خانه / مقالات / سه مساله اصلی پیش روی یک زبان آموز

سه مساله اصلی پیش روی یک زبان آموز

سه مساله اصلی پیش روی یک زبان آموز
1 p1%20%282%29 سه مساله اصلي پيش روي يک زبان آموز
آموزش زبان های خارجی
خرید نرم افزار های مهندسی
خرید هندزفری جبرا اصلی

۱- ایجاد شور هیجان در فراگیری زبان

تمام زبان‌آموزان رفیق دارند که به خوب ی انگلیسی حرف کنند. آنها از این فکر که قادر باشند «روان» حرف کنند و با دیگران به انگلیسی رابطه برقرار کنند به هیجان می‌آیند. اما آنها اکثرا ً توجه ی به خود فرآیند آموزش ندارند. در نظر بیشتر زبان‌آموزان، فراگیری زبان انگلیسی یک اجبار است – چیـزی که مجبور به انجام آن هستنـد، اما میلی به آن ندارنـد. آنهـا در فراگیری زبان انگلیسی هیچ لذتی نمی‌بینند. بطور خلاصه، بیشتر زبان‌آموزان رفیق دارند که انگلیسی حرف کنند ولی رفیق ندارند به فراگیری زبان انگلیسی مشغول باشند. این اولین مهمترین مشکلی است که پیش روی یک زبان آموز قرار دارد، زیرا کسی که تمایلی به فراگیری یک زبان خارجی نـدارد، آن را بـه خوب ی فرا نخواهـد گـرفت. اگـر شما «انگلیسی» را رفیق نداشتـه باشیـد، «انگلیسی» هم شما را رفیق نخواهد داشت!

اگر می‌خواهید که زبان‌آموز خوب ی باشید، لازم است که فرآیند آموزش را رفیق داشته باشید. لازم است که زمانی را که صرف فراگیری انگلیسی می‌کنید، به عنوان زمان تفریح استآسان خود به حساب آورید. به عنوان مثال، شما باید از مسائل زیر لذت ببرید:

خواندن عبارات انگلیسی فکر کردن در مورد ساختار آنها

فراگیری لغات جدید از یک دیکشنری

نوشتن یک عبارت انگلیسی صحیح با یاری گرفتن از دیکشنری، کتاب گرامر اینترنت

تمرین تلفظ اصوات کلمات انگلیسی

به طور آرمانی، فراگیری زبان بایستی جهت شما یک تفریح به حساب بیاید. شما باید را یک «زبان‌آموز» قلمداد کنید – کسی که فراگیری زبان انگلیسی را به عنوان یکی از فعالی ت‌های مورد علاقه‌اش گزینش کرده است.

۲- ایجاد اولین تغییر در زندگی

تصمیم برای فراگیری زبان انگلیسی نیازمند ایجاد تغییراتی در زندگی‌تان می‌باشد. به عنوان مثال تصمیم می‌گیرید که هر روز ۳۰ دقیقه برای خواندن یک کتاب انگلیسی بگذارید بر این تصمیم پافشاری می‌کنید. ایجاد یک تغییر کوچک اما دائمی در زندگی آسان نیست، به ویژه چنانچه فراگیری زبان «سرگرم کننده» به نظر نرسد. به هر حال، زبان‌آموزان باید به خاطر داشته باشند که چنانچه روزی ۱۵ دقیقه به بررسی انگلیسی بپردازند، نتیجه بهتری می‌گیرند تا اینکه مثلاً هر یک ماه یکبار، یک روز کامل را به این کار اختصاص دهند.

۳- ایجاد تغییرات دیگر در زندگی

چنانچه چه ایجاد اولین تغییر، خود کار دشواری است، ایجـاد تغییرات بعدی نیـز سخت است. بسیاری از زبان‌آموزان اولین گام را برمی‌دارند (مثلاً تحقیق هر روز یک کتاب بـه زبان انگلیسی) و همانجا متوقف می‌شوند. آنها خود را درگیر فعالی ت‌های «انگلیسی ساز» نمی‌کنند.

یک زبان‌آموز بهتر مجموعه‌ای از فعالی تها (خواندن متن، تماشای برنامه‌های زبان اصلی، تمرین تلفظ …) را در اختیار دارد و هر کدام را بر طبق حال هوای گزینش می‌کند. یک فعالی ت به خودی خود کافی نیست، زیرا اولاً شما زودتر خسته می‌شوید ثانیاً به شما طیفی از مهارتهای زبان ارائه می‌دهد که نوعاً زیاد محدود است. به عنوان مثال خواندن متون انگلیسی نمی‌تواند تلفظ شما را تقویت نماید ، چنانچه چه می‌تواند گرامر، دایره لغت مهارتهای نوشتاری درک مطلب شما را تقویت نماید .

مطلب پیشنهادی

چگونه تکنولوژی در دوره رکود به کمک بازار املاک ایران آمد

چگونه تکنولوژی در دوره رکود به کمک بازار املاک ایران آمد همان‌طور که بار‌ها در …