خانه / مقالات / چگونه موزیک مناسب ورزش انتخاب کنیم

چگونه موزیک مناسب ورزش انتخاب کنیم

varzeshomoosighi 200x200 چگونه موزیک مناسب ورزش انتخاب کنیم
طرح

۱-چگونه موسیقی به اعمال ورزشی کمک می‌کند؟
موسیقی ممکن است به چهار طریق به انجام ورزش و آزمایش ات ورزشی یاری نماید.نقشه سایت,طرح,موزیک,نقشه
اول، در طول آزمایش ات مرتب مانند دویدن، موسیقی می‌تواند تذکر ورزشکار را محدود درنتیجه توجه شخص را نسبت به احساس خستگی منحرف نماید . این تکنیکی است که بسیاری از دوندگان ماراتن ورزشکاران ورزشهای سه‌ گانه به آن به‌عنوان مسئله‌ ای مهم و مجزا می‌نگرند.
دوم، موزیک میزان برانگیختگی شخص را تغییر می‌دهد و پس به‌عنوان شکلی از تحریک که ارزش بسیاری در مسابقات دارد، مورد استفاده قرار می‌گیرد یا به‌عنوان مسک‍ّنی برای فرو نشاندن اضطراب ورزشکاران تلقی می‌گردد. یکی از عوامل موثر ، تولید کاستهای صوتی است که ترکیبی هستند از موسیقی محرک آثار کلامی که به مثابه راهکاری برای ایجاد اعتماد به نفس تلقی می‌گردند. همین طور نویسنده از موسیقی آرام‌ بخش شبیه پس ‌زمینه‌ای در تکنیکهای آرامش‌ بخش مصرف می‌کند، که از طریق آموزش های کلامی عموماً به کار گرفته شده‌اند.
سوم، موسیقی می‌تواند به دلیل وجود تشابهاتی بین ریتم و حرکات بدن آدم مفید واقع گردد. پس تطابق موزیک با ورزش، همواره افزایش راندمان کمپانی ‌کنندگان در تست ات ورزشی را نمایان ساخته است.
چهارم، در رابطه با نکته قبلی، ویژگیها ریتمی موسیقی از الگوهای مهارتهای فیزیکی تقلید می‌نماید، پس موسیقی قادر است اکتساب مهارتهای حرکتی را ارتقا داده و محیط آموزش ی بهتری را ایجاد نماید. برای اثبات مدعی شواهدی در ورزشهای ژیمناستیک شنا ارایه شده است.
۲-گزینش موسیقی صحیح:
تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که چهار علت مهم تأثیرگذار در ویژگیها برانگیزنده آهنگ وجود دارد. اول، به این علت که مردم به عکس‌العمل نشان دادن نسبت به محرکهای ریتمیک، تمایل مخفی ‌ای دارند. در واقع جواب ریتمیک به موسیقی ، نهفته ‌ترین علت است.
دوم، جنبه‌های هارمونیک ملودیک موسیقی ، اجرای شنونده را شکل می‌دهد و بر اکنون ت روحی وی تأثیر می‌گذارد.
سوم، معین ه فرهنگی‌ِ موزیک از طریق پرورش فرهنگی ـ اجتماعی آهنگ ‌ای که فرد قبلاً در معرض آن بوده، بر جواب شنونده تأثیرگذار خواهد بود.
چهارم، علت رابطه که مربوط می‌شود به ارتباطات موسیقایی مفرط که بوسیله موسیقی برانگیخته شده‌اند؛ به این مفهوم که صدا می‌تواند باعث ایجاد اصوات دیگری شود که کار های فیزیکی را خلق می‌کند. جواب ریتمیک و فاکتورهای موسیقایی در درون‌ طبیعت آهنگ وجود دارد، حال آنکه تأثیرات فرهنگی عوامل ارتباطی نسبت به موسیقی ، عوامل خارجی محسوب می‌گردند.نقشه سایت,طرح,موزیک,نقشه
۳-موسیقی اکثرا منبعی بکر برای انگیزش الهام گرفتن در ورزش و آزمایش ات ورزشکاران محسوب می‌شود. یکی از مهم‌ترین نکات که باید به یاد داشته باشیم این است که سلیقه موسیقایی در واقع امری بسیار شخصی است به همین دلیل از توصیه برای انتخاب نوع موسیقی پرهیز شده است زیرا این مسئله کاملاً بستگی به تصمیم شخص دارد. به هر حال اکنون شما باید نسبت به عواملی که گوش فرا دادن به موسیقی در امر ورزش را ارزشمند تر می‌کند، هوشیارتر باشید.
۴-بهترین آهنگ ها برای ورزش آنهایی می باشند که دارای ضرب موسیقی (Tempo) بین ۱۲۰ تا ۱۴۰ در دقیقه اند. تحقیقات دیگری هم نشان داد که گوش کردن به موزیک ورزش می تواند تا ۱۵ درصد کارایی را افزایش بدهد.
۵-اما گروه دیگری از محققان می گویند تمپوی ۱۲۰ تا ۱۴۰ یک عدد کلی است، ضروری است برای هر نوع کار بدنی عدد دقیق تر داشته باشیم. برای مثال آنها می گویند وقت پیاده روی با سرعت ۴ کیلومتر در ساعت باید به موسیقی هایی با ضرب آهنگ ۱۱۵ تا ۱۱۸ گوش کنیم (B.P.M) و وقت ی پیاده روی زود انجام می دهیم موسیقی نیز باید روی تمپوی ۱۳۷ تا ۱۳۹ باشد و زمان دوییدن باید به موزیک هایی با تمپوی ۱۴۷ تا ۱۶۰ گوش کنیم.نقشه سایت,طرح,موزیک,نقشه
آنها حتی جدول برای کار های بدنی مفرق ایجاد کرده اند تا اگر ورزشکار پیشرفته هستید بر طبق آن ریتم مناسب خودتان را پیدا بکنید .
۶-اما چگونه باید بفهمیم تمپوی فایل های آهنگ ما چقدر است؟ ما به دنبال اعداد ۱۲۰ الی ۱۴۰ BPM می گردیم. دو برنامه رایگان BPM Calculator برای ویندوز BPM Assistant برای مک به شما یاری می کنند تا تمپوی فایل های موسیقی را محاسبه بکنید . این دو نرم افزار در واقع ماشین حساب هایی برای محاسبه «بیت در ثانیه» فایل های موزیک هستند . برای این کار باید با دقت به موسیقی گوش بکنید همراه با ضرب موزیک درام، روی دکمه ماشین حساب کلیک بکنید تا تمپوی فایل را محاسبه نماید . در واقع شما ریتم موسیقی را با تعداد ضربه ای که در ثانیه ایجاد می بکنید در اختیار این ماشین حساب قرار می دهید تا تمپوی آن را محاسبه نماید .نقشه سایت,طرح,موزیک,نقشهر
۷-اما شما ممکن است روزهای مختلف ورزش‌های مختلف ی بکنید و به موسیقی ‌هایی با ریتم و ضرب‌آهنگ مختلف نیاز داشته باشید، حتی در یک جلسه آزمایش ورزش هم، شتاب آدم ثابت نیست و ممکن است در اوایل ورزش، نماید باشد در میانه جلسه ورزش به بیشینه برسد و در انتها به سبب خستگی نماید شود.
درست به همین علت، آدم باید آهنگ ‌های مناسب با سلیقه و کار ورزشی پیدا نماید و بعد در حین ورزش، آنها را جلو عقب نماید تا در هر وقت موسیقی مناسب برایش پخش شود.
اما می‌شود کاری کرد که روند گزینش پخش موزیک به صورت اتوماتیک انجام شود؟ آیا به صورتی می‌توان موسیقی ‌ها مناسب برای ورزش را جستجو کرد؟نقشه سایت,طرح,موزیک,نقشه
۸- وبسایت جالب jog.fm پاسخی است برای آن دسته از ورزشکارانی که اهل فناوری هستند !
کاری که این وبسایت می‌کند ساده ولی در خور توجه است: شما بعد از ورود به وبسایت می‌توانید با یک جستجوی آسان موسیقی ‌هایی پیدا بکنید که از لحاظ طول زمان، ضرب‌موزیک و نوع مناسب سلیقه و شتاب ورزش شما باشند.
پس چنانچه کسی هستید که پیاده‌روی می‌کند و موسیقی کانتری رفیق دارد، می‌توانید به موسیقی ‌های مناسب دست پیدا بکنید و اگر اهل دویدن سرعتی هستید هم موزیک ‌های تندتری برایتان انتخاب می‌شود.
۹-شما می‌توانید به آسانی BPM دلخواه را هم جستجو بکنید تا موسیقی دقیقا با ضرب‌موسیقی درخواستی شما مطابقت داشته باشد.
بعد از پیدا شدن ترانه‌ها و قطعات آهنگ ، هر کاربر می‌تواند آنها را از آی‌تونز با آمازون خریداری نماید . اما می‌دانم که این سری خرید، ممکن است مورد علاقه بسیار از شماها نباشد! ولی حتی اگر نمی‌خواهید پولی برای خرید موسیقی بپردازید، لااقل می‌توانید با انبوهی از موسیقی ‌های روز یا محبوب مناسب با ورزش، آشنا شوید.
۱۰- وب سایت jog.fm گامی فراتر برداشته و یک برنامه بسیار جالب منتشر کرده است. این نرم افزار کار پخش موسیقی را بسیار هوشمندانه‌تر انجام می‌دهد.
بعد از نصب این نرم افزار کاربردی روی آی‌فون یا آی‌پاد، سرعت دویدن یا کار ورزشی شما از روی تکان‌های بدن شما حس‌گرهای گوشی‌تان، تشخیص داده می‌شود موسیقی مناسب برای شما پخش می‌شود.
به علاوه اگر آدم ی هستید که رفیق دارید، موزیک به ورزش شما شتاب دهد، می‌توانید ضرب‌موسیقی خاصی را گزینش بکنید .
۱۱-یک ویژگی دیدنی دیگر این برنامه کاربردی هوشمند این است که تشخیص می‌دهد، شما کدام موسیقی ‌ها را رفیق دارید برای مثال آنها را حین ورزش چند باره گوش می‌کنید. برعکس زیبا این برنامه این توانایی را دارد که موسیقی ‌ها نامحبوبی را که شما همواره از روی آنها عبور می‌کنید تشخیص بدهد و برایتان پخش نکند.

مطلب پیشنهادی

چگونه تکنولوژی در دوره رکود به کمک بازار املاک ایران آمد

چگونه تکنولوژی در دوره رکود به کمک بازار املاک ایران آمد همان‌طور که بار‌ها در …