خانه / مقالات / طراحی وب وب سایت واکنش گرا چیست؟

طراحی وب وب سایت واکنش گرا چیست؟

طراحی وبسایت ریسپانسیو (واکنش گرا)

همان گونه که در معماری، با بهره گرفتن از تکنولوژی مدرن این امکان را فراهم می آورند تا بتوان اجزاء تجهیزات مختلف را به طور خودکار کنترل نمود، طراحی سایت واکنش گرا هم رویکرد مناسبی است که طراحان وب را قادر می سازد تا با پیاده سازی وب سایت انعطاف پذیر، نسبت به تغییر دستگاه کاربران واکنش دهد.

طراحی وب وبسایت واکنش گرا چیست؟
webin 103 طراحی وب  وب سایت واکنش گرا چیست؟
اهمیت محتوا در طراحی سایت

در قدیم برای نمایش یک سایت در تلفن همراه ، طراحی برنامه نویسی مجزا انجام می‌دادند. در این نوع طراحی، سرور با توجه به شناسه مرورگر کاربر (User Agent) تشخیص می داد که کاربر وبسایت را با تلفن همراه بازدید می نماید در این حالت یا محتوای تلفن همراه را در همان آدرس به او نشان می‌داد یا او را به URL ویژه تلفن همراه هدایت می نمود.

اما در طراحی وب سایت واکنش گرا که بیشتر به همان Responsive Web Design مشهور است، ساختار لایه‌های وبسایت به صورت شناور طراحی می‌شود با کمک ویژگی Media در تگ Link با توجه به سایز صفحه، CSS مربوطه بار گزاری می‌شود که باعث تنظیم عرض صفحه، سایز متن … در ابعاد مختلف می‌شود.

طراحی وب وب سایت واکنش گرا و دلایل ارزش آن
طراحی وبسایت واکنش گرا برای واکنش وب سایت نسبت به تغییر دستگاه های مختلف مانند تبلت، تلفن همراه ، لپ تاپ، تلویزیون های هوشمند و همین طور تغییر رزولوشن ها مورد استفاده قرار می گیرد. در این تکنیک با استفاده از خصوصیات ی CSS3 – W3C CSS3 Media Queries – و همین طور طراحی های شناور – Fluid Proportion-Based Grids – وب وبسایت را بدون نیاز به نسخه های مفرق برای دستگاه ها رزولوشن های مختلف طراحی می نماییم.

دلایل ارزش طراحی سایت واکنش گرا چیست؟

از آنجا که تمام عناصر داخل و خارج صفحه سایت، با نحوه های بهینه سازی موتورهای جستجو در وسط صفحه قرار می گیرند در نتیجه طراحی وب سایت واکنش گرا seo فرندلی است.
طراحی سایت واکنش گرا کاربر پسند است زیرا کاربر قادر است مطالب مورد علاقه اش را با مصرف از دستگاههای مختلف ببیند.

طراحی وب سایت واکنش گرا از تکنیک های جدید طراحی وب سایت است و این امکان را به کاربر می دهد که در دستگاه های مختلف بتوانند با وبسایت تعلت بر قرار نمایند. از آنجا که این تکنیک روی تجربه کاربر تأثیر مثبت می گذارد از طرفی سایت شما را سئو فرندلی می نماید در نتیجه استفاده از این تکنیک را به شما توصیه می کنیم.

مطلب پیشنهادی

شرکت کاوشگران زرین مهر – وارد کننده طلایاب فلزیاب گنج یاب

شرکت کاوشگران زرین مهر – وارد کننده طلایاب فلزیاب گنج یاب شرکت کاوشگران زرین مهر …