خانه / مقالات / لیپوماتیک در چه وقتی لازم است؟

لیپوماتیک در چه وقتی لازم است؟

لیپوماتیک در چه وقتی لازم است؟

در این مطلب به معرفی لیپو ماتیک و مناسب ترین زمان برای انجام این شیوه لاغری میپردازیم.همچنین در ادامه این نوشته اشاره ای به برخی نکات حائز اهمیت در این روش خواهیم کرد.

لیپوماتیک عملی که طی آن می توان چربی های اضافه بدن را تخریب و آنها را به صورت مایع از بدن خارج کرد. ایـن شیوه بهبود ی به دلیل داشتن سنسورهایی که در پارت انتهایی دستگاه (کانولا) تعبیه شده؛ وقت برخورد با عروق خونی؛ رگ ها و ماهیچه متوقف شده و هیچ آسیبی به بدن بیمار وارد نمی نماید . به همین دلیل یک شیوه کاملا مطمئن و ایمنی به شمار می رود. از سویی بیماران فرصت ضروری برای ورزش و تحرکات جسمی را نداشته و همین امر آنها را به سمت شیوه های جایگزین برای لاغری موضعی جذب می نماید . در قدیم از دستگاه های قدیمی تر استفاده می شد که توانایی بالایی برای خروج چربی ها را نداشته و از سویی به بیماران آسیب های جدی وارد می کردند. همین امر پزشکان را بر آن داشت تا برای تهیه و عرضه دستگاه ها و تجهیزات جدید و از جمله لیپوماتیک کوشش کنند.

از آنجا که لیپوماتیک یک شیوه لاغری موضعی بدون بیهوشی و همین طور جراحی است؛ کمترین تهدید و عارضه را مدقت بیمار کـرده و تاثیرات نهایی آن به طور چشمگیری قابل مشاهده است . در ایـن شیوه میزان خونریزی به حداقل ممکن رسیده و تنها با ایجاد برش های کوچک؛ چربی ها خارج می شوند. ضمن ایـن که در ایـن شیوه تهدید آمبولی؛ سلولیت؛ عفو نت؛ باقی ماندن جای زخم و … حذف شده است . در واقع پزشک تنها از طریق دو سوراخ با انداز ۴ میلیمتر راه را برای ورود کانولا باز می نماید و تمام فرآیند خروج چربی ها از ایـن ناحیه صورت می گیرد. پس هیچطور عمل جراحی وجود ندارد و به محض اتمام بهبود ؛ بیمار مرخص خواهد شد. در نهایت؛ ایـن شیوه می تواند ۲ تا ۳ سانتیمتر از سایز بدن را کم شدن دهد.

aaa8 لیپوماتیک در چه وقتی لازم است؟

وقت انجام لیپوماتیک

ممکن است بعضی با شنیدن فرآیند بهبود ی لیپوماتیک تصور کنند ایـن شیوه تنها ویِژه عده ای است و ضرورتی ندارد خود را به دست تیغ جراحی سپرد. حال آنکه ایـن شیوه به عنوان شیوه ای غیرتهاجمی و بدون نیاز به جراحی بوده و برای دو گروه قابل استفاده است . ابتدا کسانی که به چاقی موضعی مبتلا می باشند و دوم اشخاص چاق و کسانی که دچار عارضه چاقی مفرط می باشند.

برای بهبود هر یک از ایـن گروه ها؛ لیپوماتیک به شیوه جداگانه عمل می نماید . معین شدن روش بهبود اشخاص با دقت به شرایط فیزیکـی آنها بوده و نظـر پزشک در ایـن رابطه ارزش زیادی دارد. برای ایـن امر ابتدا وزن و قد بیمار معین شده و ضمن ایـن که بیمار علت مراجعه خود را معین می نماید ؛ پزشک می تواند وقت بهبود و همین طور روش و میزان خروج چربی ها را معین نماید .

لیپوماتیک در افراد چاق

کسانی که به چاقی مفرط مبتلا می باشند ؛ همه بدن آنها دارای چربی های اضافه است . ضمن ایـن که در بعضی نقاط چربی ها به میزان زیادی تجمع کـرده که خروج آنها نه تنها مساله و سخت است بلکه تهدید زا هست و سلامت ی بیمار را تهدید می نماید . پس پزشک به هیچ عنوان بیمارانی که به چاقی مفروط مبتلا می باشند را از طریق لیپوماتیک بهبود نمی نماید . اما ایـن گفته به ایـن معنا نیست که هیچ راه و چاره ای برای ایـن دسته از اشخاص وجود ندارد؛ بلکه پزشک با ارجاع بیمار به نزد یک کارشناس تغذیه‎ی خوب به او کمک می نماید تا وزن خود را کم شدن دهد.

لیپوماتیک , لاغری با لیپوماتیک , ویژگی های لیپوماتیک , لیپوماتیک , لیپوماتیک ران پا , هزینه انجام لیپوماتیک , عوارض لیپوماتیک , زمان انجام لیپوماتیک

در ایـن بین پزشک با دقت به قد بیمار وزن ایده آل را برای او معین می نماید . در صورتی که بیمار برای لاغر شدن انگیزه و پشتکار ضروری داشته باشد؛ با در پیش گرفتن رژیم غذایی مناسب؛ تحت نظـر کارشناس تغذیه و همین طور انجام تحرکات ورزشی به صورت روزانه و همیشگی ؛ وزن خود را کم شدن می دهد. اما ممکن است در نتیجه نهایی؛ ساختار فیزیکی ایده آل و مورد نظـر بیمار نباشد. به ایـن معنا که ساختمان فیزیکی بیمار یکدست و متناسب لاغر نشده باشد. چون چربی های پارت هایی همچون شکم؛ پهلو؛ ران و بازو به سختی از بین می رود. ایـن جاست که لیپوماتیک می تواند برای ایـن دسته از اشخاص ایفای نقش نماید . بیمار مجدد در انتها پروسه کم شدن وزن می تواند برای لاغری موضعی به شیوه لیپوماتیک استفاده نماید .

aaa9 لیپوماتیک در چه وقتی لازم است؟

dr-alighasemi.com

لیپوماتیک برای اشخاص مبتلا به چاقی موضعی

کسانی که به چاقی موضعی مبتلا می باشند؛ کسانی می باشند که از وزن خود رضایت کامل دارند. چرا که وزن آنها با قدشان متناسب است و بر طبق فرمول ( وزن ایده آل=  ۱۰۵ ـ طول قد) میزان وزن آنها با عدد بدست آمده فرق زیادی ندارد. پس لاغری و کم شدن وزن برای ایـن دسته از اشخاص توصیه نخواهد شد چون کم شدن وزن برای آنها به معنای برهم میل کردن تناسب وزن و لاغری و به دنبال آن عوارض دیگـر ی است . در عین حال ایـن دسته از اشخاص ممکن است نسبت به بعضی از نقاط بدن خود از جمله شکم؛ ران؛ پهلو؛ بازو و … احساس رضایت نداشته باشند. برای ایـن دسته از اشخاص برترین روش؛ تغییر سایز پارت های مورد نظـر است که به راحتی از طریق لیپوماتیک حاصل خواهد شد.

 

هزینه لیپوماتیک چقدر است؟

  هزینه لیپوماتیک   به عوامل مختلفی بستگی دارد.در هر یک ار کلینیک ها ، قیمت های متغییری تعیین میشود. عواملی که در زیر ذکر میشود تعیین کننده قیمت لیپوماتیک است.

تخصص و مهارت پزشک

به هر میزان که عامل یا کارگزار تخصص و مهارت بیشتری در کار خود داشته باشد، ثمره نیز باکیفیت بیشتری ارائه میشود. در جراحی لیپوماتیک ، تخصص پزشک تاثیر زیادی در قیمت نهایی دارد. به همین دلیل هر چقدر که پزشک تخصص و مهارت بیشتری در انجام این عمل داشته باشد، مطمئنا هزینه آن نیز افزایش مییابد.

سابقه کار و تجربه

سابقه فعالیت برخی کلینیک ها برای انجام جراحی سرپایی لیپوماتیک بیشتر است. بنابراین در چنین کلینیک هایی قیمتی که برای لیپوماتیک تعیین میشود، به مراتب بیشتر از سایرین میباشد. البته باید توجه داشت که سابقه کار به عنوان اصلی ترین عامل برای تعیین هزینه نخواهد بود و بلکه در کنار سایر عوامل قیمت افزایش مییابد. برای مثال داشتن سابقه کار طولانی بدون تجهیزات مدرن و مراقبت های پس از درمان، ممکن است به نتیجه مطلوب منتهی نشود. در این صورت قیمت لیپوماتیک نیز کاهش مییابد.

تجهیزات و مراقبت های پس از درمان

دستگاه لیپوماتیک در تمامی کلینیک هایی که از این روش درمانی استفاده میکنند، موجود است اما تفاوت کلینیک ها در تجهیزات و دستگاه هایی است که در زمان درمان، آنها را یاری میدهد. برای مثال تجهیزاتی از قبیل تخت های مخصوص انجام لیپوماتیک، مراقبت های پس از درمان، وجود مشاور برای راهنمایی بیماران، استفاده وسایل یکبار مصرف، میزان رعایت بهداشت و تجهیزات بهداشتی و … میباشد. این عوامل موجب افزایش قیمت لیپوماتیک میشود.

محل مورد نظر برای انجام لیپوماتیک

محلی که برای خروج چربیها از سوی بیمار تعیین میشود، تاثیر زیادی بر هزینه و قیمت لیپوماتیک دارد. به این صورت که هر چقدر محل مورد نظر چاق تر باشد، هزینه نیز افزایش مییابد. محل هایی که میتوانند تحت عمل لیپوماتیک قرار بگیرند عبارتند از شکم، پهلو، غبغب (زیر چانه)، سینه، بازو، ران و باسن. قیمت برای هر یک از این قسمت‏ها متفاوت است. به این شکل که قیمت در نواحی ران، شکم و پهلو بیشتر از سایر نواحی محاسبه میشود. در قسمت سینه و بازو، قیمت لیپوماتیک به یک شکل است و هزینه این عمل در غبغب، کمترین قیمت را دارد.

مدرک تحصیلی

مدارکی که کسب میشود، میزان اعتبار و تخصص پزشک را نشان میدهد. عموما این عمل توسط جراحان انجام پذیر می باشد . لذا در زمان مراجعه به پزشک و مشورت برای انجام عمل لیپوماتیک، باید به جراح بودن پزشک نیز توجه نمود.

مجوزهای کسب شده

لیپوماتیک به عنوان یکی از زیرمجموعه های علم پزشکی حساسیت بالایی دارد.  بنابراین داشتن مجوز از سوی وزارت بهداشت ضرورت مییابد. ممکن است برخی افراد سودجو اقدام به انجام این عمل کنند. این در حالی که بدون مجوز فعالیت دارند و بیماران بی توجه به این امر، به آنها مراجعه میکنند. عموما این پزشک ها به دلیل نداشتن مجوز و تخصص کافی، قیمت نازلی را برای لیپوماتیک تعیین میکنند. این در حالی است که عواقب وخیمی که به دنبال عمل لیپوماتیک توسط این پزشک وجود دارد، چندین برابر هزینه پرداخت شده، به بیماران آسیب های جدی وارد میکند.

منبع

مطلب پیشنهادی

چگونه تکنولوژی در دوره رکود به کمک بازار املاک ایران آمد

چگونه تکنولوژی در دوره رکود به کمک بازار املاک ایران آمد همان‌طور که بار‌ها در …