خانه / قران كريم / معرفی چهره‌های قرآنی کشور با شکل‌گیری «بنیاد بین‌المللی قرآن کریم»

معرفی چهره‌های قرآنی کشور با شکل‌گیری «بنیاد بین‌المللی قرآن کریم»

معرفی چهره‌های قرآنی کشور با شکل‌گیری «بنیاد بین‌المللی قرآن کریم»

معرفی چهره‌های قرآنی کشور با شکل‌گیری «بنیاد بین‌المللی قرآن کریم»

دست یار فرهنگی نهاد فرهنگ و همچنین ارتباطات اسلامی اظهار کرد: سال شمسی ۹۴ با شکل‌گیری بنیاد بین‌المللی قرآن کریم، چهره‌های قرآنی کشورمان را به دنیا معرفی می‌کنیم.
محمدحسین هاشمی، دست یار فرهنگی نهاد فرهنگ و همچنین ارتباطات اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) با اشاره به فراوانی چهره‌های قرآنی در کشور و همچنین توانمندی قاریان، حافظان و همچنین پژوهشگران قرآنی ایرانی اظهار کرد: هرچند که کارهای قرآنی و همچنین پژوهشی بسیاری در کشورمان انجام می‌می شود، ولی باید توجه داشت به نظر می‌رسد آن کارها در سطح جهان اسلام کمتر معرفی شده‌اند.
دست یار فرهنگی نهاد فرهنگ و همچنین ارتباطات اسلامی افزود: متأسفانه آثار پژوهشگران و همچنین اساتید قرآنی کشورمان در جهان اسلام کمتر راه پیدا نموده اند در حالی که در صورتی که آن آثار پژوهشی و همچنین علمی ترجمه می‌شد بازخوردهای بیشتری در سطح جهان اسلام داشت؛ بایستی و حتما جدیتی در امر ترجمه آثار و همچنین مقالات پژوهشی حوزه قرآن وجود داشته باشد.
او همچنین در ادامه گفت: ما در نهاد فرهنگ و همچنین ارتباطات اسلامی سعی داشته‌ایم چهره‌های معروف و مشهور قرآنی را انتخاب و همچنین به دیگر کشورها اعزام کنیم تا در همایش‌های علمی، سمینارها و همچنین نمایشگاه‌های بین‌المللی جهان اسلام حضور داشته باشند، ولی باید توجه داشت به تا حال به خاطر معظلات و مسائل و مشکلات اقتصادی و مالی و همچنین ارزی موفق به آن کار نشده‌ایم.
هاشمی با اشاره به شکل‌گیری بنیاد بین‌المللی قرآن کریم در معاونت فرهنگی نهاد فرهنگ و همچنین ارتباطات اسلامی ادامه داد: در سال شمسی ۹۴ تلاش داریم با شکل‌گیری بنیاد بین‌المللی قرآن کریم، بحث معرفی چهره‌های قرآنی کشور را در جهان اسلام داشته باشیم و همچنین آن اشخاص را به همایش‌ها و همچنین سمینارهای بین‌المللی دعوت کنیم.
او همچنین در ادامه گفت: با شکل‌گیری بنیاد بین‌المللی قرآن کریم باره خوبی فراهم می‌می شود تا چهره‌ها و همچنین فعالان قرآنی کشورمان در تمامی عرصه‌ها حضور پررنگ‌تری در عرصه بین‌الملل داشته و همچنین بتوانند فعالیت‌های قرآنی خود را در همایش‌ها و همچنین سمینارهای بین‌المللی به دیدن کردن و نمایش بگذارند.
او همچنین یادآور شد: در حوزه اعزام قاریان و همچنین حافظان قرآن به دیگر کشورها به منظور شرکت در محافل و همچنین رقابت‌های بین‌المللی کارهای خوبی توسط رایزنی‌های ما در دیگر کشورها انجام شده می باشد و همچنین قاریان و همچنین حافظان ایرانی حضور نسبتاً خوبی در مسابقات بین‌المللی قرآن دیگر کشورها دارند.
دست یار فرهنگی نهاد فرهنگ و همچنین ارتباطات اسلامی عنوان کرد: در مجموع ارزیابی ما از حضور قاریان و همچنین حافظان در محافل بین‌المللی مقبول و همچنین راضی‌کننده می باشد، ولی باید توجه داشت در قسمت و بخش پژوهش و همچنین مسائل علمی هنوز ضعف داریم که امیدواریم آن ضعف‌ها با شکل‌گیری بنیاد بین‌المللی قرآن کریم از بین برود.


منبع
برترین در مورد قرآن کریم: معرفی چهره‌های قرآنی کشور با شکل‌گیری «بنیاد بین‌المللی قرآن کریم»

مطلب پیشنهادی

نمودار درختی سوره های قرآن کریم (تفسیر ساختاری) سوره صف تا طلاق

نمودار درختی سوره های قرآن کریم (تفسیر ساختاری) سوره صف تا طلاق سلام شیوه جدیدی …