خانه / مقالات / شیوه شناسایی فایل‏های آلوده به وقت چت

شیوه شناسایی فایل‏های آلوده به وقت چت

شیوه شناسایی فایل‏های آلوده به چت
co857 شیوه  شناسایی فایل‏های آلوده به وقت چت
ساز

چگونه فایـل های آلوده را وقت ی که چت میکنیم شناسایی کنیم؟ این سوالی است که بسیاری از کاربران هر روز از خودشان میپرسند. در جهان ی ناامن اینترنت، این پرسش یکی از با اهمیت ترین ارکان امنیتی سیـستم های رایانه ی است . به عنوان مثال در وقت چت کردن چطور پی ببریم فایلی که برای ما ارسال شده فایـل آلوده است یا خیر؟ در این ترفند قصد داریمروش های شناسایی این فایلهای تهدید ناک را به شما معرفی کنیم.

وقت ی شخصی فایلی را برای شما از طریق یاهو مسنجر ارسال می نماید در پیغامی که برای شما مبنی بر تایید آن می آید، نام شخص فرستنده، نام فایل، اندازه آن و همین طور فرمت از این قبیل اطلاعات در آن قید شده است. شما باید مد نظر داشته باشید که فایلی که برای شما ارسال شده از لحاظ نوع و فرمت همان فایلی است که قرار بوده ارسال شود یا خیر؟
در واقع مثلاً چنانچه عکسی می خواهید دریافت بکنید فایـل مربوطه پسوند JPG یا یکی از پسوندهای فایلهای گرافیکی را دارد؟
نه اینکه فایلی با پسوند اجرایی exe و یا bat برای شما ارسال شود فرستنده هم مدعی باشد که این فایل تصویر ی است.
در واقع فایلهای هک که با نرم افزار های تروجان ساز ساخته می شوند، در سری پسوند دارای پسوندهایی مثل scr یا exe و… می باشند . شبیه فایلی به نام و پسوند mypic. jpg.scr . این موضوع نشانگر آن است که فایل فرستاده شده یکی از انواع فایل های ساخته شده توسط نرم افزار های مخرب است که برای بدست اوردن پسورد شما است .
پس همواره نوع پسوند فایلهای دریافتی را زیر نظر داشته باشید و بدانید که از این طریق و قبل از هر چیز (حتی قبل از استفاده از نرم افزار های ضد هک ضد ویروس) می توانید تا میزان بسیاری از کیفیت نوع و چگونگی عملکرد و ماهیت فایل اطلاع حاصل بکنید .

مطلب پیشنهادی

چگونه تکنولوژی در دوره رکود به کمک بازار املاک ایران آمد

چگونه تکنولوژی در دوره رکود به کمک بازار املاک ایران آمد همان‌طور که بار‌ها در …