خانه / قران كريم / همایش "عمری با قرآن"-تجلیل از اساتید پیشکسوت تهران

همایش "عمری با قرآن"-تجلیل از اساتید پیشکسوت تهران

همایش "عمری با قرآن"-تجلیل از اساتید پیشکسوت تهران

print همایش "عمری با قرآن" تجلیل از اساتید پیشکسوت تهرانemail همایش "عمری با قرآن" تجلیل از اساتید پیشکسوت تهران

در همایش «عمری با قرآن»
اساتید پیشکسوت قرآنی شهرستان تهران تجلیل شدند/ اجرای تلاوت توسط قاری مصری
در چهاردهمین همایش «عمری با قرآن» از اساتید پیشکسوت قرآن کریم تجلیل به عمل آمد. در آن مراسم یکی از قاریان مصری نیز به عنوان قاری میهمان به تلاوت آیاتی از قرآن پرداخت.

13940413000158 PhotoA همایش "عمری با قرآن" تجلیل از اساتید پیشکسوت تهران

به نقل از روزنامه نویس و خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری فارس، چهاردهمین همایش تجلیل از پیشکسوتان قرآنی با عنوان «عمری با قرآن» شب قبل ۱۲ تیرماه با حضور محمدباقر قالیباف شهردار تهران، حجت‌الاسلام امرودی دست یار فرهنگی و اجتماعی شهردار تهران، صلاحی ریاست نهاد فرهنگی و همچنین هنری شهرداری تهران، اکبر توپچی ریاست فرهنگسرای قرآن، محمدحسین محمدزاده مدیر رادیو قران، مهدی قره‌شیخلو ریاست نهاد دارالقرآن و همچنین جمعی از اساتید و همچنین پیشکسوتان قرآنی در ایوان شمس برگزار شد.
دکور آن مراسم آنقدر دوست داشتنی و جذاب بود که بسیاری از حاضران در سالن را مجذوب کرده بود تا جایی که حتی به تلاوت‌ها و همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب‌های اجرایی نیز رنگی دیگر داده بود.
در ابتدای آن مراسم احمد ابوالقاسمی قاری بین‌المللی کشورمان به تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید پرداخت.

13940413000099 PhotoL همایش "عمری با قرآن" تجلیل از اساتید پیشکسوت تهران

بعد از آن هم تیم تواشیح فجر منتخبی از دعای جوش‌کبیر را اجرا کردند.

اجرای تیم تواشیح فجر

 
در ادامه آن مراسم اکبر توپچی ریاست فرهنگسرای قرآن با گفتن آنکه انتخاب پیشکسوتان قرانی جهت تجلیل در آن مراسم از ۳ ماه قبل آغاز شد، اظهار داشت: ما با همفکری و همچنین ارتباطی که با جامعه قرآنی داشتیم در جلساتی با حضور کارشناسان و همچنین اساتید آن حوزه افرادی که عمر خود را با قرآن سپری کرده بودند و همچنین فعالیت ویژه ای در آن عرصه داشتند انتخاب کردیم.
او همچنین با اشاره به آنکه در آن همایش از یک خانواده شهید قرآنی تجلیل می‌می شود گفت: شهدا تمام زندگی خود را جهت پاسداری از آن میهن و همچنین اسلام ناب محمدی فدا کردند. بنابراین شایسته می باشد ما از خانواده آن عزیزان یاد کنیم.
توپچی تجلیل از خانواده استاد طاهر خوشنویس را یکی دیگر از برنامه جذاب و جالب و خوب‌های آن همایش عنوان کرد و همچنین افزود: میرزا طاهر خوشنویس از ۱۳ سالگی نگارش قرآن را آغاز کرد و همچنین توانسته بود در عمر با برکت خود ۲۵ بار قرآن را به نگارش درآورد. آخرین قرانی که توسط او همچنین به نگارش دخل و درآمد در سن ۱۸ سالگی ایشان بود. او همچنین در نهایت ۱۲ تیر ماه ۱۳۵۵ دار فانی را وداع گفت.

13940413000095 PhotoL همایش "عمری با قرآن" تجلیل از اساتید پیشکسوت تهران

 
ریاست فرهنگسرای قرآن با گفتن آنکه هنر یکی از مهمترین ابزار ترویج فرهنگی قرآنی می باشد خاطر نشان کرد: در آن مراسم از مجید مجیدی خالق فیلم دیدنی و جذاب محمد (ص) نیز تجلیل می‌می شود. همچنین و علاوه بر آن اساتیدی زیرا و به درستی که بهروز یاری‌گل، مستفید نیز تجلیل می‌می شود.
در ادامه آن مراسم کلیپی از پیشکسوتان قرآنی پخش شد و همچنین مسئولان حاضر بر روی سن آمدند تا جوایز سردار محمدرضا مداح برادر شهید عبدالله مداح، اکرم‌السادات معینی، احمد خوشنویس پسر طاهر خوشنویس و همچنین مجید مجیدی را اعطا کنند.
 

13940413000094 PhotoL همایش "عمری با قرآن" تجلیل از اساتید پیشکسوت تهران

 
سپس محمدباقر قالیباف شهردار تهران با گفتن آنکه توجه به مسایل قرآنی و همچنین فرهنگ دینی یکی از مهمترین مسایل در جوامع اسلامی می باشد گفت: زیست مؤمنانه تنها از راه توجه به مسائل قرآنی و همچنین عمل به آیات قرآنی امکان‌پذیر می باشد. بر همین اساس ما مبنای کسب و کار خود را در شهرداری بر پایه قرآن و همچنین اهل بیت قرار داده‌ایم.
او همچنین با اشاره به آنکه فهم و همچنین برداشت نادرست از قرآن موجب ظهور تیم‌های تکفیری و همچنین داعش خود خوانده شده‌ می باشد خاطر نشان کرد: بسیاری از اشخاص در عصر حاضر همچون زمان صدر اسلام تنها به ظاهر قرآن اکتفا می‌کنند و همچنین از معارف و همچنین معانی آن هم باز می‌مانند و همچنین همین امر موجب حوادث اخیر در کشورهای اسلامی و همچنین ظهور تیم‌هایی همچون تکفیری‌ها و همچنین داعش خود خوانده شده می باشد.
قالیباف با گفتن آنکه در صورتی که ما کار فرهنگی انجام می‌دهیم بایستی و حتما به فرهنگ و همچنین معارف دینی نیز توجه داشته باشیم افزود: هیچ فعالیتی نباید خارج از آن مسیر حرکت کند به همین جهت ما بایستی و حتما جهت توسعه فرهنگ قرآنی از تمامی ابزارهای موجود بهره بری و استفاده کنیم.

13940413000100 PhotoL همایش "عمری با قرآن" تجلیل از اساتید پیشکسوت تهران

 
در ادامه آن مراسم رضا جمعه منصور قاری برجسته مصر به عنوان میهمان ویژه به تلاوت آیاتی از قرآن کریم پرداخت. البته تلاوت آن قاری مصری چندان مورد استقبال قرار نگرفت چرا که آن قاری مصری چند روز در سفر بوده و همچنین بدون استراحت در آن همایش حضور یافت و همچنین به تلاوت پرداخت. آن خستگی موجب گرفتگی صدای رضا جمعه منصور شده بود.

تلاوت قاری مصری

 
سپس کلیپی از زندگی پیشکسوتان قرآنی پخش شد. در ادامه صلاحی ریاست نهاد فرهنگی هنری شهرداری تهران با گفتن آنکه قرآن به قرآن شفا و همچنین رحمت را در پی دارد، اظهار داشت: عمل به قرآن انسان از ظلمات به سوی نور هدایت و همچنین خسران را از او دور می‌کند.
 

13940413000097 PhotoL همایش "عمری با قرآن" تجلیل از اساتید پیشکسوت تهران

 
او همچنین با گفتن آنکه تمامی نیازهای علمی بشر در قرآن می باشد، به لزوم تجلیل از پیشکسوتان قرانی اشاره کرد و همچنین افزود: تجلیل از هنرمندانی هچون مجید مجیدی با آثار فاخر سینمایی و همچنین تصویری و تلویزیونی، طاهر خوشنویس که با  ۲۵ بار قرآن را کتابت کرده‌ می باشد و همچنین همچنین سایر اساتید قرآن افتخاری می باشد که امروز نصیب ما شده می باشد که امیدواریم با آن اقدام اهمیت توجه به اساتید قرآنی را نهادینه کنیم و همچنین گامی به سوی ارتقای جلسات قرآنی در سطح شهرستان برداریم.
 

13940413000093 PhotoL همایش "عمری با قرآن" تجلیل از اساتید پیشکسوت تهران

 
در ادامه آن مراسم از پیشکسوتان قرآنی همچون بهروز یاریگل در باره آموزش قرآن، علی فربین در عرصه خواندن و قرائت قرآن و همچنین حمیدرضا مستفید در باره پژوهش و همچنین داوری قرآن کریم با اهدای لوح و همچنین جایز تقدیر شد.
سپس اصغر همت، بازیگر تلویزیون قطعه‌ای ادبی با موضوع قرآن و همچنین اهمیت توجه به پیشکسوتان و همچنین اساتید قرآن اجرا کرد.
 

13940413000096 PhotoL همایش "عمری با قرآن" تجلیل از اساتید پیشکسوت تهران

 
در پایان آن مراسم نیز از آلبوم صوتی ترتیل کل قرآن استاد احمد ابوالقاسمی و همچنین محمدرضا پورزرگری رونمایی شد.
در پایان آن مراسم اذان با صدای محمدرضا پورزرگری قاری بین‌المللی قرآن کریم در سالن ایوان شمس طنین‌انداز شد.

لینک آن خبر
منبع
بهترین در مورد قرآن کریم: همایش "عمری با قرآن"-تجلیل از اساتید پیشکسوت تهران

مطلب پیشنهادی

نمودار درختی سوره های قرآن کریم (تفسیر ساختاری) سوره صف تا طلاق

نمودار درختی سوره های قرآن کریم (تفسیر ساختاری) سوره صف تا طلاق سلام شیوه جدیدی …