خانه / قران كريم / مردم مصر می‌دانند که ملت ایران رهبر توانایی دارد

مردم مصر می‌دانند که ملت ایران رهبر توانایی دارد

شهروندان و مردم شهر مصر می‌دانند که ملت ایران رهبر توانایی دارد

ه نقل از خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، طرح ضیافت الهی از ابتدای ماه تبریک و مبارک رمضان در ۲۵۰ امامزاده و همچنین بقعه متبرکه استان مازندران آغاز به‌کار کرد و همچنین تا پایان آن ماه ادامه دارد.

اجرای برنامه جذاب و جالب و خوب‌های متنوع و گوناگون و مختلف مذهبی و همچنین اطعام‌دهی در راستای اجرای صحیح نیات واقفان و همچنین تغییر پیدا کردن امامزادگان و همچنین بقاع متبرکه به قطب فرهنگی شامل اهداف طرح ضیافت الهی در استان مازندران به شمار می‌رود.
نمایش محافل قرآنی با حضور قاریان بین‌المللی از داخل و همچنین خارج کشور یکی از برنامه جذاب و جالب و خوب‌های شاخص طرح ضیافت الهی در استان مازندران می باشد که طبق سالهای قبل اداره‌کل اوقاف و همچنین مسائل خیریه استان نیز میزبان قاری بین‌المللی از کشور مصر بود.
استاد «احمد شحات احمد لاشین» قاری بین‌المللی از کشور مصر در استان علوی و همچنین ولایتمدار مازندران حضور پیدا کرد و همچنین به اجرای ۱۸ محفل انس با قرآن کریم در شهرهای متنوع و گوناگون و مختلف استان پرداخت.
 

13940417000162 PhotoL مردم مصر می‌دانند که ملت ایران رهبر توانایی دارد

 
قاری بین‌المللی از کشور مصر با حضور در استان مازندران در شهرهای بهشهر، خلیل‌شهرستان، نکا، ساری، جویبار، قائمشهر، آمل، بابل، بابلسر، محمودآباد، نور، تنکابن، نوشهر و همچنین رامسر به خواندن و قرائت دلنشین کلام وحی پرداخت.
در همین راستا گفت‌وگویی را با قاری بین‌المللی از کشور مصر استاد «شیخ احمد شحات احمد لاشین» انجام دادیم که در ادامه آن هم را می‌خوانیم.
«احمد شحات احمد لاشین» ۳۵ ساله از کشور مصر شامل مدرک دانشگاهی از دانشگاه الازهر و همچنین متاهل می باشد و همچنین در شمال کشور مصر شهری به نام منصوره به‌دنیا آمد.
فارس: از چند سالگی خواندن و قرائت قرآن را آغاز کردید؟
بنده از سن ۶ سالگی خواندن و قرائت قرآن را آغاز و همچنین از آن هم ابتدای کودکی مراحل حفظ قرآن کریم را شروع کردم.
 

13940417000163 PhotoL مردم مصر می‌دانند که ملت ایران رهبر توانایی دارد

 
فارس: مشوق اصلی تو جهت خواندن و قرائت و همچنین حفظ قرآن چه کسی بود؟
ابتدا جهت آنکه پدرم دوست صمیمی شیخ سعید عبد الصمد از قاریان پهناور و بزرگ مصری بوده انگیزه ابتدایی و اولیه به بنده داد تا خواندن و قرائت قرآن را آغاز کنم و همچنین از آن هم پس به صورت حرفه‌ای از استاد شحات انور تقلید کردم.
فارس: چند سال شمسی می باشد به‌صورت حرفه‌ای در حال خواندن و قرائت قرآن هستید؟
۱۰ سال شمسی می باشد که در سطح بین‌المللی در حال خواندن و قرائت قرآن در کشورهای متنوع و گوناگون و مختلف هستم.
فارس: به دعوت از چه سازمانی وارد ایران شدید؟
جهت نخستین‌بار به دعوت شرکت پتروشیمی به ایران سفر کردم و همچنین امسال نیز به دعوت نهاد اوقاف و همچنین مسائل خیریه و همچنین جهت نمایش محافل قرآنی در ماه تبریک و مبارک رمضان به ایران سفر کردم.
 

13940417000168 PhotoL مردم مصر می‌دانند که ملت ایران رهبر توانایی دارد

 
فارس: تا به الان چندبار به جمهوری اسلامی ایران سفر کردید؟
در طول ۱۰ سال شمسی خواندن و قرائت خودم در سطح بین‌المللی توانستم هشت مرتبه به ایران سفر کنم.
فارس: نظر تو درمورد قاریان ایرانی چیست؟
قاریان ایرانی دائما در حال پیشرفت خواهند بود و همچنین با نحوه خواندن و قرائت آنها می‌می شود تشخیص داد که به‌دنبال بهترین و همچنین زیباترین خواندن و قرائت خواهند بود و همچنین بایستی و حتما در رسیدن به اهداف خود تلاش بیشتری و همچنین قرآن کریم را به صورت کامل حفظ کنند.
فارس: هنگام و زمانی که به استان مازندران سفر کردید چه چیزهایی نظر تو را به خود جلب کرد و همچنین شهروندان و مردم شهر آن استان چگونه دیدن کردید؟
طبیعت و همچنین دریای خیلی زیاد زیبای مازندران نظر من را به خود جلب کرد و همچنین شهروندان و مردم شهر آن استان به خواندن و قرائت قاری خیلی زیاد اهمیت می‌دهند و همچنین در هنگام خواندن و قرائت تمام حواس‌شان به قاری می باشد که آن پیشامد جدید آن هم چیزی می باشد که قاریان مصری می‌خواهند و همچنین موجب تشویق آنها می‌می شود.
 

13940417000171 PhotoL مردم مصر می‌دانند که ملت ایران رهبر توانایی دارد

 
فارس: در مورد مسابقات قرآنی ایران چه چیزهایی می‌دانید؟
من تنها دو بار در مسابقات قرآن جمهوری اسلامی ایران شرکت کردم و همچنین حائز رتبه برتر شدم که از نظر بنده سطح مسابقات قرآن در ایران بالا می باشد و همچنین قاریان مصری رقابت نزدیکی با قاریان ایرانی دارند.
فارس: در ایران چه قاریانی را اکثرا و بیشتر می‌شناسید و همچنین تلاوت آنها را گوش کردید؟
من در ایران قاریانی مانند جواد پناهی، کریم منصوری، احمد ابوالقاسمی و همچنین حامد شاکرنژاد را می‌شناسم و همچنین خواندن و قرائت آنها را گوش کردم.
 

13940415000054 PhotoL مردم مصر می‌دانند که ملت ایران رهبر توانایی دارد

 
فارس: آیا دوست‌دارید مجددا جهت قرآئت قرآن و همچنین برپایی محافل قرآنی به کشور ایران سفر کنید؟
خیلی دوست دارم جهت سال شمسی‌های جاری به ایران سفر کنم و همچنین در جمع شهروندان و مردم شهر آن کشور قرار بگیرم.
فارس: هنگام و زمانی که به کشور خودت برگشتی به شهروندان و مردم شهر مصر در مورد ایران چه می‌گویی؟
مطمئن باشید در درجه اول از زیبایی‌ها و همچنین طبیعت کشور تو و همچنین مهمان‌نوازی‌های شهروندان و مردم شهر ایران تعریف می‌کنم و همچنین در طی آن چند روزی که به ایران سفر کردم خیلی زیاد احساس آسایش و همچنین راحتی داشتم.
 

13940417000166 PhotoL مردم مصر می‌دانند که ملت ایران رهبر توانایی دارد

 
فارس: جهت افزایش سطح خواندن و قرائت قاریان ایرانی چه پیشنهادی به آنها می‌کنید؟
قاریان ایرانی توانایی و همچنین انگیزه بالایی جهت خواندن و قرائت قرآن دارند و همچنین به آنها پیشنهاد می‌کنم در درجه اول قرآن کریم را حفظ کنند، زیرا و به درستی که مقدمه خواندن و قرائت صحیح، حفظ قرآن کریم می باشد.
فارس: ظاهرا تو با مقام معظم رهبری دیدار کردید و همچنین آیا خاطره‌ای از آن هم دیدار دارید؟
بله. دیدار با مقام معظم رهبری یکی از اتفاقات خوب زندگی‌ام بوده که در دیدار با ایشان به زبان فارسی به رهبر گفتم «چطورید؟» و همچنین ایشان هم با روحیه شوخ‌طبعی به من گفتند: «تو چقدر خوب فارسی یاد گرفتی.»
 

13940417000189 PhotoL مردم مصر می‌دانند که ملت ایران رهبر توانایی دارد

 
فارس: آیا می‌دانی شهروندان و مردم شهر ایران عشق و همچنین علاقه ویژه ای به رهبر معظم انقلاب دارند؟
بله، آوازه علاقه ملت ایران به آیت‌الله خامنه‌ای در بین کشورهای اسلامی جهان پیچیده می باشد و همچنین شهروندان و مردم شهر مصر هم می‌دانند که ملت ایران رهبر توانایی مانند ایشان دارند.
فارس: در پایان حرفی جهت گفتن دارید؟
همه مسلمانان جهان جهت رسیدن به وحدت اسلامی تلاش کنند تا از اوضاع موجود رهایی پیدا کنند زیرا تنها وحدت زیر سایه قرآن کریم می‌تواند مسلمانان را در مقابل هجمه دشمنان پیروز کند.
منبع
تازه ترین و جدیدترین در مورد قرآن کریم: شهروندان و مردم شهر مصر می‌دانند که ملت ایران رهبر توانایی دارد

مطلب پیشنهادی

نمودار درختی سوره های قرآن کریم (تفسیر ساختاری) سوره صف تا طلاق

نمودار درختی سوره های قرآن کریم (تفسیر ساختاری) سوره صف تا طلاق سلام شیوه جدیدی …