خانه / مقاله / طراحی بنر های حرفه ای ویژه مناسب ها

طراحی بنر های حرفه ای ویژه مناسب ها

طراحی بنر های حرفه ای ویژه مناسب ها

شاید یکی از موضوعاتی که متاسفانه در سطح وب با مظلومیت واقع شده و کمتر در مورد آن صحبتی به گوش می رسد و پرداخته می شود ، { طراحی بنر های مذهبی و مناسبتی }  است . این کم مهری در تبلیغات اینترنتی به شدت بیشتری دیده می شود و یا کمتر ما دیده ایم در طرح های مناسبتی توسط سایت هایی که در این حوزه فعال هستند را مشاهده کنیم . البته با توجه به وجود برخی مناسبت های بزرگ عزاداری از جمله شهادت امام حسین ( ع ) – که محرم هر سال برگزار می شود و بسیاری از سایت هایی که به صورت تخصصی مذهبی نیستند اما در این ایام برخی محصولات خود را به احترام این روزهای عزیز با قیمت پایین تری به فروش می رسانند وجود دارد .

برای مثال وب سایت دیجی کالا که یک وب سایت فروشگاهی بزرگ محسوب می شود در روزهایی که منتهی به ماه مبارک رمضان می شود یا محرم ، وابسته به ایام مرتبط ، طراحی بنرهای جذاب مناسبتی را آماده می کنند و در تبلیغات اینترنتی خود برای برخی محصولات ، برای مثال فروش پیراهن یا تیشرت های مخصوص را در تبلیغات بنری مورد استفاده قرار داده و به این طریق طرح های مناسبتی را شاهد هستیم .

Poster Mockup vol1 2 طراحی بنر های حرفه ای ویژه مناسب ها

ویژگی های طرح های گرافیکی مذهبی چیست :

وقتی صحبت از طرح های مناسبتی ، ویژه روز های مهم سال از جمله ولادت یا شهادت امام رضا ( ع ) و روز های عزیز دیگری می شود ، طراحی ها پیچیدگی بیتری نسبت به طرح های تبلیغات معمولی خواهد داشت . در طرح های مذهبی المان سنتی ، اسلامی حرف اول و آخر را می زند . شما نباید  اینگونه طرح ها را با طرح های تبلیغاتی مقایسه نمایید ، علاوه بر این یکی از خصیصه های مهم در لوگو های مذهبی و همچنین متنی هایی که عموما در آن طرح استفاده می شود این است که طراحی به صورت لوگو تایپ انجام می شود و این مساله زیبایی و جلوه ی خاصی به طرح های گرافیکی این چنین می بخشد .

دیگر اینجا تفاوت زیادی وجود ندارد که شما از یک بنر مذهبی به صورت فایل لایه باز استفاده کرده باشید یا یک طرح ویژه و مخصوص خود به صورت ۱۰۰ درصد به ایده آل شما نزدیک باشد . مهم این است که در هر صورت باید طرح های اسلامی از این ساختار بهره مند شوند ، به همین دلیل است که اینگونه طرح بسیار متمایز از سایر سبک های طراحی خصوصا تبلیغاتی شده است .

نمیگوییم کاملا این مدل طرح ها متفاوت هستند و مدرن نیستند ، چرا ، بلکه طرح ها امروز علاوه بر حفظ شکل اصلی اسلامی بود خود با ویژگی های اصلی ، مدرنیته تر شدن و جذابیت بیشتری بدست می آورد ، اما نکته اینجاست که برای ترکیب و مدرن سازی چنین موضوع باید از یک طراح حرفه ای برای اینگونه طراحی ها استفاده نمایید ، در غیر این صورت طرح شما از کیفیت مطلوب و استاندارد برخوردار نخواهد بود .