خانه / مقالات / نرم افزار کورل دراو ایکس و قابلیت های آن

نرم افزار کورل دراو ایکس و قابلیت های آن

کورل به خاطر داشتن توانائی های وسیع و متنوع تا به حال مورد مصرف افراد بسیاری برای حرفه های گوناگون قرار گرفته است. اولین موردی که در مورد کورل باید بدانید این مسئله است که اصول کار کورل بر مبنای بردار یا همان vector است . موضوعات (objects) در کورل بر مبنای خط و نقطه (گره node) طراحی می شوند که در نتیجه اندازه ابعاد در این مدل با اهمیت نیست. یعنی در طرحهای برداری Resolution معنا ندارد و هر چقدر مایل باشید می توانید اندازه طرح را بدون افت کیفیت خیلی بکنید . اما Resolution در گاهی تنظیمات و Effect ها استفاده می شود که باز مربوط به عکس جالب است.
Corel Draw X 5 600x400 نرم افزار کورل دراو ایکس و قابلیت های آن
خرید و فروش نرم افزار
پکیج های آموزشی
خرید و فروش نرم افزار
کورل از نظر طراحی به خاطر دقت بالا بسیار مناسب است و طراحی شکل ها نقشه های پیچیده در کورل به خاطر داشتن وسائل کاربردی و متنوع به آسانی انجام می شود. از کورل در بازار کار زیاد استفاده می شود، برای نمونه: طراحی آماده سازی نوشته آرم های مختلف برای برش با دستگاه کاتر پلاتر که اکثرا ًمورد مصرف شرکـت های تبلیغاتی تابلوسازی و برش شبرنگ است ؛ طراحی پوستر کاتالوگ و کارت ویزیت؛ طراحی با استفاده از Template ها و صفحات آماده آن برای مجله ها و روزنامه ها؛ طراحی صفحات وب. (اما به شکل محدود در کنار دیگر برنامه ها مانند Flash و…)؛ طراحی پارچه در کارخانجات چاپ پارچه و …

از لحاظ امور چاپ کورل دراو یک ویژگی بسیار با اهمیت دارد که آن نیز به خاطر برداری بودن آن است. به این مفهوم که نوشته ها و آرمها در چاپ بسیار دقیق تمیز بوده در اصطلاح رنجه ندارد و لبه نوشته ها پله پله نمی شود که برای رسیدن به این منظور در برنامه ای مثل Photoshop باید اندازه و Resolution بسیار زیاد باشد که خود مشکلات ی دارد. مسائل مصرف کورل دراو تنها به مسائل فوق محدود نمی شود و هر کس به تناسب نیازهایش می تواند از کورل دراو مصرف نماید . اساس این برنامه گرافیکی بر فرمولهای ریاضی قرار داده شده است. یعنی تمام اشکال در این برنامه به صورت بردار هستند . این مطلب باعث ایجاد دو حسن شده:

۱- به این ترتیب کیفیت عکس های ساخته شده با این برنامه بسیار ارتقا می یابد. شما هر چه قدر این عکس های را بزرگ و کوچک بکنید ، هیچ تأثیری بر کیفیت تصویر نخواهد داشت. یا هر چه قدر زوم (zoom) بکنید هرگز به پیکسل نمی رسید.

۲- این قابلیت باعث شده تا فایل های اصلی کورل دراو بسیار کم اندازه باشند.

امکانات برنامه CorelDRAW Graphics Suite:

– قابلیت پشتیبانی از همه Format های قبلی Corel به اضافه‌ی: AutoCAD ، Painter X MS Word 2007 Adobe CS3 ، Publisher 2007 Lasted PDF Format

– قابلیت ذخیره‌ی Template بازخوانی آن (Import and Export Template)

– اضافه شدن وسائل Table به منظور کشیدن جدول.

– امکان فیت شدن عکس جالب مورد نظر، دقیقاُ به همان اندازه‌ای که جدول جا دارد. ( طول و عرض عکس جالب به صورت اتوماتیک تغییر می‌کند )

– قابلیت تغییر اندازه‌ی متن نوشته شده به صورت Real Time.

– قابلیت Power Trace (تبدیل عکس زیبا به خط یا خطوطی که بتوان آن را در Corel ویرایش کرد)

– قابلیت Object Manager که قابلیت‌های بسیاری به گرافیست می دهد. از عبارت امکان لایه بندی و همین طور توانایی گزینش نمایش خطوط فرضی برای هر صفحه به صورت کاملاً مجزا.

– توانایی کار با فایلهای برنامه Adobe illustrator

– قابلیت کار با بیش از ۱۰۰ فرمت عکس ی

– توانایی تبدیل عکسها عکس های معمولی به فرمت برداری و وکتور

– امکان کار در محیط برنامه بالا لایه های مختلف متن و عکس و ترکیب انها با هم

– مشاهده تغییرات قبل از اعمال آن در پارت های مختلف نرم افزار

– آیینه کردن متن پاراگراف به صورت عمودی و افقی و یا هر دو

– امکان تایپ مستقیم فارسی بدون مساله و پشتیبانی کامل از استاندارد یونیکد

– امکان مصرف از فونت نستعلیق بدون نیاز به فارسی نویس و فارسی ساز

– پشتیبانی از عکس های دوربین های دیجیتال

– همموسیقی سازی بهینه برنامه با ابعاد صفحه نمایش

– سازگاری با ویندوزهای مختلف

– …

مطلب پیشنهادی

چگونه تکنولوژی در دوره رکود به کمک بازار املاک ایران آمد

چگونه تکنولوژی در دوره رکود به کمک بازار املاک ایران آمد همان‌طور که بار‌ها در …