خانه / مقالات / تلویزیون سامسونگ مـدل Samsung 65HUC9990

تلویزیون سامسونگ مـدل Samsung 65HUC9990

تلویزیون سامسونگ مـدل Samsung 65HUC9990
fe9438ad39fc4d9 Medium تلویزیون سامسونگ مـدل Samsung 65HUC9990
خرید لوازم صوتی و تصویری

در سال‌های اخیر، سامسونگ با تمام افت و خیزهایی که در تولید گوشی‌های هوشمند داشته، در تولید تلویزیون نسبتا بی رقیب بوده است. پرچم‌داران هوشمند کره ای راه تازه ای را برای جان بخشیدن به مفهوم تلویزیون هوشمند در نوردیده اند؛ تلویزیون‌هایی که تلاش داشتند تمام جانبه تبدیل به بهترین ‌ها شوند. سامسونگ به عنوان یکی از سردمداران پیشرفت تلویزیون، این بار پا را فراتر از امکانات تمام گیر گذاشته با تولید اولین تلویزیون خمیده UHD راه تازه ای را در می‌نوردد. همان گونه که جایی دیگر اشاره کرده ‌ایم، تولید کنندگان تلویزیون در همه جهان همواره تکنولوژی‌های تازه را برای رسیدن به آمار بیشتری از فروش به کار می‌برند. در این بین یکی از تازه‌ترین رویدادهای عکس ی، فن آوری ۴K است که این روزها کم کم در حال برداشتن قدم‌های اولیه و جهشی عظیم برای تبدیل شدن به خط مشی تولید کنندگان مختلف است. پس با ما در نگاهی جدی‌تر به یکی از مهره های خمیده این گیم همراه باشید.

صفحه نمایش خمیده
مهم‌ترین خصیصه این تلویزیون را می‌توان خمیده بودن صفحه ای دانست که قادر به نمایش عکس های ۴K است. انحنا مناسب این تلویزیون که دایره ای است با شعاع دید ۴٫۲ متر به نظر سامسونگ آرمانی‌ترین دایره دید است و در کنار تکنولوژی نو ظهور Ultra HD کیفیتی را به رخ می‌کشد که شروعی است برای تلویزیون‌های نو . تلویزیون‌هایی که از سنت دیرینه تهیه قاب‌های عکس پا فراتر می‌گزارند. این خمیدگی تنها در زمینه تهیه تلویزیون نیست هر از گاهی وقتها شما می‌توانید موبایل هوشمندی ببینید که با صفحه خمیده در میانبقیه تولیدات امروزی خاص‌تر باشد؛ یا زمزمه های مفرق ی که از تهیه صفحاتی با قابلیت خم شدن می‌دهند.

بی تردید تهیه این تلویزیون بوسیله سامسونگ یابقیه تولید کنندگان آغازی است بر چشـم اندازی تازه از آینده. اگر دقت بکنید ما سال‌ها با تلویزیون‌های محدب لامپی سر کردیم تا زمانی که این تحدب صاف شد تلویزیون‌هایی با صفحات کریستال تولید شدند عادات تصویر ی ما رنگ بوی تازه گرفت.
کیفیت تصویر
سامسونگ معتقد است که این صفحه نمایش خمیده تمام چیز را تغییر داده است و آنقدر به آن مطمئن بود که با شعار The Curve Changes Everything می‌خواست به تمام بگوید که تغییر بزرگی رخ داده است، فرق ی تمام جانبه که تا به حال وجود نداشته. هرچند به دلایل مختلف ممکن است با سامسونگ عقیده نباشیم ولی باید پذیرفت که در مواجهه با این تلویزیون بیشتر مجذوب کیفیت تهیه آن می‌شوید و ممکن است برای پارت قابل توجه از افرادی که عکس این تلویزیون را می‌بینند، تنها فرق بین این تلویزیون همتایان صفحه تختبقیه تولید کننده ها قیمت قابل توجه آن باشد. واقعیت این است که عادات بصری ما به این آسانی تغییر نمی‌کنند و سامسونگ دیگر همتایانش باید مدت زمان بیشتری پایبند به این رویکرد تازه باشند تا عادات تغییر کنند. بیشتر افراد معتقد هستند که اتفاق بزرگی رخ نداده است اما برای درک بهتر خمیدگی در این تلویزیون بد نیست کمی راجع به سینما حرف کنیم. اگر فیلم زیبا بینی نیمه پیشرفته باشید قطعا ً تا به حال نام IMAX به گوشتان رسیده است. این نام که در واقع مخفف Image MAXimum است نام یکی از فرمت های فیلم جذاب سازی همین طور نوعی از سینما است. به جز فرمت انحصاری فیلم دیدنی برداری IMAX باید گفت که پرده های به کار رفته در این سینماها مفرق اند، فرق ی که در اندازه و شکل پرده ها وجود دارد، اندازه بسیار بزرگ خمیدگی آن‌ها. .هرچند شعاع به کار رفته در سینماهای IMAX با این محصول یکسان نیست اما منطق بصری یافرادی برای هردوی آن‌ها وجود دارد.

این قوس ویِژگزینشه سبب ارتقا حداکثری میدان دید تک تک بینندگان می‌شود. به جمله آسان تر IMAX تکنولوژی پرده های خمیده سینما است که مربوط به حدود نیم قرن قبل می‌شود و به هیچ وجه ایده تازه ای نیست. اقطعا لا مخاطب فیلـم ‌هایی مثل ماتریکس، هری پاتر یا بتمن بوده‌اید، این عناوین، محصول فرمت اختصاصی IMAX هستند . سامسونگ در طراحی تلویزیون خمیده خود مصرف بسیاری از تجربه بصری در پرده های IMAX داشته است.

طراحی – ساخت
هرچند می‌توان گفت که محصولات پیشرفته سامسونگ همواره زیبا بوده اند ولی این زیبا یی این بار بیش از قدیم ستودنی است. فاصله بین پنل تصویر قاب آن به حداقل ممکن رسیده است نوار فلزی دور این قاب در پشت به صفحه ای یکسره تیره ختم می‌شود. در روی بدنه یکدست تیره این تلویزیون که شبیه به فلز برس خورده است، فقط محل اتصال کابل برق و درگاه تازه One Connect دیده می‌شود به همراه کنترل گر های دستی معمول تلویزیون‌ها که نسبت به پرچم‌داران سال قدیم تغییر کرده است. سامسونگ که در قدیم از جویستیکی با حال هوای کروی استفاده کرده بود این بار با شوخ طبعی مربعی آسان را ترجیح داده است. جالب‌ترین نکته در مورد بدنه پشت این صفحه، عدم وجود منفذ خروج صدا است! سامسونگ اسپیکر و ساب ووفر های را در بدنه جاسازی کرده خروجی این صدا درست پایین قاب عکس است؛ در فضایی که ممکن است اصلا به آن توجه نکنید.

در پایین این قاب نشان سامسونگ خودنمایی می‌کند و درست در زیر آن چراغ نشانگر ی به رنگ آبی یخی قرار گرفته است که اثر به سزایی در زیبا یی آن دارد. به جز این نور خوش رنگ چراغ کوچک همیشگی تلویزیون‌ها که با رنگ قرمز خود، نشان از خاموش بودن تلویزیون دارد نیز استفاده شده است که اگر نبود شادمان ‌تر می‌شدیم. نقطه ضعف این طراحی را می‌توان همین فضای خالی دانست که اثر ناخوشایندی دارد ای کاش سامسونگ هم مانند رقیب این فضا را با سبدی فلزی می‌پوشاند.
One Connect
یکی از مهم‌ترین دست آورد های سامسونگ همین قطعه است. One Connect که پیش از این به آن اشاره کردیم به بیان سامسونگ نشانی است از آینده نگری. این روزها، هرچند تلویزیون‌های خمیده UHD در حال گسترش اند ولی باید پذیرفت که محتوای ویژه آن‌ها تمام گیر نیست. هر یک از تولید کنندگان برای خود فرمتی ویِژگزینشه گزینش کرده است سازگاری در بین محتوا کم است، اما تمام می‌دانیم که در آینده ای نه چندان دور اقطعا لا دیسک‌های Blu-ray برای پخش ۴K ارتقا پیدا خواهند کرد پخش کننده های ویژه آن هم به بازار خواهند آمد. پیش بینی سامسونگ این است: دستبعضی که قرار است جایی در آینده ساخته شود از نسل دیگری از HDMI پشتیبانی خواهد کرد. در چنین تصوری از آینده بدیهی است که تلویزیون‌های فعلی دیگر به کار نیایند و شما برای مصرف از فرمت و دستگاه های تازه نیاز به استفاده از تلویزیون‌های دیگری خواهید داشت. هرچند ممکن است در صورت صحت این پیش بینی سامسونگ، تولید کنندگانی برای حل این مساله پیش قدم شوند ولی سامسونگ از هم اکنون تصمیم خود را برای ورود به آینده گرفته است. سامسونگ به جد عقیده دارد که نسل نوظهور تلویزیون‌های ۴K با کابل‌های HDMI 2.0 مرتبط می‌شوند، این نسل تازه قادر است تا ۱۸ گیگابایت در ثانیه اطلاعات را منتقل نماید و این اندازه انتقال به معنای پهنای باندی وسیع تر برای عکسهایی است با کیفیت ۴K.

هرچند نگاه به آینده سامسونگ تحسین برانگیز به نظر می‌رسد اما برای درک خوب این پدیده بد نیست سری به قدیم بزنیم، زمانی که کره ای ها تصمیم گرفتند حد مرزهای زیبا یی را دوباره تعریف کنند. خلق محصولی که حتی هنوز کم رقیب به نظر می‌رسد. تلویزیونی ۸۵ اینچی که همزمان قشنگ پیشرفته بود، حدس می‌زنیم که ایده اولیه تهیه One Connect در ابتدا ممکن است هیچ ربطی به آینده نگری نداشت و فقط برای یکپارچگی S9 تولید شد. بدیهی است که کمی بعد مهندسین کره ای به فکر آینده افتادند و از این اتفاق استقبال کردند، به نحوی که امروز فقط سامسونگ نیست که با استفاده از یک کابل نا آشنا -که طبیعتا سرعت بسیاری دارد- کار به بیرون آوردن درگاه های ارتباطی خود کرده است. طراحی آن شباهت غیر قابل انکاری با پخش کننده های سری ۷ سامسونگ دارد، به نظر می‌رسد خوب یت این نسل از طراحی سامسونگ تا مدت مدیدی در کالاها مختلف تکرار شود، کافی است کمی به پایه برس خورده تلویزیون سطح این محصول نگاه بکنید تا به راحتی به این مورد پی ببرید.

تنوع درگاه ها در One Connect با تنوع درگاه ها در تمام پرچم‌داران امروزی یکسان است هیچ کمبودی ندارد. این مستطیل خوش تهیه ۱٫۲ کیلوگرمی سامسونگ در دو ضلع تمام درگاه های موجود در تلویزیون‌های پیشرفته را یکجا گنجانده است، در کناره سمت راست شما خروجی صوت کوآکسیال را در کنار محل اتصال گیرنده مادون قرمز می‌بینید؛ هرچند سامسونگ این قطعه را به میل خود و برای پشتیبانی هرچه خوبتر از ریموت های کنترل ارائه کرده است اما ممکن است خوبتر بود به جای این کار گیرنده ای در داخل همین مکعب خوش تهیه قرار می‌داد.

در ادامه سه درگاه USB که مانند همواره سامسونگ اطلاعات مفید ی را در کنار درگاه ها درج کرده است و به وسیله آن شما خواهید دانست که کدام یک برای اتصال هارد دیسک یا حافظه فلش مناسب‌تر است. قرار گرفتن این درگاه ها در کنار هم عکس ی است که در کیس های رایانه می‌بینیم، سامسونگ قصد دارد تمام جانبه برتری را نسبت بهبقیه تولید کنندگان به رخ بکشد.

در کناره پشتی شما ۴ ورودی HDMI، ورودی Component Composite را می‌بینید که با استفاده از عادت سامسونگ برای نظم بیش‌تر، تبدیل به درگاه کوچک شده اند برای مصرف همان گونه که پیش از این به جعبه سیاه سامسونگ اشاره کردیم باید سراغ تبدیل کننده های ویِژگزینشه سامسونگ بروید. اما این تمام اتصالات نیست، ورودی آنتن گیرنده دیجیتال، درگاه انحصاری سامسونگ برای اتصال One Connect به تلویزیون و همچنین درگاه سرویس در همین لبه قرار گرفته اند.

رابط هوشمند
مهم‌ترین تغییر رابط هوشمند سامسونگ امسال مربوط به محتوا است. هرچند که برخی از تولید کنندگان دسترسی به Netfelix hulu Plus را برای هوشمند بودن کافی می‌دانند ولی سامسونگ با اضافه کردن پردازنده های چند هسته ای به تلویزیون خود و تلاش برای تولید نرم افزار کاربردی های اختصاصی در هر منطقه سعی در نمایش معنای هوشمند به راه روشی ویژه به خود دارد می‌خواهد تا استفاده از این تلویزیون‌ها بیش از پیش تمام گیر شود.

تلاش برای مرتبط کردن هر چه بیشتر تلویزیون وبقیه وسائل های دیجیتال به نحوی که به آسانی بتوانید از طریق گوشی هوشمند یا تبلت خود اقدام به پخش موسیقی ، عکس و فیلم دیدنی نمایید. مهم‌ترین ویژگی رابط هوشمند سامسونگ مصرف از برنامه های مختلف است، Netfelix و hulu Plus تمام ماجرا نیست! شبکه های اجتماعی و سرویس‌های اشتراک گزاری عکس موسیقی ، این‌ها هستند که می‌توانند در کنار رابط کاربری پویا، معنایی کامل به تلویزیون‌های هوشمند ببخشند. سامسونگ این بار در ایران بیش از ۱۵۵ برنامه فارسی را برای رابط هوشمند خود مهیا کرده است و به نظر می‌رسد به این تعداد بسنده نکند. ممکن است بخواهید تیتر روزنامه های صبح را بخوانید یا نیاز به اطلاع از قیمت ارز داشته باشید، شما می‌توانید بورس را دنبال بکنید و یا ممکن است بخواهید به وسیله Skype با یکی از دوست ها تان رابطه فیلم جذاب یی برقرار بکنید ، استفاده از این برنامه کاربردی ها هرچند تازه به نظر می‌رسد اما زمانی که تمام وسائل های دیجیتال در اکوسیـستم ی مشترک قرار بگیرند رنگ بویی دیگر خواهد داشت، ممکن است سامسونگ با تایزن یا شکل دیگری از android به این وهله پا بگزارد و آن روز چندان دور نیست.

۳D
تجربه سه بعدی همچنان در سامسونگ به وسیله عینک‌های Active انجام می‌شود. اتفاقی که در کنار کیفیت عکس خوبتر معایبی دارد. هرچند پیش‌تر گفتیم مصرف از این تلویزیون در محیط‌هایی با نور خیلی چندان خوب نیست ولی باید اضافه کنیم که شبیه قدیم عینک‌های سامسونگ در این محیط‌ها شما را دچار دردسر می‌کنند به نحوی که به صاف بودن سطح شیشه ها شما بازتاب عکس های پشت خود را در عینک خواهید دید.

طبق سنتی دیرینه این تلویزیون مجهز به چهار عدد از این عینک‌ها است. که به وسیله باتری کار می‌کنند هیچ گونه نرمشی از نشان نمی‌دهند. تجربه سه بعدی در این تلویزیون بیش از قدیم جذاب است و نکته عجیب این است که منوهایی که سامسونگ برای جلب تذکر هر چه بیشتر خمیده طراحی کرده بود در زمان پخش فیلم جذاب ‌های سه بعدی کاملا صاف هستند ! برخلاف قدیم شما فیلم جالب ‌های سه بعدی را با انتخاب مورد سه بعدی فعال می‌کنید نمی‌توانید با روشن کردن عینک اتصال آن به تلویزیون به صورت اتوماتیک سه بعدی ببینید و شما هر از برخی وقتها علامت دل خراش کم شدن میزان باتری را در گوشه تصویر خواهید دید.

ریموت کنترل
همان گونه که پیش از این در مورد ریموت کنترل جادویی سری ۸ سامسونگ نوشتیم. واقعیت این است که سری هوشمند تلویزیون‌های LED سامسونگ، هیچ گاه روی ریموت کنترل بهتر را به ندیده بودند. از ریموت کنترل زشت QWERTY سری D8000 بگیرید تا ریموت کنترل لمسی نه چندان جواب گوی ES8000 بعد از آن یکی از ریموت کنترل‌های هوشمند و خوش تهیه سامسونگ برای سری F8000 ولی این بار سامسونگ بعد از تهیه ریموت کنترل نسبتا خوب که در سری‌های هوشمند ارائه شد دست به تغییری بزرگ زده است. این شرکت با توجه به ارزش خاصی که رقبا برای طراحی قائل بودند دست به تغییر زد ریموت کنترلی که در آن به شدت روح تازه ای از طراحی می‌تپد را روانه بازار کرده است.
سامسونگ در کنار این تلویزیون ریموت کنترلی کاملا نوین را همراه کرده است. ریموت کنترلی مجهز به تاچ پد، که علی ر بعضی ایرادهایی که می‌توان از آن گرفت، به نظر بهترین ریموتی است که تا به حال همراه تلویزیون هوشمند دیده‌ایم. نمی‌خواهیم طرفداری کنیم، ولی به نظرمان می‌رسد که اگر شرکت اپل قرار بود تلویزیونی طراحی نماید ، از همان نخست با خودش بر روی یک طرح بهتر از ریموت کنترل کنار می‌آمد تا مانند سامسونگ از این شاخه به آن شاخه نپرد.

ریموت کنترل قشنگ و خوش دست است. با تاچ پدی کوچک که دکمه ها به نسبت‌های مختلف اندازه در بالا پایین آن قرار گرفته‌اند. جواب گویی آن واقعا عالی ست حرکت در منوها با آن بسیار نرم صورت می‌گیرد. برای کلیک کردن، باید خود تاچ پد را فشار دهید تا مانند دکمه عمل نماید . با این حال اگر کلیک لمسی وجود داشت خوب بود. در کل عملکرد آن نسبت به ریموت کنترل مـدل قبلی بسیار خوبتر شده است. سامسونگ به این نتیجه رسیده است که نبود گاهی دکمه ها نقطه ضعف بزرگی برای این ریموت کنترل هوشمند محسوب می‌شود در نتیجه شما مورد های تازه ای را می‌بینید که در مد قبلی وجود نداشت از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به دکمه ای مستقیم برای دسترسی به صفحه نمایش اصلی اشاره کرد و چهار دکمه کنترل گر که فرامین اصلی را برای پخش فیلم جالب و موسیقی در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

اما این ریموت کنترل هم به نظر نقاط ضعفی دارد و این نقطه ضعف بیش از این که متوجه خود ریموت باشد مربوط به تلویزیون است اگر کمی با آن کار بکنید متوجه می‌شوید ریموت کنترل از منو های مختلف طراحی شده پیشرفته تر است، ممکن است استفاده از قابلیت ماوس در این منو ها کمی زود بود، نشانگر نورانی سامسونگ بعضی وقتها آزار دهنده می‌شود بعضی ازبقیه قابلیت‌ها هم سخت شده اند برای مثال برای دسترسی به اعداد؛ پیش از این باید با فشردن دکمه‌ی Key Pad پس صفحه کلید عددی بر روی تلویزیون با استفاده از عمل Swipe مرتب بر روی اعداد مختلف می‌رفتید و کلیک می‌کردید اما این بار باید از فاصله ای قابل توجه بین شماره ها بگردید این بار نشانگر سریع‌تر از آنچه رفیق دارید حرکت می‌کند شما را به غلط می‌اندازد.

یا در وقت وب گردی استفاده از کیبورد مجازی سامسونگ جای گاهی از دکمه ها خالی است، با تذکر به اندازه وسیع کیبورد اگر چند دکمه آسان مانند .com وجود داشت کاملا طبیعی بود. به جز این بیشتر ریموت های قدیمی‌تر صفحه کلید عددی را بر روی داشتند. بسته به اینکه چقدر مصرف از آن‌ها به کارتان می‌آمده، می‌توانید دل‌تنگشان شوید. هرچند که وجود یک ریموت کنترل معمولی در کنار آن معقول به نظر می‌رسید اما به نظر سامسونگ خیلی با ما عقیده نبوده. شما با خرید این تلویزیون تنها یک ریموت کنترل هوشمند در یافت می‌کنید.

شما می‌توانید در کنار این ریموت کنترل هوشمند با تهیه کیبورد جمع جور تلویزیونی سامسونگ این ایرادهای رایج را از بین ببرید و در چنین صفحه وسیع ای به وب گردی بپردازید. نکته حائز ارزش دیگری که در این محصول به چشـم می خورد وجود NFC است. دیگر ضروری نیست زمان خاصی را برای تنظیمات از دست دهید، با تپ به آسانی تلویزیون گوشی هوشمند شما به یکدیگر متصل می شوند.

بیرون از جعبه
برای نصب این تلویزیون به خود زحمت ندهید، نصب تلویزیونی با این اندازه محتاج به تجربه است بعید به نظر می‌رسد بخواهید با تلویزیونی پیشرفته و گران قیمت تجربه کسب بکنید . برای این منظور سامسونگ وظیفه نصب را به عهده گرفته است. برخلافبقیه تلویزیون‌های معمولی شما بسته بندی برای ای را خواهید دید که به جای بیرون آوردن محصول از بسته بندی، بسته بندی را برخواهید داشت، در سری بالایی پایه دو تکه تلویزیون قرار دارد بدنه زیبا یکپارچه آن تمام ماجرای باقی مانده است.

در ابتدا شما با دو جعبه سیاه رنگ مواجه می‌شوید، عادت همیشگی سامسونگ که حتی در نمونه های رده پایین دیده می‌شود. یکی از این دو جعبه دربردارنده ساخته تازه سامسونگ One Connect است و دیگری تمام لوازم جانبی ارائه شده را در بر دارد، شما به همراه این تلویزیون ریموت کنترل تازه سامسونگ، چهار عینک سه بعدی، تبدیل کننده های Composite/Component، ارتقا دهنده مادون قرمز(ریموت کنترل)، کابل برق دستمال همواره آبی سامسونگ را خواهید دید.
توصیه اکید می‌کنیم که از همین ابتدا به فکر اینترنت بهتر باشید چرا که تصور مصرف این تلویزیون بدون دسترسی به اینترنت کمی عجیب است. مراحل تنظیمات به شدت آسان اند شما با اتصال آنتن و کابل شبکه به One Connect قادرید با صرف چند دقیقه از عهده آن برآیید. ریموت کنترل تازه سامسونگ سریع بوسیله تلویزیون شناسایی می‌شود و در تمام قدم‌هایی که طی می‌کنید همراه شما است.

تنوع منو ها در این تلویزیون فرق چندانی با قدیم ندارد بیشترین میزان تغییر در فرم آن‌ها است. شبیه این تلویزیون، همه منو ها حالت خمیده به گرفته اند. که این خمیدگی در آشنایی زدایی عکس های صفحات تخت یاری شایانی کرده اند. در بین منو ها بیشترین تغییر را در ریموت کنترل مجازی روی صفحه خواهید دید. ریموت کنترل مجازی که پیش از این وجهی از مکعب مستطیلی کوچک بود که در وجوه مختلف خود ورق می‌خورد قد کشیده است تبدیل به مستطیل نسبتا بلندی شده است که همه وجوه این ریموت کنترل را یکجا در جای داده است. بخش دیگر تغییر را می‌توان در رابط پخش محتوا دید، جایی که تلویزیون‌های هوشمند سال قدیم برای پخش محتوا گاهی وقتها آزار دهنده می‌شدند این بار دچار تغییر شده است، شمایل اصلی آن شبیه تر به محیط نرم افزار های پخش کننده های رایانه ی شده است و ای کاش سامسونگ به فکر این بود که می‌شد پوسته های مختلف ی را برای این بخش گزینش کرد. نوار زمان که در تلویزیون قبلی با انتخاب یک مورد فعال می‌شد این بار دم دست‌تر است و شما آزادانه تر نسبت به جابه‌جایی آن اقدام می‌کنید.

یکی از جذاب‌ترین قابلیت‌های امسال سامسونگ که در بالا به آن اشاره کردیم امکان پخش فوتبالی است که از آن به نام Soccer Mode یاد می‌شود. ممکن است اتفاق افتاده باشد که در زمان پخش مسابقه فوتبال یکی از فرصت‌های گل از دست رفته از نظر شما بسیار تماشایی باشد و یا این که در پخش مسابقه ارتباط تلفنی داشته باشید و همان لحظه اتفاق مهیجی افتاده باشد، شادمان باشید، حالت فوتبالی امسال تلویزیون‌های سامسونگ برای همین مواقع است. در این حالت رنگ صدا بهینه می‌شوند شما تجربه دیداری شنیداری بهتری از مسابقه فوتبال خواهید داشت و در عین حال لحظات پرارزش گیم به صورت اتوماتیک ضبط می‌شوند و شما هر زمان که صحنه ای را از دست دادید می‌توانید دوباره به بازبینی آن کار بکنید . یکی از کلید های محدود مصرف شده در ریموت کنترل مربوط به همین قابلیت است و می‌توان به این نتیجه رسید که اضافه کردن این قابلیت زمان و هزینه بسیاری را به خود اختصاص داده است.
نکته دیگری که حضورش در این تلویزیون جذاب است قابلیت ارتقاء عکس های Full HD به UHD است، سامسونگ تا به اینجا فقط تولید کننده صفحات ۴K است که برای ایجاد عکس های با کیفیت آن‌ها را ۴ بار ارتقاء می‌دهد. ممکن است سامسونگ بیش از رقبای خود نگران نبود محتوای مصرفی این تلویزیون‌ها است، هر چند که این ارتقاء سبب اصلاح کیفیت عکس های می‌شود ولی فاصله عکس های تبدیل شده به ۴K و عکسهایی که از ابتدا با این کیفیت تولید شده اند وجود دارد.

پیش‌تر گفته بودیم که تلویزیون‌های عادی هوشمند در زمان روشن شدن به اندازه شما را تلف می‌کنند، آن نیز زمانی که در میانه گیم فوتبال به خانه رسیده‌اید! یکی دیگر از دست آوردهای سامسونگ در تولید سری تلویزیون‌های هوشمند قابلیت روشن شدن سریع است، تعلیقی که پیش از این در مصرف از همه تلویزیون‌ها شاهد بودیم نکته ای است که مورد توجه سامسونگ قرار گرفته و از بین رفته است، تمام تلویزیون‌های هوشمند تازه سامسونگ در سال جاری تنها به دو ثانیه وقت نیاز دارند تا به پخش عکس های بپردازند.

جمع بندی
مدت‌ها است که سامسونگ فکر می‌کند گردآوردن تمام امکانات در محصول اتفاق خوشایندی است، این رویکرد می‌تواند در تولید پرچم‌داران هوشمند تلفن همراه ی یا تلویزیون‌های رده بالا به چشم برسد، تلویزیون خمیده UHD سامسونگ به عنوان پیشرفته ‌ترین اتفاق بصری امسال هم از این قاعده مستثنی نیست. انواع ارتباط‌های بی سیم، کیفیت بالای تصویر ، شعاع دید ۴٫۲ متری و … که پیش از این بخش قابل توجه ی از آن را برشمردیم گواهی بر این ادعا هستند اما این تمام ماجرا نیست شما برای خرید هر محصولی نیاز به دلایل دارید، چنانچه قصد شما از خرید تلویزیون جنبه قشنگ شناسی داشته باشد به چشم عضوی از دکوراسیون خانه خود به آن نگاه می‌کنید انتخاب خوشایندی است، اما اگر می‌خواهید از تمام امکانات این محصول مصرف بکنید باید در نظر داشته باشید که دسترسی به محتوای ۴K خیلی آسان نیست باید تا مدتی نامعین فقط به قابلیت ارتقاء تصویر در این تلویزیون اکتفا بکنید .

ویژگی ها :
مصرف از صفحه خمیده
قابلیت ارتقاء تصاویر
استفاده از رابط هوشمند
قابلیت روشن شدن آنی
استفاده از حالت فوتبالی
قابلیت استفاده از دو صفحه همزمان
معایب:
بازتاب نور در محیط های روشن
قیمت زیاد

مطلب پیشنهادی

چگونه تکنولوژی در دوره رکود به کمک بازار املاک ایران آمد

چگونه تکنولوژی در دوره رکود به کمک بازار املاک ایران آمد همان‌طور که بار‌ها در …