خانه / قران كريم / درمان چربی خون با گیاهان دارویی

درمان چربی خون با گیاهان دارویی

درمان چربی خون با گیاهان دارویی

چربی خون از مهم‌ترین عوامل خطرساز جهت ساخته یا ایجاد بیماری عروق قلبی و همچنین سکته‌های قلبی می باشد. چربی خون بالا در فرد مبتلا مگر در موارد خیلی زیاد شدید نشانه‌ی ویژه ای ساخته یا ایجاد نمی‌کند و همچنین در اکثرا و بیشتر موارد باره ژنتیکی و همچنین فامیلی دارد. درمان چربی خون بر اساس شرایط بیمار و همچنین نظر پزشک انجام می‌می شود. همچنین سطح بالای چربی یا کلسترول خون می‌تواند باعث عوارضی مانند آترواسکلروز (سفت و همچنین شکسته شدن عروق)، فشار خون بالا، افزایش احتمال ابتلا به سکته‌ی مغزی، کبد چرب و همچنین… می شود.

گیاه درمانی

رژیم غذایی نامناسب، بهره بری و استفاده از غذاهای چرب و همچنین پرکالری، مصرف بیش از حد غذاهای فوری (فست‌فودها) مانند پیتزا، سس مایونز، فرهنگ نادرست مصرف زیاد گوشت قرمز در جامعه و همچنین زندگی کم‌تحرک ماشینی در کشور ما باعث شده می باشد اشخاص بسیاری به مشکل بالا بودن چربی و همچنین کلسترول خون یا چاق شدن مبتلا باشند.

اولین و همچنین بهترین راه جهت کاهش یا رفع آن مشکل، اصلاح رژیم غذایی می باشد. یکی از مهم‌ترین توصیه‌های غذایی، کاهش مصرف گوشت قرمز، برنج و همچنین بهره بری و استفاده‌ی اکثرا و بیشتر از سبزیجاتی نظیر کلم، کرفس، هویج، کاهو، اسفناج، کدو و همچنین … در رژیم غذایی هر روز خدا می باشد. مصرف غذاهای دریایی و همچنین سایر ترکیبات حاوی روغن امگا ۳ نیز توصیه می‌می شود.

گیاهان دارویی بسیاری نیز وجود دارند که کاهش‌دهنده چربی خون نیز خواهند بود مانند:

* دم‌کرده‌ی آویشن که از دیدگاه طب سنتی ایران دفع‌کننده‌ی رطوبت و همچنین بلغم از بدن و همچنین پایین آورنده‌ی مناسب چربی خون محسوب می‌می شود و همچنین خیلی زیاد مفید می باشد.

* مصرف هر روز خدا‌ی یک قاشق چای‌خوری پودر یا نیمکوب شده‌ی سیاه‌دانه یا دانه‌ی تره هم می‌تواند در کاهش چربی خون تاثیر داشته باشد.

* سیر، سویا، گشنیز، جعفری و همچنین شوید از سبزیجات موثر در کاهش چربی و همچنین کلسترول خواهند بود. نوشیدن دم‌کرده‌ی شوید و همچنین لیمو عمانی یک ساعت بعد از غذا می‌تواند در کاهش سطح کلسترول و همچنین چربی خون موثر باشد.

* چای پور (Puer) یکی از معروف‌ترین انواع چای چینی می باشد که مزایا و خاصیت های خیلی زیاد قوی جهت کاهش چربی و همچنین کلسترول دارد.

* دم کرده‌ی پوست نارنگی و همچنین زنجبیل نیز در درمان آن بیماری، خیلی زیاد موثر می باشد.

* جومینگ نیز گیاه خیلی زیاد موثری در کاهش چربی، کلسترول و همچنین قند خون می باشد.

* نوشیدن دم‌کرده‌ی زینان و همچنین عناب نیز مفید می باشد.

* مصرف سماق همراه غذا نیز به دلیل تاثیرهایی که روی صفرا دارد، می‌تواند در پایین آوردن چربی خون مفید و همچنین موثر باشد.

بعضی گیاهان به مقدار بسیاری ساپونین دارند و همچنین به همین دلیل خاصیت کف‌کنندگی در آنها وجود دارد.

در جانوران خون گرم، ساپونین جذب نمی‌می شود ولی زیرا و به درستی که کشش سطحی را کم می‌کند (مثل رزین) چربی‌ها و همچنین کلسترول به آن هم باند شده که خود سبب دفع کلسترول از بدن می‌می شود. آن گیاهان عبارتند از:

* تخم شوید: در داروخانه‌ها دارویی به نام «آنتوم» موجود می باشد که به صورت قرص و همچنین حاوی شاه تره، کاسنی و همچنین شوید می باشد. آن دارو چربی خون را پایین می‌آورد و همچنین طبیعتی گرم دارد.

* شوید: جهت افرادی که ترش می‌کنند و همچنین سوزش سردل دارند، خیلی موثر می باشد. همچنین زیاد کننده‌ی شیر و همچنین لاغر کننده می باشد. چربی خون را نیز پایین می‌آورد.

* کاسنی: در حدیثی از حضرت محمد (ص) آمده می باشد: «برگی از کاسنی نیست مگر قطره‌ای از بهشت بر آن هم باشد.» کاسنی تقویت کننده‌ی معده، ضد درد و همچنین ضد تب می باشد و همچنین جهت درمان درد چشم، بیماری‌های کبدی، یرقان، قولنج، نارسایی کلیوی و همچنین بیماری‌های اعصاب بهره بری و استفاده می‌می شود. کاسنی طبیعت سرد دارد.

* شاه تره: طبیعت سرد دارد و همچنین از گیاهان دیگر در فرآورده‌ی آنتوم می باشد. آن گیاه تصفیه‌کننده‌ی خون، صفرا آور، بر طرف‌کننده‌ی خارش‌های جلدی و همچنین اشتهاآور می باشد و همچنین در درمان یرقان و همچنین تصلب شرایین نیز از آن هم بهره بری و استفاده می‌می شود. از عرق آن هم به عنوان تقویت کننده و همچنین اشتها آور بهره بری و استفاده می‌می شود.

* آرتیشو (‌کنگر فرنگی): پایین آورنده‌ی کلسترول خون می باشد

* سیر: پایین آورنده‌ی فشار و همچنین چربی خون می باشد. تاثیرات و همچنین اثرات ضد میکروبی و همچنین طبیعتی گرم دارد.

نقطه: در صورتی که فرد بیمار در حال بهره بری و استفاده از داروهای شیمیایی نظیر «سیمواستاتین» یا «آترواستاتین» جهت چربی بالای خون می باشد؛ نباید بدون نظر پزشک داروها را قطع کند و همچنین جهت جایگزینی با گیاهان دارویی بایستی و حتما با پزشک معالج خود مشورت کند.
منبع : طب سنتی
منبع
بهترین در مورد قرآن کریم: درمان چربی خون با گیاهان دارویی

مطلب پیشنهادی

نمودار درختی سوره های قرآن کریم (تفسیر ساختاری) سوره صف تا طلاق

نمودار درختی سوره های قرآن کریم (تفسیر ساختاری) سوره صف تا طلاق سلام شیوه جدیدی …