خانه / مقالات / چت کردن و تله فساد در سایت همسریابی

چت کردن و تله فساد در سایت همسریابی

خراسان: حمیدرضا ناسخ -مردی با ثبت نام در یک سایت همسریابی بعد از آشنایی با چند زن و دختر جوان از آن ها کلاهبرداری میلیونی کرد. سرهنگ سیدمحسن عرفانی رئیس پلیس فتا خراسان رضوی در گفت وگو با خبرنگاران اظهار داشت: جوانی اهل گیلان بعد از ثبت نام در یکی از سایت های همسریابی به بهانه ازدواج با چند زن دختر جوان آشنا شده بود.
%name چت کردن و تله فساد در سايت همسريابي
چت روم فارسی
این شخص برای این که زودتر زمینه ارتباط را با زنان و دختران فراهم آورد، ثبت نام در سایت خود را دکتر مهندس معرفی کرده بود، این درحالی بود که تحصیلات او زیر دیپلم بود. جوان گفته شده بعد از ثبت معین ات خود در سایت و گرفتن معین ات و شماره های ارتباط دختران بانوان جوانی که به منظور ازدواج در سایت همسریابی ثبت نام کرده بودند، با آنها قرار ملاقات گذاشت در همین ملاقات های پی در پی بود که توانست اعتماد چند زن دختر را به خود جلب نماید .

سرهنگ عرفانی افزود: این متهم بعد از آن که ۳ماه با طعم ه های در ارتباط بود با عنوان این که مادرم به بیماری صعب العلاجی مبتلاست هزینه های عمل اصلاح او زیاد زیاد است از زنان و دختران تقاضای مبالغی پول کرده به آنها وعده داده بود تا پول آنها را در اولین فرصت بازگرداند. زنان دختران جوان نیز که رویای ازدواج با یک دکتر و مهندس را در سر می پروراندند چه بسا با فروش طلاهای مبالغی از ۶ تا ۱۰میلیون را به او دادند. رئیس پلیس فتا خراسان رضوی افزود: متهم کلاهبردار بعد از این که میلیون ها تومان پول از زنان دخترانی در مشهد و دیگر شهرهای کشور گرفته بود تلفن خود را قطع کرده دیگر به هیچ یک از ارتباط های این بانوان جواب نداده بود.

وی گفت: با شکایت تعدادی دختر جوان به پلیس فضای تولید تبادل اطلاعات خراسان رضوی، ماموران این پلیس طی بررسی های فنی پلیسی سرانجام خوب شدند، شخص کلاهبردار را که جوانی اهل گیلان بود شناسایی و دستگیر کنند. این متهم در بازجویی های اولیه منکر اقدامات شد اما وقتی با طعم ه های خود روبه رو شد به جرم خود اعتراف کرد. رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوی در مورد ازدواج از طریق سایت های همسریابی هشدار داد و افزود: در این سایت ها ممکن است افرادی با هویت های جعلی عضو شوند و با معرفی به عنوان یک فرد پولدار دارای تحصیلات بالا دختران جوان را گول بزنند.

وی گفت: بسیاری از سایت های همسریابی کلاهبردار هستند . وی در توضیح این موضوع گفت: با ورود به صفحات این سایت ها مشاهده می شود که اعلام شده، ثبت نام به صورت رایگان است اما بعد از ثبت نام به دلایل مختلف از عبارت انواع عضویت، مبالغی را از ثبت نام کنندگان می گیرند تا اطلاعات افراد دلخواه ثبت نام کنندگان را در اختیار آنها قرار دهند. وی افزود: بسیاری از این اطلاعات نیز ممکن است ساختگی صرفا جهت کلاهبرداری باشد. سرهنگ عرفانی اضافه کرد: یکی دیگر از مشکلات ی که بعد از عضویت در سایت همسریابی پیش می آید،رابطه زن مرد است که بعد از آشنایی اولیه ممکن است دو طرف تصاویر شخصی را بین رد بدل کنند که در این میان ممکن است افرادی با سوء استفاده از این موقعیت و با تهدید پخش تصاویر خصوصی دختران جوان از آنها اخاذی کنند.

رئیس پلیس فتا خراسان رضوی همچنین گفت: زنان و دختران زیادی از طریق سایت های همسریابی فریب خورده اند و حتی زمینه ورود آنها به مراکز فساد به منظور سوء مصرف از آنان فراهم شده است امکان پیگیری نیز در برخی مسائل ممکن نیست برای چه که کلاهبرداران با مدارک جعلی به عضویت سایت درمی آیندسرهنگ عرفانی به کاربران اینترنت توصیه کرد تا زمانی که این سایت ها ساماندهی و ثبت نشده و مجوزهای ضروری برای چنین سایت هایی از سوی مسئولان مربوط از عبارت وزارت خانه های ارشاد و ورزش و جوانان اعلام نشده است از مراجعه به این گونه سایت ها بپرهیزند.

تهدید به انتشار تصاویر شخصی، پیشنهاد رابطه نامشروع اخاذی پیامدچت کردن

وی همچنین به پیامدهای منفی رابطه با افراد غریبه و ناشناس از طریق فضای مجازی اشاره کرد و در مورد یک مورد اخاذی و تهدید از دختری جوان گفت: چندی قبل دختر دانشجویی زمان چت کردن (گفت وگوی اینترنتی) با مرد غریبه ای آشنا شد بعد از مدتی که رابطه این دو نفر بیشتر شد، آنان از طریق «وب کم» تصاویر یکدیگر را دیدند.

سرهنگ عرفانی افزود: این ماجرا ادامه داشت پسر جوان تصاویری را که با وب کم از دختر جوان گرفته بود ضبط نزد نگهداری می کرد. این شخص بعد از مدتی با سوء مصرف از این تصاویر درصدد اخاذی از این دختر برآمد حتی پیشنهاد رابطه نامشروع داد، بنابرای ن به دختر مورد اشاره گفته بود اگر فلان مبلغ پول به من ندهی تصاویر فیلم هایت را در اینترنت منتشر می کنم. وی افزود: با شکایت این دختر به پلیس فتا بعد از ردیابی های زیاد کارآگاهان در فضای مجازی سرانجام متهم جوان شناسایی دستگیر شد.

سرهنگ عرفانی ضمن هشدار به خانواده ها در مورد چت کردن در اینترنت افزود: در فضای اینترنت هویت واقعی افراد پنهان می ماند ممکن است کلاهبردارانی چت کردن با ابراز عشق علاقه به طرف مقابل درصدد سوء استفاده و اخاذی برآیند. وی افزود: ی که افراد به اینترنت متصل هستند ممکن است تمامی اطلاعات شخصی و تصاویر آنها از طرف فرد مقابل هک شود مورد سوء استفاده قرار بگیرد. وی افزود: در زمان چت کردن نیز کلاهبرداران، اخاذان سوء استفاده کنندگان به راحتی می توانند اطلاعات طرف مقابل و عکس جالب های شخصی خانوادگی وی را هک کنند به سرقت ببرند.

مطلب پیشنهادی

چگونه تکنولوژی در دوره رکود به کمک بازار املاک ایران آمد

چگونه تکنولوژی در دوره رکود به کمک بازار املاک ایران آمد همان‌طور که بار‌ها در …