خانه / مقالات / معنای لغوی سئو Search Engine Optimization

معنای لغوی سئو Search Engine Optimization

معرفی سئو:

سئو جمله جایگزین SEO است که وبمسترهای ایرانی آنرا ابداع کرده ‌اند.این جمله از نظر زبان فارسی غلط هست و جمله معادل SEO باید جمله مخفف اس‌ای‌او باشد ولی بدلیل تلفظ نوشتار آسان تر در بین وبمسترهای پارسی زبان از جمله سئو مصرف می‌شود.

rlpea8oz6s معنای لغوی سئو Search Engine Optimization
نقش شبکه های اجتماعی در سئوسایت

معنای لغوی بهینه سازی در معنای لغوی SEO که مخفف Search Engine Optimization است نفهته است، جمله Search Engine Optimization به مفهوم سئو برای موتور جستجوگر پس مفهوم لغوی جمله SEO و seo هم سئو برای موتور جستجوگر می‌باشد.سئو برای موتور جستجوگر به عملیاتی گفته می‌شود که وبسایت را قابل فهم تر برای موتورهای جستجوگر می نماید . این فهم بیشتر باعث ارتقا رتبه و رسیدن به رتبه مناسب وبسایت است.

سئو به مهندسی معکوس الگوریتم‌های رتبه بندی موتورهای جستجوگر گفته می‌شود. با مهندسی معکوس فاکتورهای رتبه بندی معین می‌شوند با رعایت این فاکتورها باعث افزایش رتبه سایت حتی رسیدن به رتبه نخست نتایج جستجو می‌شود.

زمانی که شما در موتور جستجو به دنبال یک موضوع ویِژگزینشه می گردید قطعا متوجه این موضوع شده اید که برخی از وب سایتها دارای رتبه های بالاتری هستند و در صفحات اولیه نمایش داده می شوند و این یعنی تولید کردن صفحات وبی که برای موتورهای جستجو جالب و فریبنده هستند . سئو صفحات وب این است که شما در نتایج موتور جستجوی بزرگ بیشترین امتیاز را داشته باشید.

ارزش این مورد از آنجا ناشی می شود که اکثر مردم از موتورهای جستجو برای رسیدن به مطلب یا محصول مورد نظر مصرف می کنند. seo وب وب سایت برای موتورهای جستجوگر مشهور ممکن است بتوان گفت که نسبتا تمام افرادی که با وب آشنایی هر چند کمی دارند، حداقل برای یک بار که شده واژه SEO را شنیده اند. اما SEO چیست؟ معنای لغوی SEO که مخفف Search Engine Optimization است، seo موتور جستجو است . SEO یعنی تولید کردن صفحات وبی که برای موتورهای جستجو جالب فریبنده می باشند . سئو صفحات وب این است که شما در نتایج موتور جستجوی بزرگ بیشترین امتیاز را داشته باشید. ارزش این موضوع از آنجا ناشی می شود که اکثر مردم از موتورهای جستجو برای رسیدن به مطلب یا محصول مورد نظر خود مصرف می کنند.

به عنوان مثال در گوگــل و یاهو، اکثر مردم فقط به صفحه اول نتایج جستجو نگاه می کنند. پس برای داشتن ترافیک بالا از طرف موتورهای جستجو، این مسأله الزامی است که وبسایت شما در صفحه اول نتایج جستجو قرار گیرد.

علم بهینه سازی موتور جستجو در مورد روشهای فنی مانند عنوان صفحه مناسب، تگ ها و متا تگ ها، کلمات کلیدی و عبارات کلیدی توضیحات مناسب سایت و کلاً محتوایی که موتورهای جستجو رفیق دارند، تحقیق می نماید . موتورهای جستجو صفحات وب را به وسیله برنامه خزندگی (عنکبوت) پیدا فهرست بندی می کنند. متاسفانه تمام برنامه های خزندگی یک جور کار نمی کنند. برای مثال اگر صفحه وب شما در یکی از موتورهای جستجو امتیاز بالایی داشته باشد، ممکن است در دیگر موتورها این چنین نباشد. یکی از کارهایی که متخصصان بهینه سازی موتورهای جستجو انجام می دهند، پیگیری تمام تغییرات عملکرد داخل موتورهای جستجو است. پس آنها میتوانند صفحات وب را بر طبق این تغییرات بهینه سازی کنند.

به علاوه آنها همراه با تغییرات موتورهای جستجوی مختلف خود را تابع این موتورها قرار می دهند. وقت ی که شما طراح برای طراحی وب سایت تجاریتان انتخاب می بکنید ، شما باید از این طراح در مورد سئو موتورهای جستجو پرسش بکنید باید از او بخواهید بر طبق اصول بهینه سازی برای موتورهای جستجو تهیه صفحات وب وبسایت شما را شروع کند. در صورتی که این کار زیاد تر از طراحی هایی که شما بیش از این داشته اید، نیست. این کار بسیار آسان تر و معقول تر است که شما در همان بار اول که سایتتان بر روی وب قرار می گیرد، حاوی بهینه سازی برای موتورهای جستجو شود.

seo (بهینه‌سازی موتور جستجو) به معنای فریب و یا دستکاری موتور‌های جستجو با روش‌های غیر اخلاقی نیست. آن‌ها برای کمک کردن به اصلاح رویت رابطه وب سایت‌ها در نتایج جستجوی طبیعی با هدف رسیدن به رتبه‌بندی بالا، ایجاد شده‌اند.

سئو را می‌توان مجموعه‌ای از روش‌ها برای تغییر استراتژیک وب سایت‌ها دانست. این فرآیند به بیان مهمترین عوامل ارتباط صفحه و ارتقا ارزش آن در صفحه نتایج جستجو، می‌پردازد.

سئو فرآیند ساده‌ای نیست که به راحتی پیاده‌سازی شود زیرا نیازمند دانش زیاد، علم پیش زمینه‌ای صبر است. موتور‌های جستجو با تغییر همیشگی الگوریتم‌های رتبه‌بندی غیر قابل پیش‌بینی هستند ؛ پس وظیفه مهندسین seo ظهور نگه داشتن اطلاعات خود در این زمینه است.

الگوریتم رتبه‌بندی گوگــل دارای بیش از ۲۰۰ معیار جهت رتبه‌بندی سایت است. به همین دلیل مهندسین seo می‌بایست مهم‌ترین این معیار‌ها را جهت پیاده‌سازی خوب seo بدانند.

مطلب پیشنهادی

چگونه تکنولوژی در دوره رکود به کمک بازار املاک ایران آمد

چگونه تکنولوژی در دوره رکود به کمک بازار املاک ایران آمد همان‌طور که بار‌ها در …