خانه / سخنراني / رائفي پور / نگاه مسیحیت صهیونیسم به آخر الزمان شیعه-استاد رائفی پور

نگاه مسیحیت صهیونیسم به آخر الزمان شیعه-استاد رائفی پور

نگاه مسیحیت صهیونیسم به آخر الزمان شیعه-استاد رائفی پور

|نگاه مسیحیت صهیونیسم به آخر الزمان شیعه-استاد رائفی پور از آخرالزمان|

روایت عهد جلسات ۴۱ و همچنین ۴۲:

روایت عهد ۴۱: مسیحیت صهیونیسم ۱صوتی،۵۷ مگابایت

روایت عهذ ۴۲: مسیحیت صهیونیسم ۲ صوتی،۴۱ مگابایت

توضیحات جلسات:

جلسه‌ی ۴۱:  در ابتدای جلسه و همچنین پیش از آغاز سخنرانی، استاد رائفی پور مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری دانستند توضیحاتی در ارتباط و رابطه با مردن و مرگ ملک عبدالله، پادشاه سابق عربستان سعودی و همچنین حدیث مطرح شده پیرامون مردن و مرگ او بدهند.

ایشان ضمن اشاره به آن موضوع که در اعتبار منبع حدیث نقل شده از امام و پیشوا صادق (علیه السلام) بین مراجع و همچنین علما اختلاف نظر وجود دارد، تطبیق احادیث ائمه معصومین علیهما السلام به اشخاص و همچنین وقایع درست ندانسته و همچنین افزودند: «بایستی و حتما توجه داشت که در صورتی که کسی خود را منتظر می‌داند (سوای آن احادیث و همچنین روایات) نباید ذره ای در اراده و همچنین وظایفش خللی ساخته یا ایجاد می شود.

شاید مهمترین وظیفه یک شیعه واقعی در زمان غیبت آن می باشد که بتواند از امام و پیشوا زمانش تمام قد و همچنین در تمام باره‌ها دفاع کند.»

استاد، نظر شخصیشان در مورد نشانه‌های ظهور را اینطور عنوان کردند: «وجود رسانه‌های شیعه در سراسر جهان که در حال تبلیغ ارزش‌های تشیع ومبارزه در جبهه جنگ نرم رسانه ای دشمن خواهند بود را می‌قدرت نشانه ای جهت ظهور دانست.

همچنین و علاوه بر آن می‌قدرت یکی از دلایل وجود آن احادیث را امتحان شیعیان و همچنین غربال انسان‌های با فهم از اشخاص اصطلاحا نشانه باز تفسیر کرد.»

در ادامه و همچنین با شروع بحث اصلی همایش با موضوع «نگاه صهیونیسم مسیحی به آخرالزمان شیعی» استاد رائفی پور تأکید داشتند که با توجه به شیوع جریان اسلام هراسی و همچنین معرفی حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) به عنوان دجال، نمی‌قدرت آن مبحث را در یک جلسه جمع آوری کرد؛ بنابراین در چهل یکمین همایش روایت عهد تنها به بررسی کردن سیر تاریخی ساخته یا ایجاد اونجلیسم از ظهور عیسی مسیح (علیه السلام) تا اقتدار و قدرت گرفتن آن جریان در ایالات متحده پرداخته شد.

سرفصل‌های درنظر گرفته شده توسط استاد رائفی پور جهت آن جلسات از آن قرارند:

-تولد جریان اونجلیسم از دوره پولس تا دوره امپریالیسم انگلستان و همچنین کوچ آنگلوساکسون‌ها به امریکا

-یهودی شدن مسیحیت و همچنین تغییر پیدا کردن مسحیتی که یهودیان طالب بودند تا شکل گیری اسرائیل

-احیای مسیحیت صهیونیسم تا اقتدار و قدرت گرفتن اونجلیست‌ها در دهه هفتاد میلادی

-اقتدار و قدرت گرفتن راست مسیحی و همچنین مسیحیان بنیادگرا در زمان ریگان و همچنین آمادگی ریگان جهت انجام آرماگدون با بمب اتم

-شکل گیری گروه و حزب یهوه (خداوند تبارک و تعالی) در آمریکا و همچنین شروع شمارش معکوس جهت ظهور مسیح تا سال شمسی ۲۰۰۰ و همچنین ساخته یا ایجاد نظم نوین جهانی

-تلاش جهت جایگزین کردن نظام سیاسی منطبق با کتاب مقدس در امریکا

-نقش اونجلیست‌ها در سیاست‌های خارجی و همچنین جنگ افروزی و همچنین تغییر مرزهای کنونی در راستای تغییر شکل خاورمیانه

در آن جلسه به روش عمده تاریخ صدر مسیحیت و همچنین تحریف تدریجی مبانی آن دین و همچنین بدعت گذاری توسط یهودیانی که ظاهرا مسیحی شده بودند بررسی کردن شد. آن روند نهایتا منجر به گرایش مسیحیت به یهودیت و همچنین شکل گیری مسیحیت یهودی یا به عبارت درست‌تر «مسیحیت صهیونیسم» شد.

در طول جلسه، دلایل ساخته یا ایجاد آن تغییرات، اهداف یهودیان، چهره‌های دینی تأثیر گذار در پیشرفت آن جریان، انقلاب‌ها و همچنین جنگ‌های ساخته یا ایجاد شده در پی جان گرفتن مسیحیت صهیونیسم، تولد پروتستانیسم، رواج محبویت کابالا، پدید آمدن گرایش‌های جدید از دل پروتستانیسم و همچنین نقش پررنگشان در ساخته یا ایجاد تفکرات صهیونیستی در مسیحیت و همچنین عقاید چهره‌های معروف و مشهور علمی، سیاسی و همچنین فرهنگی و اجتماعی (جان لاک، ایزاک نیوتن، ژان ژاک روسو، پاسکال، کانت و همچنین ناپلئون بناپارت که قایل به بازگشت یهودیان به فلسطین بودند) مورد بررسی کردن قرار گرفت.

ایشان با تأکید بر عبرت آموزی از تاریخ عنوان کردند که شاید بتوان مهمترین وجه تشابه آن جریانات با اوضاع امروزی تشیع را تلاش صهیونیسم مسیحی جهت ساخته یا ایجاد انحرافات آخرالزمانی در دل تشیع و همچنین پروتستانیزه کردن آن مذهب به وسیله بعضی مراجع دانست؛ تلاشی که شباهت بسیاری با روند تغییر مسحیت در طول تاریخ داشته می باشد.

مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری به ذکر می باشد با توجه به آنکه آمریکا پایگاه اقتدار و قدرت اونجلیستی می باشد، استاد رائفی پور جهت جلوگیری از ابتر ماندن آن قسمت و بخش، مباحث مرتبط به صهیونیسم مسیحی در آمریکا را به جلسه بعدی از سلسله همایش‌های روایت عهد موکول کردند.

و همچنینَ اتَّعِظُوا بِمَنْ کانَ قَبْلَکُمْ،قَبْلَ أنْ یَتَّعِظَ بِکُمْ مَنْ بَعْدَکُمْ

از گذشتگان پند گیرید پیش از آنکه آیندگان از تو پند گیرند

امیر المومنین،علی علیه السلام. نهج البلاغه- خطبه۳۲

نگاه مسیحیت صهیونیسم به آخر الزمان شیعه-استاد رائفی پور…

جلسه‌ی ۴۲:

چهل و همچنین دومین همایش روایت عهد، دومین جلسه با موضوع نگاه صهیونیسم مسیحی به آخرالزمان شیعه، با حضور پرشور مهدی یاوران، در سالن رفاه برگزار شد.

در ابتدای جلسه استاد رائفی پور با یادآوری مباحث مطرح شده در جلسه قبل پیرامون چگونگی تشکیل و همچنین اقتدار و قدرت گرفتن صهیونیسم مسیحی در اروپا، موضوع مورد نظر  را از زمان مهاجرت اونجلیست‌ها به آمریکا و همچنین نفوذشان در لایه‌های سیاسی و همچنین فرهنگی و اجتماعی آمریکا پی گرفتند.

ایشان با توجه به اسناد و همچنین مدارک منتسب به بزرگان و همچنین مقامات دینی و همچنین سیاسی مسیحیان صهیونیست که  قاره جدید و تو و تازه کشف شده آمریکا را سرزمین موعود یهودیان می‌دانستند ،مهاجرت آن تیم به آمریکا را بهانه ای جهت پیدا کردن و یافتن ده سبط گم شده بنی اسرائیل عنوان کردند.

طبق اسناد تاریخی موجود، مسیحیان صهیونیست به تدریج پایه‌های کشوری با عقاید صهیونیستی را در آمریکا بنا نهاده و همچنین جهت نیل به اهداف خود در آن کشور اقداماتی را انجام دادند، شامل:

–         اقامه نماز به زبان عبری

–         نامگذاری شهرها و روستاها و همچنین فرزندانشان به زبان عبری

–         نشر مزامیر داوود به عنوان اولین کتاب چاپ شده در آمریکا

–         نشر کتاب آموزش صرف و همچنین نحو زبان عبری به عنوان دومین کتاب چاپ شده در آمریکا

–         آموزش زبان عبری در مراکز و همچنین دانشگاه‌ها (به طوری که زبان رسمی دانشگاه هاروارد عبری قرار داده شد.)

–         نفوذ در سیستم آموزشی و همچنین دانشگاهی آمریکا و همچنین تأسیس کلیساها و همچنین مراکز دینی

–         نفوذ در نظام سیاسی آمریکا و همچنین تأثیر گذاری بر تمامی وجوه آن هم به گونه ای که عقاید و همچنین نحوه اداره شهرهای ابتدایی و اولیه در آمریکا توسط پیورتن‌ها پایه و همچنین اساس ساخته یا ایجاد ایالت ها، مجلس و همچنین ریاست جمهوری امروزه آمریکا گشت.

به آن ترتیب با گذشت سال شمسی‌ها و همچنین با برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی‌های دقیق عقاید صهیونیستی در جان شهروندان و مردم شهر و همچنین بالاخص سیاستمداران آمریکایی نهادینه شد تا باره جهت اجرای طرح تشکیل کشور نامشروع اسرائیل آماده گردد.

با توجه به ارتباط صهیونیسم مسیحی با آخرالزمان و همچنین موعود مورد عقیده شیعیان، استاد رائفی‌پور نفوذ آن جریان و همچنین تفکرات صهیونیستی در کشور شیعه ایران را زنگ خطری دانستند و همچنین هشدار دادند در مقابل افرادی که با آن عقاید مسموم شده اند و همچنین درحال سنگ اندازی در جریان به حق مهدوی خواهند بود ایستادگی خواهند کرد.

مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری به ذکر می باشد ایشان در آن جلسه با رجوع به کتب و همچنین منابع متنوع و گوناگون و مختلف قسمت و بخش اعظمی از سخنانشان را به ذکر صحبت‌ها و همچنین نوشته‌های چهره‌ها و همچنین مقامات دینی یا سیاسی مسیحیت صهیونیسم پیرامون چگونگی شکل‌گیری کشور آمریکا بر پایه عقاید صهیونیستی و همچنین اجرای طرح تشکیل اسرائیل پرداختند. همچنین با توجه به اهمیت تأثیرگذاری انقلاب اسلامی ایران بر آن جریانات و همچنین اشغال فلسطین ادامه بحث به جلسه بعدی موکول شد.

نوشته نگاه مسیحیت صهیونیسم به آخر الزمان شیعه-استاد رائفی پور اولین بار در بهترین سخن‌ها پدیدار شد.

نگاه مسیحیت صهیونیسم به آخر الزمان شیعه-استاد رائفی پور در تاریخ ۴ March 2015 | 1:26 pm نشر یافته شده شده می باشد

مطلب پیشنهادی

از مدافعان انقلاب تا مدافعان حرم-استاد رائفی پور

از مدافعان انقلاب تا مدافعان حرم-استاد رائفی پور |از مدافعان انقلاب تا مدافعان حرم-استاد رائفی …