خانه / مقالات / خوراکی که پوست را سفید و روشن می‌کند

خوراکی که پوست را سفید و روشن می‌کند

خوراکی که پوست را سفید و روشن می‌کند
ar4 4085 خوراکی که پوست را سفید و روشن می‌کند
لارجرباکس

به مدت ۲ هفته هر روز، آب ۲ تا ۳ عدد سیب زمینی متوسط را خوردم بدون این که در برنامه غذایی برنامه زیبایی تغییری ایجاد کنم. آب به دست آمده را باید بهتر بزنید و بعد از گرفتن بلافاصله مصرف کنید. متخصصان پوست، معتقد هستند استفاده آب سیب زمینی مفید است.

مایعات برای حفظ سفتی خاصیت انعطاف پذیری پوست لازم است. علاوه بر آن به گفته متخصصان، سیب زمینی دارای میزان زیادی آنتی اکسیدان از عبارت پلی فنولز طبیعی است که نوعی ریز ماده مغذی محسوب می شود در بسیاری از گیاهان یافت می شود.

ادله زیادی نشان می دهد که، سیب زمینی نقش مهمی در عملکرد سلول کم شدن عفو نت دارد.هرچه سیب زمینی تازه تر باشد، میزان مواد مغذی ویتامین C آن بیشتر است. سیب زمینی حاوی ویتامین B6 نیز است. پوست سیب زمینی سرشار از ویتامین ها موآدم عدنی است، بناجهت ن سیب زمینی را با پوست مصرف کنید. از استفاده سیب زمینی سبز جوانه زده پرهیز کنید زیرا سمی است.

با وجود سردی هوا، تصور می کردم پوستم خشک و پوسته پوسته شود. هر چند با اینروش قیافه ام ۱۰ سال جوان تر نشده اما مثل قبل دچار خشکی پوست نشدم.

برای از بین بردن جوش ها
می گویند، آب سیب زمینی التهاب، سوزش، خارش، جوش، زخم کبودی را کاهش می دهد، می خواستم چند جوش سمج را از بین ببرم ولی نمی دانستم چگونه ؟ تصمیم گرفتم،پالپ سیب زمینی را با آب لیمو مخلوط کنم روی پارت های تاثیر گذار قرار دهم. متوجه شدم که جوش روی صورت، نیم ساعت بعد از استفاده از اینروش کوچک تر شد.قرار دادن برش های سیب زمینی به جای پالپ سیب زمینی تاثیر گذار تر است.

ماسک برای از بین بردن پف زیر چشم
به ندرت دچار پف زیر چشـم می شوم اما چشم هایم خسته است سیاهی دور چشم بینی ام دیده می شود، بناجهت ن هر شب برش های سیب زمینی را روی چشـم ها قرار می دهم. پف چشم به علت باز شدن رگ های کوچک خونی به وجود می آید. آب سیب زمینی خاصیت تسکین دهنده خنک کننده دارد. با خنک کردن دور چشم ها، رگ های خون در پوست منقبض می شود؛ ولی به علت نشاسته ای که دارد زمان مصرف از آن مراقب باشید داخل چشم نرود.

سیب زمینی حاوی آنزیمی است که به عنوان سفید کننده طبیعی عمل می نماید و باعث روشن شدن پوست می شود. به مرور زمان لکه هایی که بر تاثیر نور خورشید به وجود می آید پارت سیاه دور چشـم ، کم رنگ می شود. به گفته کارشناس پوست برای نتیجه گرفتن از این روش، نیاز به است.
جهت از بین بردن خط های دور چشـم از سیب زمینی رنده شده مصرف شود.

سیب زمینی رنده مخلوط شده با آب یک عدد لیمو را به صورت می مالم و می گذارم ده دقیقه بماند. حس خوب ی می دهد. جمع شدن پوست را می توانم احساس کنم. ولی آیا واقعا ً چین و چروک های اطراف چشـم ها را از بین می برد؟ ویتامین C از پوست در مساوی آسیب های محیطی حفاظت می نماید آنتی اکسیدان موجود در سیب زمینی، رادیکال های آزاد را جذب می نماید و مانع فعالی ت می شود.

رادیکال های آزاد با آسیب رساندن به سلول ها باعث پیری پوست می شود، هر چند که شاید ویتامین C و آنتی اکسیدان به اندازه کافی اثرگذار نباشد. با این نحوه اگرچه تمام مشکلات پوستم برطرف نشد اما احساس می کنم پوستم جمع و نرم شده است.

پوست سیب زمینی برای از بین بردن سفیدی مو توصیه می شود، پوست ۵ عدد سیب زمینی را در ۲ لیتر آب به جوش بیاورید و بگذارید روی گرما کم بجوشد؛ پس پوست آن را دور بیندازید. بعد از شستن مو با شامپو و نرم کننده، آب پوست سیب زمینی را روی موها بریزید بعد از ۲۰ دقیقه شست شو دهید. این کار علاوه بر کم شدن تراکم موهای سفید، آن ها را نرم و لخت می نماید .

مطلب پیشنهادی

چگونه تکنولوژی در دوره رکود به کمک بازار املاک ایران آمد

چگونه تکنولوژی در دوره رکود به کمک بازار املاک ایران آمد همان‌طور که بار‌ها در …