خانه / مقالات / چهار خیابان گرانقیمت و رویایی ایران

چهار خیابان گرانقیمت و رویایی ایران

گزارشی از قیمت زمین در خیابان‌های اعیان‌نشین چهار شهر تهران ، مشهد ، اصفهان شیراز.
208482 542 چهار خیابان گرانقیمت و رویایی ایران
املاک در منطقه ۲۲ تهران
مسکن منطقه ٢٢
املاک منطقه ٢٢
گرانترین خیابان تهران همان نام‌های تکراری همیشگی نیستند.این بار می‌خواهیم از کوچه‌ها خیابان‌های فرعی برایتان بگوییم که به بسته‌های بی‌رقیب ثروت و اشرافیت بدل شده‌اند.خیابان‌های گمنامی مثل گلستان شمالی ،پارسا ،گلپاد و…بگذارید ماجرا را دوباره بازخوانی کنیم.
فرشته نیاوران ، اقدسیه ، پاسداران . این اسامی‌خیابان‌ها مناطق مشهور پایتخت هستند که در چند سال اخیر به واسطه ارتقا چشم گیر بی‌ضابطه قیمت مسکن در آنها به عنوان نماد ثروت اعیان‌نشینی در اذهان مردم جای گرفته‌اند. آسری مان‌ها و برج‌های گرانقیمتی که گاهی وقتها قیمت چند متر از آنها با کل اهمیت ساختمان‌های مناطق دیگر شهر مساوی ی کرده زندگی یک روز در آنها آرزوی بسیاری از جوانان کشور است.
اما باید توجه داشت که اعیان نشینی نماد تجمل گرایی مختص شهر تهران پایتخت نشینان نبوده در اکثر شهرهای بزرگ کشور شاهد مناطق خیابان‌هایی هستیم که در طول چند سال به نماد اعیان‌نشینی تبدیل شده و در آنها ساختمان‌های گرانقیمتی هر روزه سر از خاک بیرون می‌آورند. در این گزارش تلاش شده است تا بهترین و گرانقیمت‌ترین خیابان‌های چهار شهر بزرگ تهران مشهد اصفهان شیراز از لحاظ نرخ مسکن معرفی شوند . خیابان‌هایی که به‌رغـم تصور، قیمت آنها از بسیاری از خیابان‌های شهر تهران بالاتر بوده و ثروتمندان بسیاری را در جای داده است.
تهران شهر رویاها
مطمئنا در شرایط کنونی از هر شخصی پرسش شود که بهترین گرانترین خانه‌های تهران در کجا قرار دارد بی‌اختیار مناطق شمالی شهر را نشان داده و با ردیف کردن بعضی از نام‌های آشنا به سوال کننده می‌فهماند که از قافله عقب نبوده از نرخ اعیان نشینی در پایتخت اطلاع دارد . اما این مورد تا میزان بسیاری درست است همواره در طول سال‌ها شاهد بوده‌ایم که برای مثال قیمت آبخش مان در منطقه سعادت‌آباد با خیابان فاطمی‌فرق فاحشی دارد ولی مسئله اصلی دانستن نام رتبه نخست در کلانشهر تهران است.

در این رابطه آرین افشار، مدیر املاک سران به هفت‌صبح می‌گوید : بر‌خلاف تصور که تمام منطقه خیابان فرشته را از بهترین و گرانترین مناطق می‌دانند در حال حاضر این مقام در دست خیابانی به نام گلستان شمالی در منطقه اقدسیه قرار دارد . وی می‌گوید : این خیابان به دلیل برخورداری از موقعیت مکانی دید مشرف بر شهر تهران و همچنین به جهت تراکم کم ساختمان‌ها فضای سبز به جای مانده از کوچه باغ‌های گذشته شمیران تبدیل به منطقه‌ای منحصر به شخص شده به گونه‌ای که قیمت آبخش مان در آن از متری ۲۷ میلیون تومان شروع می‌شود .
این مشاور املاک افزود : در این خیابان بیشتر ساختمان‌ها را برج‌های چندین طبقه می‌سازند که داشتن امکاناتی همچون سونا و استخر جزو بدیهی‌ترین خدمات محسوب شده در برخی از آنها برخورداری از سالن اسکواش و دیگر امکاناتی همچون سالن اجتماعات و سینما از دیگر مزیت‌های آنها محسوب می‌شود . وی توضیح می‌دهد : ۲۷ میلیون تومان قیمت پایه آبخش مان در این خیابان است ولی این نرخ به ازای هر طبقه ارتفاع تا سه درصد قابل ارتقا است؛ به عنوان مثال آبخش مانی که در طبقه دهم واقع شده نسبت به آقسمت مان طبقه اول تا ۳۰ درصد گرانتر بوده با قیمت حدود ۳۵ میلیون تومان در هر متر فروخته می‌شود. وی همین طور در خصوص قیمت زمین در این خیابان می‌گوید : نرخ زمین در این خیابان با تذکر به قرار گرفتن در کدام بخش مفرق است ولی قیمت‌ها از حدود ۴۰ میلیون تومان شروع شده و تا ۵۰ میلیون تومان قابل افزایش است. این مشاور املاک در جواب به دیگر خیابان‌های گران پایتخت می‌گوید : خیابان فرشته برخلاف تصور همگان در رتبه دوم گرانقیمت‌ها قرار داشته و خیابان‌هایی همچون گلنار، گلپاد پارسا و فلسطین بهترین ساختمان‌ها را در جای داده‌اند .
وی افزود : اما در منطقه فرشته آقسمت مان‌هایی واقع در خیابان فلسطین که سابق بر این محل سکونت آمریکایی‌ها بوده جنب سفارت ترکیه قرار دارد از دیگر خیابان‌ها گرانتر است به گونه‌ای‌که در این خیابان قیمت‌ها از هر متر ۲۰ میلیون تومان شروع شده تا ۲۵ میلیون تومان هم قابل افزایش است . افشار در خصوص قیمت زمین هم می‌گوید : قیمت زمین در منطقه فرشته از حدود متری ۳۰ میلیون تومان شروع شده تا ۳۵ میلیون تومان نیز می‌رسد .
وی درجواب به اینکه کاهش قیمت‌ها در چند ماه قدیم بر این مناطق تاثیر داشته می‌گوید : قیمت‌ها در این مناطق از روال معمول تبعیت نکرده و این مالکان می باشند که نرخ‌ها را تعیین می‌کنند . ضمن آنکه به جهت قیمت‌های بسیار بالا بیشتر معلت ات به صورت محدود داخلی انجام می‌گیرد.

مشهد پایتخت دوم
مشهد مقدس را گاهی به عنوان پایتخت دوم کشور دانسته و بعد از تهران بیشترین اندازه تولید و بازرگانی را به خود اختصاص داده است . در شهر مشهد نیز چند منطقه احمد آباد سجاد و فرامرز عنوان بهترین گرانترین را از آن خود کرده اکثر اعیان‌نشینان و ثروتمندان مشهدی را در خود جای داده است . در این رابطه علی رضا روشن ضمیر مدیر املاک کاوش مشهد به هفت صبح می‌گوید :در شهر مشهد چهار منطقه احمد‌آباد سجاد، فرامرز و‌ هاشمیه واقع در منطقه یک شهرداری جزو بهترین مناطق بوده که به دلیل ارتقا اندازه ساخت سازها طی چند سال اخیر بیش از ۷۰ درصد از بافت آنها را آسری مان‌های نوساز تشکیل می‌دهند . وی افزود : در بین این چهار منطقه خیابان احمد‌آباد نسبت بهبقیه ین از موقعیت مکانی بهتری برخوردار بوده قیمت‌ها کمی ‌بالاتر است .

وی افزود : به عنوان مثال قیمت آبخش مان از حدود متری چهار میلیون تومان شروع شده در برخی از برج‌ها تا متری ۱۵ میلیون تومان نیز قابل ارتقا است .این مشاور املاک در خصوص نرخ زمین می‌گوید : قیمت زمین در مشهد با تهران مفرق است و اختلاف بسیاری با قیمت ملک ندارد به گونه‌ای‌که در همین منطقه زمین از حدود سه میلیون شروع شده تا هر متر ۷ میلیون تومان می‌رسد . وی در خصوص املاک تجاری می‌گوید : قیمت املاک تجاری به تبعیت از موقعیت مکانی تهیه مفرق است و از متری پنج میلیون تومان شروع شده در برخی از مناطق تا ۴۵ میلیون تومان نیز می‌رسد . وی در جواب به کاهش قیمت‌ها در چند ماه قدیم می‌گوید : هم اکنون رکود سنگینی بر بازار معلت ات مسکن سایه افکنده و در این چند ماهه شاهد کم شدن قیمت‌ها از هر متر ۵۰ هزار تومان تا میلیون تومان بوده‌ایم که بیشترین کاهش قیمت در همین منطقه احمد آباد با افت قیمت یک میلیون تومانی بوده است .

اصفهان نصف جهان
بی‌جهت به اصفهان لقب نصف جهان داده نشده است . این لقب که به جهت برخورداری از تنوع بالای گردشگری به میدان نقش جهان آن اطلاق می‌شده هم‌هم اکنون در بخش مسکن قابل تسری است به گونه‌ای‌که در چند سال اخیر شاهد ظهور مناطق اعیان نشینی هستیم که قیمت آنها در گاهی از مواقع با مناطق اعیان نشین پایتخت قابل مقایسه است .

در این رابطه جلال الدین گودرزی مدیر یکی از آژانس‌های املاک اصفهان به هفت صبح می‌گوید : در شهر اصفهان بر خلاف تهران مناطق جنوبی جزو مناطق اعیان‌نشینی بوده و مناطق شمالی را خانه‌های ارزان قیمت‌تر تشکیل می‌دهند . وی افزود: در این شهر دو منطقه مرداویج هزار جریب مقام اول بهترین ‌ها را داشته که مرداویج از موقعیت بالاتری نسبت به هزار جریب برخوردار است . وی در ادامه افزود : بیش از ۹۰ درصد از بافت این مناطق را آقسمت مان‌های نوساز تشکیل داده قیمت‌ها از حدود پنج میلیون تومان شروع شده بسته به موقعیت امکانات تا ۸ میلیون تومان قابل ارتقا است . این مشاور املاک با سابقه در خصوص قیمت زمین می‌گوید : در شهر اصفهان قیمت زمین اختلاف چندانی با ملک نداشته از حدود متری ۶ میلیون شروع شد‌ه تا ۱۰ میلیون تومان نیز می‌رسد . وی در خصوص وضعیت املاک تجاری می‌گوید: رودخانه زاینده رود که از وسط اصفهان عبور می‌کند شهر را به دو سری تقسیم کرده که املاک تجاری واقع در شمال رودخانه که به خیابان چهار باغ پایین مشهور است نسبت به جنوب رودخانه گرانتر بوده قیمت‌ها از هر متر پنج میلیون تا ۲۵ میلیون در نوسان است.

شیراز شهر احترام
شیراز نیازی به تعریف نداشته و کمتر کسی پیدا می‌شود که نسبت به این شهر بی‌اطلاع باشد . در هر حال این شهر نیز همچونبقیه شهرهای بزرگ دارای چندین منطقه خوب اعیان نشین است که قیمت‌ها در آنها هم بسیار بالا است .مناطقی که در منطقه شهرداری واقع شده‌اند . در این رابطه امین شجاع الدین مدیر املاک پدیده شیراز به هفت صبح می‌گوید : خیابان‌های ارم و خاک شناسی جز‌و بهترین مناطق این شهر محسوب شده که در این بین خیابان ارم نسبت به خاک شناسی از موقعیت بهتری برخوردار است . وی می‌گوید :بافت ساختمانی در این خیابان به صورت نصف بین آبخش مانی ویلایی تقسیم شده است و بیشترین اندازه ساخت و ساز مربوط به ۱۰ سال اخیر بوده است .

وی افزود: از ویژگی‌های این خیابان قواره‌های بزرگ زمین‌های آن است که همین مورد باعث شده تا شاهد تهیه آبخش مان‌های دو طبقه کم ارتفاع خانه‌های نسبتا بزرگ گرانقیمت باشیم. وی ادامه داد: در این خیابان قیمت آقسمت مان‌ها از حدود پنج میلیون تومان شروع شده تا ۷ میلیون در نوسان است ضمن آنکه قیمت خانه هم در همین رنج قرار دارد . فقط به جهت متراژ بالای ۵۰۰ متری این خانه‌ها قیمت تمام شده آن را بالا برده است . وی در خصوص قیمت زمین هم می‌گوید : قیمت زمین هم به جهت بافت کم ارتفاع منطقه با قیمت ملک نسبتا یکسان است و فرق چندانی ندارد . این مشاور املاک می‌گوید :اما باید توجه داشت نیز اکنون د‌ر گاهی از مناطق شیراز همچون خیابان قصر‌الدشت بلند بار ‌سازی در حال رونق است که ممکن است تا چند سال آینده این منطقه را به یکی از قطب‌های اصلی شیراز تبدیل کند . وی در خصوص وضعیت معلت ات می‌گوید : در شیراز نیز همچونبقیه شهرها معلت ات در رکود به سر می‌برد اما قیمت‌ها در چند ماه قدیم کم شدن ۱۰ تا ۲۰ درصدی را تجربه کرده ‌اند که در گاهی از مناطق همچون خیابان ارم به بیش از میلیون تومان رسیده است.

مطلب پیشنهادی

شرکت کاوشگران زرین مهر – وارد کننده طلایاب فلزیاب گنج یاب

شرکت کاوشگران زرین مهر – وارد کننده طلایاب فلزیاب گنج یاب شرکت کاوشگران زرین مهر …