویلا در شمال

به نقل از سرویس اجتماعی «فردا»‍، پیش از انقلاب این سفر های تفریحی به کنار دریا خیلی عمومیت نداشت. راه های دسترسی محدودتر بودند اینگونه مسافرت ها، مسافرت های لوکسی بود که در دوره های زمانی زیاد تر رخ میداد.
خرید ویلا در شمال,خرید و فروش ویلا در شمال,فروش ویلا در شمال
حدودا بعد از انتها جنگ تحمیلی بودکه مسافرت به شمال کشور عمومیت زیادتری یافت. در ۱۰-۱۵ سال قدیم ، ویلاهای نو در شمال کشور سبز شدند، تقاضای بالای خرید زمین در شمال کشور، قیمت زمین را در این منطقه بالا برد درآمدی غیر معمول و غیر رسمی در شمال کشور پدید آمد: «اجاره خانه خالی» در شمال کشور هتل بسیاری وجود ندارد. ثروتمندان به ویلاهای شخصی شان می روند، گاهی از طبقات ضعیف تر(به لحاظ اقتصادی) در پارک ها فضاهای سبز چادر مسافرتی میزنند و اما، طبقه مبوسیله به سراغ خانه خالی و ویلا میروند. خرید ویلا در شمال,خرید و فروش ویلا در شمال,فروش ویلا در شمال

اجاره ویلا یا خانه خالی برای موجر مالیاتی در بر ندارد، زیاد سخت نیست در واقع درآمدی سهل و آسان است که در حاشیه علاقه اهالی پایتخت به آرامش و هوای پاک شهرهای شمال کشور به وجود آمده است.خرید ویلا در شمال,خرید و فروش ویلا در شمال,فروش ویلا در شمال

کودکان، نوجوانان جوانان در شمال کشور، هر تعطیلاتی که پیش می آید ساعت کاری ندارند! شبانه روز آنها را کنار ورودی شهر ها می بینید که برای ۲۰ درصد کمیسیون کنار جاده ساعت ها از زمان خود را می گذرانند. گاهی از آنان نه به خاطر علاقه، بلکه به خاطر بیکاری به این شغل روی آوردند!خرید ویلا در شمال,خرید و فروش ویلا در شمال,فروش ویلا در شمال

مازندران
اگر شمال کشور مقصد اول مسافران تهرانی باشد، استان مازندران اولین انتخاب در شمال کشور است! از مجموع ۱۵ شهرستان استان مازندران فقط سه شهرستان آمل، قائمشهر و سواد کوه هستند که به دریا منتهی نمیشوند. خرید ویلا در شمال,خرید و فروش ویلا در شمال,فروش ویلا در شمال

مناطقی چون رامسر، نور و متل قو و.. محل هایی هستند که بیشتر مورد استقبال اقشار مرفه تر قرار می گرند. محمود آباد و بابل بابل سر، طرفدار در مازندران دارد وبقیه شهرها، شهرستان ها روستاهای این استان در فصل های گرم سال، همچنین تعطیلات پذیرای مسافران هستند . خرید ویلا در شمال,خرید و فروش ویلا در شمال,فروش ویلا در شمال

قیمت ویلا در این استان، نخست بسته به منطقه قرار گیری(یعنی شهر یا منطقه) پس ا توجه به فاصله ای که از دریا دارد و در نهایت بسته به امکانات زیبا یی ویلا متغیر است. خرید ویلا در شمال,خرید و فروش ویلا در شمال,فروش ویلا در شمال

نکته جالب ارتقا قیمت ویلا ها در این منطقه در ایام تعطیلات نوروز امسال است. قاعدتا دولت نمیتواند روی معلت ه که نه در جایی ثبت می شود، نه مالیاتی به آن اختصاص داده می شود و… نظارتی داشته باشد. در جدول این بخش میتوانید اختلاف قیمت تابستان سال ۸۹، با تعطیلات نوروز سال ۹۰ را مشاهده بکنید . خرید ویلا در شمال,خرید و فروش ویلا در شمال,فروش ویلا در شمال

*قیمت ها به تومان

گیلان
ممکن است بتوان مدعی شد که گیلان به مراتب از مازندران سرسبز تر است. طبیعت گیلان پوشیده از جنگل و دارای آب و هوای معتدل مرطوب است شهر های با اهمیت توریستی استان گیلان جمله است از: رشت صومعه سرا بندرانزلی ، فومن ماسال ، آستارا رضوانشهر ماسوله و…

کلوچه فومن را قطعا در تهران دیده اید. کلوچه ای مفرق از کلوچه های رایج است! فومن، یکی از شهرهای استان گیلان است که در نزدیکی رشت قرار دارد این شهر با موقعیت جلگه ای در بین کشتزارها باغ های اطراف محصور شده است. فومن در ۲۵ کیلومتری غرب رشت قرار دارد مناطق تاریخی و دیدنی ماسوله قلعه رودخان در حوزه جغرافیایی این شهرستان واقع شده برای دیدن آنها باید از این شهر گذشت آب و هوای این شهر نیز شبیه بقیه نقاط جلگه ای گیلان معتدل – مرطوب خزری است و به همین مسافران بسیاری برای مسافرت به آنجا می روند ولی این شهر به اندازه شهرهای ساحلی مسافر ندارد با این وجود از شهرهای جذاب محسوب می شود قیمت زمین در آن از شهرهای ساحلی گرانتر است در بهترین منطقه فومن زمین متری ۵۰۰ هزار تومان است در مناطق دیگر درمرکز شهر هر متر زمین نزدیک به ۴۰۰ هزار تومان است در این شهر ویلاهای بسیاری وجود دارد که صاحبان ویلا آن را توسط واسطه به مردم اجاره میدهد.
جذاب است که علی رناراحتی ساحلی نبودن فومن، قیمت ویلا در آن به مراتب بالاتر از قیمت ویلا در شهرهای ساحلی مازندران است. خرید ویلا در شمال,خرید و فروش ویلا در شمال,فروش ویلا در شمال

قیمت اجاره چند ملک در فومن(نوروز ۱۳۹۰)

*قیمت ها به تومان

بندر انزلی را میتوان حدفاصل بین دریای خزر و تالاب انزلی دانست. تالاب بین المللی انزلی توقف گاه پناه گاه هزاران پرنده زیبا و رنگارنگ دریایی قوهای سفید رویش نیلوفرهای آبی است.

این شهر به خاطر بندر و تالاب زیبا یش از شهرهای توریستی محسوب می شود و دارای ویلاهای اجاره ای پرشمار بامتراژهی بالاست. قیمت ویلا ها مفرق است و باید بدانید چنانچه به دنبال منطقه ای ارزان قیمت هستید، انزلی منطقه مناسبی به نظر نمی رسد!

قیمت اجاره چند ملک نمونه در بندر انزلی را در جدول زیر مشاهده می بکنید . گفتنیست که در ایام تعطیلات تابستانی، نسبتا تمام قیمت ها نصف قیمتی است که در ایام نوروز اجاره داده می شود. برای مثال در تابستان سال قدیم ، ملک شماره یک هر شب حدود ۷۰ تا ۹۰ هزار تومان اجاره داده شده است.

قیمت اجاره چند ملک در بندر انزلی(نوروز ۱۳۹۰)

*قیمت ها به تومان

ماسوله شهر آسایش ارزانی
در مورد ماسوله قطعا زیاد خوانده اید هر ایرانی کمابیش در مورد ماسوله میداند. این شهر در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است. مردم این شهر و بوبین آن، مجوز تغییر تحولات وسیع معماری را ندارند و به جا آن وجوهی را دریافت میکنند تا ترکیب سنتی شهر را بر هم نزنند. به بیانی یک ماسوله ای چنانچه هیچ کاری انجام ندهد، بازهم در آمد خواهد دشت.

با این حال گاهی از خانه های قدیمی ماسوله به مسافرین اجاره داده می شود قیمت اتاق ها در روزهای عادی ۱۵ هزار تومان در تابستان ۲۵ هزار تومان و در ایام عید ۳۵ هزار تومان است که در آن امکاناتی با سبک کاملا قدیمی مفرق در اختیار میهمان قرار می گیرد.
قیمت اتاق های عادی هتل ماسوله. در ایام عید هر شب ۴۵ هزار تومان در تعطیلات تابستان ۳۵ هزار تومان و در روزهای عادی ۲۰ هزار تومان است.

اجاره های فوق العاده
چنانچه با فورمول محاسبه اجاره بها در تهران محاسبه کنیم، به هیچ وجه اجاره های ویلا در شمال منطقی به نظر نمی رسند.

اجاره ماهیانه ملکی که هر شب در شمال کشور ۵۰ هزار تومان اجاره داده می شود، چیزی مساوی یک نیم میلیون تومان است.

یک و نیم میلیون اجاره ماهیانه ، مساوی با ۵۰ ملیون رهن کامل یک ملک است. عموما ارزش رهن ملک، تابعی است از قیمت واقعی ملک. به بیانی، رهن کامل یک ملک مساوی با ششم قیمت واقعی آن ملک است. اما در سال های اخیر ا توجه به بحران مسکن در کشور، این نسبت در پایتخت به پنجم یک چهارم تغییر یافته است.

اگر یک چهارم باشد، یعنی قیمت ویلای مزبور باید چیزی مساوی ۲۰۰ میلیون تومان باشد اگر یک ششم باشد، یعنی قیمت ملک مزبور چیزی نزدیک به ۳۰۰ میلیون تومان است.

اما این حقیقت ندارد، نمی توان تصور کرد که قیمت ویلا در شمال کشور با معین ات گفته شده ۲۰۰ یا ۳۰۰ میلیون تومان باشد.

این به آن است که در این موضوع معلت ه نظارتی آنچنانی به چشـم نمی خورد و دلالان ویلا هر اندازه که بتوانند از مسافران پول می گیرند.

دلالانی که بزرگ شدند
در سال های قبل، چنانچه تابستان یا نوروز به شمال کشور مسافرت میکردید، کنار ورودی های شهر انبوه کودکانی را مشاهده می کردید که تابلو در دست داشتند«ویلا» به محض توقفی کوتاه، چندین کودک خود ا به پنجره خودروها می رساندند و توصیه ویلاهای لب ساحل میدادند.
اما نوروز امسال منظره ای مفرق به چشم می خورد. آن کوچولو های دیروز، امروز بزرگ شدند برای گذران زندگی، تا ساعت ها بعد از نیمه شب در ورودی شهر ها مستقر شده دلالی ویلا می کنند.

دلالان در تمام شمال کشور ۲۰ درصد کل اجاه را به عنوان حق الزحمه دریافت می کنند و بدیهی است که تلاش کنند تا به بالاترین نرخ ملک را اجاره بدهند.

پیمان، یکی از ان دلالان است. ۲۴ سال سن دارد می گوید در تمام اام نوروز و بیشتر روز شب تابستان خود را کنار جاده ورودی های شهر محمودآباد می گذراند. او که اخیرا نامزد کرده است می گوید: «بسیار از جوانان محمود آباد برای گذران زندگیشان در این ایام این کار را انجام م دهند. برای گذران زندگی ضروری است» او معتقد است این کا در نگاه مردم این منطقه کار زشتی نیست، چون عمومیت دارد. اما خانواده های مرفه تلاش دارند تا فرزندانشان وارد این کار نشوند!

او هر روز ساعت ۷ صبح بیدار می شود ساعت ۸ شب سر کار خود یعنی ورودی شهر محمودآباد حاضر است. گاهی از اهالی محمود آباد که ولا اجاره مدهند او را می شناسند رخ دیگر به او ماجعه می کنند آدرس ویلای را می دهند تا او برایشان اجاره دهد.

او می گوید کسی که بتواند در این شغل بهتر وارد شود و بهتر اجاره بدهد شناخته شده و بعد کاسبی اش خوب می شود. به گفته او«افرادی که بیشترین مسائل را در دست دارند در این شغل خوب ترند، چون می توانند مسائل بسیاری به مسافر معرفی کنند»

هر روز عمرش را در ۳ ماه تابستان و ۱۵ روز عید کنار جاده می گذراند. درس خوانده دیپلم دارد، قرار بوده به دانشگاه برود، قبول شده ولی نرفته می گوید: «لیسانسه هایش بیکارند، من نمی توانستم درس بخوانم» او شغلی را گزینش کرده که طی سال نهایتا ۴ ماه می تواند کا نماید . چه کاری؟ این شغل قاعدتا د دسته بندی مشاغل کاذب به حساب می آید. در شمال کشور کم نیستند از این جوانان، جوانانی که عمر و جوان خود را کنار جاده می گذرانند. جوانانی که می توانستند در شغلی دیگر در قامت یک تولید گر، متخصص، کارشناس، یک پزشک و… به جامعه و کشورش خدمت نماید .

ساعت حدودا ۳ نمه شب است، روزی خسته کننده کنار جاده سپری شده، تولید خاصی صورت نگرفته، گره ای هرچند کوچک از اقتصاد و … کشور باز نشده و پیمان خته از روز خسته کننده مثل دیروز، یا مثل فردا، یا مثل تابستان، یا مثل بهار سال بعد راهی خانه شده است. به خانه می رود تا نهایتا ۴ ساعت بخوابد باز روز از نو، روزی از نو. روزی که به واسطه دلالی نصیبش می شود و او مقصر نیست!

مطلب پیشنهادی

چگونه تکنولوژی در دوره رکود به کمک بازار املاک ایران آمد

چگونه تکنولوژی در دوره رکود به کمک بازار املاک ایران آمد همان‌طور که بار‌ها در …