خانه / كليپ و مستند / مستندِ من نباشم تو باشی (ویژه شهید بابایی)

مستندِ من نباشم تو باشی (ویژه شهید بابایی)

مستندِ من نباشم تو باشی (ویژه شهید بابایی)

|مستندِ من نباشم تو باشی (ویژه شهید بابایی) از آخرالزمان|

grey مستندِ من نباشم تو باشی (ویژه شهید بابایی)

عباس بابایی صبح روز پانزدهم مرداد ماه روز عید قربان همراه یکی از خلبانان قوه هوایی (سرهنگ نادری) به منظور شناسایی منطقه و همچنین مشخص کردن راه کار اجرای عملیات، با یک فروند هواپیمای آموزشی اف–۵ از پایگاه هوایی تبریز به پرواز دخل و درآمد و همچنین وارد آسمان عراق شد. بعد از انجام مأموریت، به هنگام بازگشت، در آسمان خطوط مرزی، هدف گلوله تفنگ‌های تیربار ضد هوایی قرار گرفت و همچنین از ناحیه سر مجروح شد و همچنین بلافاصله به درجه والای شهادت نائل شد.

به نقل از فرهنگ نیوز، یکی از راویان مرکز مطالعات و همچنین تحقیقات جنگ در مورد آن واقعه نوشته می باشد:«به دنبال اصابت گلوله تفنگ به هواپیمای سرتیپ بابایی و همچنین اختلالی که در ارتباط هواپیما و همچنین پایگاه تبریز به وجود آمد،پایگاه مزبور به رابط هوایی سپاه اعلام کرد که یک فروند هواپیمای خودی در منطقه مرزی سقوط کرد؛ جهت کمک به پیدا کردن و یافتن خلبان و همچنین لاشه آن هم هر چه سریعتر اقدام کنید. مدت کوتاهی از اعلام آن موضوع نگذشته بود که فرد مذکور مجدداً تماس گرفت و همچنین در حالی که گریه امانش نمی‌داد، گفت: هواپیمای مورد نظر توسط خلبان به زمین نشست ولی یکی از سرنشینان آن هم به علت اصابت تیر در داخل کابین به شهادت رسیده می باشد.»

راوی در مورد بازتاب شهادت بابایی در جمع برادران سپاه نوشته می باشد:«بعضی فرماندهان ارشد سپاه در جلسه‌ای مشغول بررسی کردن عملیات بودند که تلفنی خبر شهادت تیمسار بابایی به اطلاع برادر رحیم (سرلشکر رحیم صفوی) رسید. با شنیدن آن خبر، جلسه تعطیل شد و همچنین اشک در چشمان حاضرین به خصوص آنان که آشنایی بیشتری با شهید بابایی داشتند ، حلقه زد.»

 

مباحث و مطالب مشابه

مستندِ من نباشم تو باشی (ویژه شهید بابایی) در تاریخ ۶ August 2018 | 12:01 pm نشر یافته شده شده می باشد

مطلب پیشنهادی

هرکی تو فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن تربته خداوند تبارک و تعالی قسمتش کنه – عباس طهماسب پور

هرکی تو فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن تربته خداوند تبارک و تعالی قسمتش …