خانه / قران كريم / مسلمان شدن دکتر موریس بوکای

مسلمان شدن دکتر موریس بوکای

مسلمان شدن دکتر موریس بوکای

%name مسلمان شدن دکتر موریس بوکای

وحی یا وهم  دکتر موریس بوکای همان کسی است که بدن سالم فرعون زمان حضرت موسی (ع) را بازدید و مورد بررسی قرار داد و بعد از اطلاع از آیه ۹۲ سوره یونس( که خبراز نجات بدن فرعون داده) بسیار تحت تاثیر این اعجاز بزرگ الهی قرار میگیرد که چگونه قرآن  ۱۴۰۰ سال پیش  خبر از این راز می دهد در حالی که  این جسد در قرن ۱۹ میلادی کشف میشود. که نتیجه آن تالیف کتاب ارزشمند مقایسه ای میان تورات، انجیل، قرآن، و علم است که به زبان های مختلف جهان از جمله ایران به چاپ رسیده است.(شرح این اعجاز در کتاب ایشان و کتاب قرآن، علم، اعجاز تالیف رضاافضلی آمده است)

❓حال این سوال باقی مانده چرا او که اینچنین به اسلام خدمت کرده علنا مسلمان نشده و نام اسلامی برای خود در نظر نگرفته است(البته گمانه زنی هایی شده بود)

?شوقی ابو خلیل نویسنده معروف معاصر در مقدمه کتاب «غوستاف لوبون فی المیزان» خاطره ای را از سال ۱۹۸۹ راجع به دکتر موریس بوکای نقل می کند، او می نویسد:
?روزی در یکی از کنفرانس ها با موسس مجله صوت الاسلام پاریس، آقای ابوفرید قبطانی برخورد کردم. حال دکتر موریس بوکای را از او جویا شدم گفت:
او از دوستان صمیمی من است، اما ناراحتم که چرا تبلیغ اشکار نمی کند،یک روز هم به او اشکال کردم و گفتم:اقای دکتر بوکای، شما مدت ها است در نشست های هفتگی چند هزار نفره فرانسه راجع به اعجاز علمی قرآن و برتری آن بر انجیل و تنها کتاب آسمانی بودن آن سخن می گویید و هر هفته حدود ده نفر مسلمان می شوند اما شما اسلام خودت را اظهار نمی کنی و اسمت را به اسم اسلامی تغییر نمی دهی؟

✅دکتر بوکای جواب داد: تو می دانی که من بیش از ده سال است اسلام را برگزیده ام اما اگر اسم خودم را به یک اسم اسلامی تغییر دهم،فعالیت های من این مقبویت و پذیرش فعلی را در بین اروپاییان و مسلمانان نخواهد داشت. روحش شاد
(به خاطر اهمیت  موضوع  این اعجاز بزرگ (سالم ماندن بدن فرعون) با قلم دکتر بوکای در پست بعدی باز نشر میشود)

مطلب پیشنهادی

نمودار درختی سوره های قرآن کریم (تفسیر ساختاری) سوره تحریم تا معارج

نمودار درختی سوره های قرآن کریم (تفسیر ساختاری) سوره تحریم تا معارج سلام شیوه جدیدی …